Přejít na obsah

Hamilton - dobrá volba?


Doporučené příspěvky

Já mám pro Hamiltony velkou slabost. Měl jsem už troje (XWind, Jazzmaster chrono, Xcopter) a ty hodinky mě nikdy nezklamaly. Nakonec šly pryč, ale to s tím nesouvisí. Tak dopadly všechny moje hodinky, zcela demokraticky a bez ohledu na značku nebo cenu. :)

Takže značka OK, nicméně taky moc nechápu smysl Open hodinek pokud ze strojku ukazuju mimo polohy 7-8 něco, co by klidně mohla bejt otevřená frézka, převodovka nebo něco v pračce. V tomto ohledu se připojuju k názorům, že Hamilton má spousty jiných, zajímavých a mnohdy i extravagantních modelů.

Ale pokud budeš mít stejnou touhu ještě v pondělí, tak je prostě kup a pak už se nějak s tou volbou popereš. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně platí "když se ti líbí, tak si je kup" ale v případě, že se ti líbí teď týden, měsíc, furt koukáš jenom na ně nebo na vyloženě podobné, tak si je nekupuj, nech to sednout, a po nějaké době pohledej znova, uvidíš, že skončíš úplně někde jinde, to mluví vlastní zkušenost ;-) ...mohlo by ti to přijít brzo líto.

 

Máš pravdu, nechci to uspěchat, takže teď budu častěji procházet fóra a koukat se i jinde. Uvidíme, kde skončím :-) Ale zatím mi přijde rozumnější koupit něco už nošenýho a postupně se posouvat dál. Je mi jasný, že nakonec to skončí nějakou větší sbírkou a spolkne hodně peněz :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hamilton dela pekne hodinky, rada Jazzmaster viewmatic je paradni. S open heart bych byl opatrny, osobne se mi to ani trochu nelibi, je to trochu laciny trik na efekt. Uz bezne pruhledy jsou takovy trik. Driv byvaly hodinky mechanicke a bylo to normalni, takze se zadne pruhledy nedelaly. Dnes je z mechanik exkluzivnejsi zalezitost a moznost videt strojek dava majiteli hodinek moznost se odlisit od bezne kvarcove produkce. Pruhled pres dynko mi nevadi, libi se mi a prijde mo to jako adekvatni zalezitost. Ale delat pruhled pres ciselnik navic na casti strojku, ktere nejsou nicim zajimave (napr. na pozici 3 paka ustroji korunky) je naprosta zbytecnost. Co se Tveho vyberu tyce, klidne zustan u Hamiltonu, ale zkus se podivat i po jinych kouscich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hamilton dela pekne hodinky, rada Jazzmaster viewmatic je paradni. S open heart bych byl opatrny, osobne se mi to ani trochu nelibi, je to trochu laciny trik na efekt. Uz bezne pruhledy jsou takovy trik. Driv byvaly hodinky mechanicke a bylo to normalni, takze se zadne pruhledy nedelaly. Dnes je z mechanik exkluzivnejsi zalezitost a moznost videt strojek dava majiteli hodinek moznost se odlisit od bezne kvarcove produkce. Pruhled pres dynko mi nevadi, libi se mi a prijde mo to jako adekvatni zalezitost. Ale delat pruhled pres ciselnik navic na casti strojku, ktere nejsou nicim zajimave (napr. na pozici 3 paka ustroji korunky) je naprosta zbytecnost. Co se Tveho vyberu tyce, klidne zustan u Hamiltonu, ale zkus se podivat i po jinych kouscich.

 

 

No nejspíš dělám obvyklou chybu nováčků - hledím hlavně na design. Ten průhled mi právě přišel zajímavej i tím, že se odlišuje od normálních Jazzmasterů a oblekovek obecně. (Btw ještě tak přd rokem jsem byl zamilovanej do jedněch Emporio Armani :o - naštěstí jsem v té době neměl peníze.) Jinak pořád skáču z jednoho typu na druhý a nejspíš bych to měl nechat uležet - druhá věc je, že nový hodinky strašně potřebuju :D (hrozně chci) Takže si v mém nadšení procházím od těchto open heartů přes vintage omegy (ty jsem zavrhl, jelikož se v tom nevyznám a neodhalím padělek od pravých a málokterý se prodávají s papírama), seiko premium a teď jsem se zamiloval do Oris TT1(2) a Seamasterů Professional z počátku tisíciletí. Čím dám víc se dívám, tím víc se mi zvyšuje i cennový strop :unsure: Říkám si, že je možná výhoda, že ještě nemůžu psát v "Koupím" kategorii. Bojím se, že už bych si pár hodinek určitě pořídil. :D Ale jak psal Kalifx, ve výsledku bych se s tou volbou asi taky popral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

JJ, ty vypadají taky dobře. Nejspíš si půjdu nějaké jazzmastery zkusit abych alespoň věděl, jak mi sedí na ruce. Zas tak na ně teď nespěchám a pořád nejsem úplně vyhraněnej, tak občas kouknu do fóra, jestli se něco zajímavýho neprodává a uvidím.

 

Tak před půlhodinkou jsem měl na ruce tyto krasavce, ale se slečnou v obchodě jsme nenašli společnou řeč, co se ceny týče ... takže hodinky v obchodě zůstaly ... ale na ruce vypadaly ÚŽASNĚ ...

http://www.hamiltonw...hrono/H32656133

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak před půlhodinkou jsem měl na ruce tyto krasavce, ale se slečnou v obchodě jsme nenašli společnou řeč, co se ceny týče ... takže hodinky v obchodě zůstaly ... ale na ruce vypadaly ÚŽASNĚ ...

http://www.hamiltonw...hrono/H32656133

 

 

 

kde v obchode? co za ne chtela slecna?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...