Přejít na obsah

dlažba na terasu


Doporučené příspěvky

Ja som toto riesil pred par rokmi...terasa beton, kompozit, dlazba? Nakoniec som zvoli drevo a nic lepsie som urobit nemohol. Kedze je to blizko bazenu...s mokrymi nohami to neklze a velmi prijemne sa s bosou nohou po tom chodi. V lete sa nerozpali. V pohode aj na poludnie si tam mozes kludne aj lahnut.

Ta udrzba je trochu narocnejsia, ale stoji mi to za to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 56
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Akát vydrží více než dub, problém je spíš sehnat vhodné řezivo (akát nebývá zrovna rovný, na terasy se cinkuje), hranoly se moc sehnat nedají. Osobně bych na pergolu doporučoval modřín - vydrží poměrně hodně, cenově se to dá a dá se i rozumně povrchově upravit. Nevýhoda je, že docela dost smolí.

Terasu mam hotovou a jsem spokojeny - tam jsem drevo nechtel.

 

Dotaz byl prave a hlavne na pergolu.

jeste mam jednu alternativu a to je akatove drevo, ktere je o malinko levnejsi nez dubove.

 

S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe doporučuji Adler BodenOl - Java (světlejší hnědá) nebo Kongo (odstín tmavá hnědá) vydrží nejdéle a cenově to nené raketa vzhledem k vydatnosti - vyzkoušeno Owatrol, Saicos, Basf, Astra Vernici, Ciranova a další...

Prosím tě, jaký olej tedy považuješ za nejlepší ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe doporučuji Adler BodenOl - Java (světlejší hnědá) nebo Kongo (odstín tmavá hnědá) vydrží nejdéle a cenově to nené raketa vzhledem k vydatnosti - vyzkoušeno Owatrol, Saicos, Basf, Astra Vernici, Ciranova a další...

Díky :)

A jak koukáš na Lazurit Forte pls ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sokrates jsou základní barvy. Na terasu bych toto určitě nepoužil, nikde není zmínka, jak tlustý film to udělá - obecně, žádná lazura není vhodná na terasu, dělá film, co funguje a chrání, než se po tom začne chodit a film se poškodí. Na pergoly jsou vhodné pouze slabovrstvé lazury (např. Stachema začala aktuálně dělat silnovrstvé lazury, které doporučují  na pergoly, ale nikde už nepíšou, že film bude praskat a po cca. 2 letech se loupat). 

Ten Sokrates je navíc na vodní bázi a po zkušenostech bych šel vždy do syntetiky. Adler dělá i slabovrstvé lazury vhodné na pergoly - Pullex Plus, ve všech možných odstínech, nic se neloupe ani nepraská. Pokud by si od nich něco potřeboval, dej vědět. 

Díky :)

A jak koukáš na Lazurit Forte pls ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

 

a co terasa z wpc? Teď to hodně lidi řeší. Sice z části plast, ale není to nejškaredší. Údržba oproti dřevu laláč.

Najhnusnejsi a najserednejsi material co som v zivote videl. Krehky (praska + diery), skaredy (po par rokoch), tazko udrziavatelny, v zime extremne klze... mam to 5 rokov a uz sa tesim ako to cele vyhadzem a dam dlazdice 50x50.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem se uvrtal do keramické dlažby 60*60 a tloušťka 2cm od Marazzi s luxusním protiskluzovým povrchem. Jedna váží 17kg a dle italů se to normálně háže do hlíny a nebo na písek ... takže dělám pokus s uložením do "kufru" z 32-64 , 8-32 a pak 0-8 struska a pokládka dlažby s poklepáním gumovým kladivem.

 

Když to nevyjde tak po sezóně strusku odtěžím vyliju betonem a na jaře dám do lepidla ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem se uvrtal do keramické dlažby 60*60 a tloušťka 2cm od Marazzi s luxusním protiskluzovým povrchem. Jedna váží 17kg a dle italů se to normálně háže do hlíny a nebo na písek ... takže dělám pokus s uložením do "kufru" z 32-64 , 8-32 a pak 0-8 struska a pokládka dlažby s poklepáním gumovým kladivem.

 

Když to nevyjde tak po sezóně strusku odtěžím vyliju betonem a na jaře dám do lepidla ...

Presne take nieco chcem, ale podklad beton a potom volne polozit na take plastove kriziky... takze voda moze vytekat popod. Videl som, spicove riesenie. V zime tiez super.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne take nieco chcem, ale podklad beton a potom volne polozit na take plastove kriziky... takze voda moze vytekat popod. Videl som, spicove riesenie. V zime tiez super.

 

Betonu jsem se chtěl vyhnout, tak uvidíme :-)...

 

U kombinace betonu a terčů je docela problém udělat ten beton dostatečně rovný, takže je lepší použít stavitelné terče.

 

Akorát bych se obával stálosti takto odkrytého betonu po kavchlema v čase třeba 10let ... ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pokud ten beton pod terčema bude rovný a nebude tam už nic, tak ta voda sama od sebe neodteče :)

máme terasu, rovný beton, na něm lepenka, na lepence izolace vyspádovaná k odtokům, opět lepenka a až potom stavitelné terče a vlastní povrch terasy. Tu izolaci tam máme, protože je pod terasou kus baráku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem se uvrtal do keramické dlažby 60*60 a tloušťka 2cm od Marazzi s luxusním protiskluzovým povrchem. Jedna váží 17kg a dle italů se to normálně háže do hlíny a nebo na písek ... takže dělám pokus s uložením do "kufru" z 32-64 , 8-32 a pak 0-8 struska a pokládka dlažby s poklepáním gumovým kladivem.

 

Když to nevyjde tak po sezóně strusku odtěžím vyliju betonem a na jaře dám do lepidla ...

Dej sem prosim odkaz, neco jsem hledal, ale nejsem si jisty. Diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...