Přejít na obsah

Casio SGW 400


Gilius

Doporučené příspěvky

Viděl jsem naživo v obchodě aaa...za mě ne. To raději SGW 300.

 

souhlas. taky jsem je viděl, tuším koscomu a nic moc. ty displeje vypadají na první pohled možná zajímavě, ale ručky jsou fakt bída a celkově to působí hodně lacině.

 

casio šetří čím dál víc..

 

jako příklad sem dám třeba tyhle vintage divery GPX-2100, to je panečku zpracování!

 

post-5667-039847700 1305042907.jpg

 

zdroj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle GPX 2100 mám a je to něco mimořádně pěkného. Za tyhle peníze doporučuji ihned koupit každému kdo má zájem a váhá.

 

Stopky na 1/1000 sec + opravdu kov + wr 200m + šroubovací dýnko + netradiční a u nás raritní model + jsou hezký

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle GPX 2100 mám a je to něco mimořádně pěkného. Za tyhle peníze doporučuji ihned koupit každému kdo má zájem a váhá.

 

Stopky na 1/1000 sec + opravdu kov + wr 200m + šroubovací dýnko + netradiční a u nás raritní model + jsou hezký

 

uvažoval jsem nad nima, jsou fakt rozkošný.

odkud se na ebaji berou - jsou to nějaké letité skladové zásoby?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nevím, ale u některejch Casií jde zřejmě o jakési reedice. Třeba teď jsou na ebay dost často DBC 610 ve zlatý barvě s modulem 676. Jedny jsem si koupil a zlato je matný a já bych řekl že na hodinkách z roku cca 90 až 92 bylo lesklý a taky mám starý DBC 62 taky modul 676 a ten má žárovičku a ty moje nový mají ledku. Tak nevím, jestli se to týká i těchto GPX 2100, ale nedávno tu někdo řešil světlo myslím na w71 nebo 720? a taky tam bylo led světlo ačkoliv původní modul měl žárovičku. Takže někdo, snad Casio dělá reedice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som moznost si ich (SGW 400) na rychlo prezriet co ma milo prekvapilo je ze rucicky su sprevodovane s digitalom to som v tej cenovej kategorii necakal. A design? Sam som cumel ked sa behom 15 min predali... Ja mam SGW 300 a myslim ze 400 idu vo filozofii modelovej rady ziadne krasky ale na druhu stranu sa na nic nehraju - lacne trekove hodiny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dovolím si po nějaké době znovu otevřít toto téma, a to zejména proto, že jsem se stal majitelem těchto hodinek. Dovolím si tedy něco hodnotících názorů, které jsou ovšem jen a jen moje názory.

Předesílám, že jsem měl v poslední době několik Mudmanů, jedny G-6900 a naposledy ana-digi AW-590-1AER. Všechno jsou to maličké hodinky, na které musíte mít ostříží zrak, zejména poslední jmenované ana-digi, u kterých probíhají všechny digitální funkce ve dvou maličkých kroužcích. Se slzou v oku vzpomínám na moje bývalé DW 6700.

Nyní tedy k předmětným hodinkách. První dojem po rozbalení byl - konečně přiměřeně velké hodinky! Jeden z kolegů zde nazval jejich ručičky " je to bída ". Mě se naopak ručičky moc líbí a jejich matně zlatavá barva krásně kontrastuje s tmavým ciferníkem a ke zjištění času stačí jen letmý pohled. Jsou z pochopitelných důvodů skeletové konstrukce a luminiscenční plošky na jejich špičkách naprosto dostačují ke zjištění času za tmy. Stejně tak podle mého názoru pokulhává srovnávání těchto hodinek s řadou SGW 300. To jsou totiž ony známé hrušky a jablka. Funkce hodinek nebudu vyjmenovávat, jsou tam všechny běžné. Luxusní pro tuto cenovou kategorii je spřažení ruček s digitálním časovým údajem při seřizování přesného času. Je to velmi praktické a už to tu bylo zmíněno. Sympatické je také staromódní celoplošné podsvícení, které tyto hodinky kupodivu mají.Je to o mnoho praktičtější, než v současné době preferovaná jediná ledka. Mírně vypouklé sklíčko snad také není od věci.

Jediné, co bych já osobně těmto hodinkám vytknul, je absence skutečného grafu historie barometrického tlaku. Zde je pouze jakýsi ukazatel mezi oblačno/jasno. Ale za tyhle peníze asi nelze mít všechno.

Závěrem.Hodinky nejsou ani laciné na pohled a ani jejich vzhled není odbytý. Jsou to uživatelsky velmi přívětivé hodinky a za osmnáctsetpadesát korun je mohu každému doporučit.

Upraveno uživatelem vito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...