Přejít na obsah

LE kapesní nůž EDC od Buddyho Westona (BW)


Základní hlasování  

44 hlasů

  1. 1. Jste ochotni jít do nože od BW až za 10 000,- Kč?

  2. 2. Budete akceptovat návrh nože od BW?


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Návštěvník ?po

Mě zase strašně těší, že díky kejklikovi :cheers: už to brzo nebude můj problém :smile_anim: Neb, k čemu výbrus, žízníš -li :D

 

jo jo cigi - kejklíka to taky určitě těší :lol2:

 

já sem zapečenej staromilec a mám to takle :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Dnes jsem se stavil na průběžné výrobní kontrole u BW. Nože jsou v kovu hotové, odsouhlasovali jsme si povrchovou úpravu titanu na střenkách tam, kde bude vidět. Bude to nakonec "pomerančová kůra" přelíznutá na nějakém zvláštním leštícím a škrábacím pásu. Výsledek zatím vypadá víc než dobře...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Po návštěve u BW:

- 10, max. 15 kusů jednoho typu nože (ne totožných ze 100%, pracuje rukama) je ochoten vyrobit.

- Kompletní várka může být reálně hotová do konce září 2011.

- Přes palec stanovené cenové rozpětí je 9 000 - 10 000,- Kč za modelovou řadu, kterou dělá v současné době. Nezná např. ceny laserového gravírování titanu, záleží i na detailech provedení. Cena bude stanovena po odsouhlasení návrhu jako pevná.

- Nemůže akceptovat požadavky na tvar, materiály a provedení, které by z nože BW udělaly něco jiného.

- Jako potvrzení objednávky bude požadovat zálohu 50% stanovené ceny, protože nedělá pro jednoho známého, ale přes známého pro partii cizích lidí.

- Přes víkend něco namaluje a po neděli tady umístím první možný návrh.

- Akceptovatelný je i návrat k modelům, které dělal dříve, viz odkaz na galerii.

 

http://www.westonkni...om/GALLERY.aspx

 

Stručný návrh provedení:

- čepel z mat. RWL, délka 3 1/2 - 3 3/4", leštěná nebo kartáčovaná

- tělo samonosné z pružného titanu kvůli váze

- pojistka liner-lock přímo tělem nože, bez příložek

- clip z nerezu nebo bez klipu.

- na tělo šroubované tenké střenky, ne přes celou plochu. Tak vytvoří "falešný" bolster. Tady bude asi možnost volby, z čeho střenky budou a dojde tak k individualizaci nožů.

- v případě, že nebude clip, budou střenky z obou stran.

- je možná varianta bez střenek, např. pískovaný nebo jinak upravený titan.

- na bolstru v titanu laserem gravírovaný nápis a číslo kusu, třeba chronomagor 08/10.

 

Prosím o věcnou diskuzi, bez srdečních výlevů a návrhů coby-kdyby. :offtopic: :baaasmiley:

Limitka může mít klidně 5 kusů, cena se neodvíjí od počtu kusů jako při strojní výrobě hodinek.

Tak a teď chlapci a děvčata do toho!!! :thumbsup_anim:

 

 

ty noze jsou povetsinou uzasne sam ted nosim sog arcitech damascus,ktery je mimoraddny ve vsech smerech,nic mene pokud bych vlastnil damaskove BW urcite bych byl HAPPY :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Po návratu z Kalábrie a návštěvě u BW - drobné opoždění ve výrobě. Po broušení speciálním pásem pro vznik pomerančové kůry na titanu se ukázalo, že struktura se špiní. Proto mistr vyhrabal nějaký kotouč, původem z minulého století a výsledek je AA+, dokonce plně v souladu s mistrovou filosofií vzniku střenek. A info na závěr: nože budou koncem příštího týdne. :goof:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nože jsou zaplacené, dva vyzvednuty dnes (já a cigi), třetí bude v neděli večer (Viktor), stejně jako vypsané certifikáty. Nůž s dírkou na poutko je Cigiho. Viktor má nůž bez klipu, dřevo na obou stranách. Ohledně předání jsem psal SZ. Navrhuji úterý 19:00 kdesi na Černém mostě v kafáči, zván je každý, kdo chce nůž vidět. Cena zůstala taková, jako byla na začátku. Střenka je z kořenovice něčeho, co se jmenuje Desert Rosewood.

Jsem rád, že jsme to zvládli na pouhých 13 stránkách této diskuse. Sám BW si nože velice pochvaluje, bude je mít na svých webovkách. Pár fotek pro ostatní, co nebudou mít tu radost požmoulat si nůž BW v ruce:

post-3826-038008300 1317382065.jpg

post-3826-075394400 1317382080.jpg

post-3826-008509500 1317382093.jpg

post-3826-018205000 1317382110.jpg

post-3826-002242600 1317382125.jpg

post-3826-010859200 1317382193.jpg

post-3826-017556200 1317382206.jpg

post-3826-028141600 1317382217.jpg

post-3826-067905800 1317382230.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny 3 nože BW budou k vidění při předávání dnes (úterý 4.10.) v 19:00 u mekdonaldů na Černém Mostě v Praze - sjezd z Chlumecké ulice na CČM. Kdo se chce podívat a osahat si nožíky s výřezem, má možnost. Případně odzkoušet, jak pasuje nůž BW k hodinkám. Rád vás uvidím. :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...