Přejít na obsah

Orient CFM00002B


lordsisken

Doporučené příspěvky

Po zkusenostech s prvnimy automaty znacky Police-Sway(cinsky strojek),jsem zatouzil po necem kvalitnejsim a presnejsim.Rozpocet nebyl velky,musel jsem tedy zvolit kompromis mezi cenou a kvalitou.A myslim si,ze jsem vybral velice dobre:smile_anim:

Orient CFM00002B s rezervou chodu.Poridil jsem je 5.5.2011 u jednoho teplickeho hodinare za cenu 7220Kc.

 

Technicke udaje:Strojek-Automat-cal.46U40,21.kamenu,21600 kmitu/h

Presnost:cca +2s/den

Pouzdro a pasek-Nerezova ocel(misty lestena)

Dynko-Pohled na strojek,Sroubovaci

Korunka-Sroubovaci,Dve pozice

Sklo-Obe mineralni :(

Vodotesnost-100M

Prumer pouzdra-44.5mm

Tloustka pouzdra-13.7mm

Zapinani-Kolickova prezka s bezpecnostim klipem

Luneta-otocna jednim smerem

Funkce:Ukazatel rezervy chodu(40h)

Rucickovy datum(dny v mesici)

Tachymetr

 

 

Z hodinek mam velice dobry pocit,jsou velice kvalitne zpracovane.Clanky tahu jsou plne s nizkou vuli mezi nimy.Protichodne pruzinky zapinani maji velmi tuhy chod a bezpecnostni klip drzi velice dobre.Hodinky jsou diky oceli prijemne tezke a dobre se nosi.To jak hodinky vypadaji popisovat nebudu,to uvidite na fotkach..:).Jsou velmi dobre citelne,diky velikosti a barevne kombinaci.Lumeniscence,po nasviceni je silna a dlouho trvajici.

Co me u hodinek velice prijemne prekvapilo je jejich presnost.Naposledy jsem hodinky nastavoval dne 21.5.2011 kolem 9:00 na vterinu presne(pres pseudohack,coz hodinkam zrovna nesvedci).Do 3.6.2011 mely +25s.Hodinky byly noseny cca 10h/den a odkladany na bok korunkou nahoru.Pres vikend jsem je nechal temer zastavit,jejich zrychleni kleslo na na pouhych +3s o proti presnemu casu.Timto zachazenim by se dalo zajistit to,ze by hodinky nemusely byt serizovany rucne,ci za dlouhou dobu...Mam je teprve mesic,tak uvidime jak to s presnosti bude treba za pul roku.

Maji velmi tichy chod,i po prilozeni k uchu jsou sotva slyset.Naprilad otcovy Slavy ze 75 roku jsou slyset i,kdyz jsou polozeny na stole a ja sedim u nej.

Nelibi se mi,ze luenta ma vuly,sice ne vyraznou,ale ma a pouzita skla jsou mineralni.Zas na druhou stranu v tehle cenove kategorii nemuzu ocekavat safir ze.Uvazuji ze do hodinek necham dodatecne vlozit safirove sklicka.

Za mesic pouzivani jsem s nima velice spokojen a pokud nekdo hleda kvalitni automaty za nizkou cenu mohl by ve znacce Orient najit presne to co hleda:)

 

Shrnuti:Klady-Kvalita zpracovani a pouzity material

Prijemna vaha a prijemne noseni

Velmi slusna presnost

Citelnost ciferniku

Ukazatel rezevy chodu a datumu

Cena

 

Zapory-Vule v lunete

Mineralni skla

Nema hacking(pouze pseudohack)

post-14624-079444100 1307385463.jpg

post-14624-083576600 1307385689.jpg

post-14624-026274000 1307385857.jpg

post-14624-046625100 1307385952.jpg

post-14624-063151900 1307386033.jpg

post-14624-032605300 1307386365.jpg

post-14624-025483500 1307386418.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ty samé akorát na kůži.

 

Ten safír bych neviděl tak tragicky - mám po 8 měsících jedinou ťupku ve skle která je nepatrná, jinak nic a výměna výjde na 220 kč. Safír zase může prasknout a tam to nebude za pár stovek. Jedinné co by mě lákalo by byl safír s antireflexem, ale to už bude asi dost peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Nazdar kolegové, koupil jsem si ke svým Orientům Power reserve CFM00003B0 nový tah a mám problémy s jeho výměnou. Mám podezření, že k uchycení řemene (tahu) neslouží pružná stěžejka, jako u většiny hodinek ale nějaká nalisovaná oska (stejný systém, jako u spojení článků tahu). Osku se mi zatím nedaří vytáhnout, protože celé pouzdro se mi do zkracovače tahů nevejde. Napadá mě jediný způsob, vyrazit to kladívkem. Prosím, pokud máte zkušenosti s tímto typem hodinek, poraďte.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problém je vyřešen. Tah mně vyměnil jeden zdější člen DavidC3. Má vlastní hodinářství ve Zlíně. Vřele doporučuji všem, co budou chtít servisovat nebo koupit hodinky. Velmi ochotný a rychlý servis. Je to hodinářství Pechanec.

 

http://www.pechanec-zlin.cz/

 

Všem ostatním děkuji za ochotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem o těchto Orientech uvažoval a málem jsem je už i koupil (lákal mě ukazatel rezevy),nakonec jsem šel do Seika Sarb 35. Jen se zeptám - na tom ukazateli datumu - neměla by být ta 9 obráceně?

 

Ne, v polovině se čísla otáčí, všimni si na druhé straně čísel 23 a 25.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Takze od serizeni ze dne 21.5.2011,zachazenim a odkladanim jak popisuju v recenzi mam k dnesnimu dni +12s o proti presnemu casu:)))....Troufnu si rict ze tyhle hodinky s timto zachazenim a pravidelnym cistenim snad nikdy serizovat nebudu muset:))..Zatim jsem se nedostal na vic jak +30s behem tydne.Uvidime treba za rok jak budou poslusny:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

AHOJ...pekne cibule, zvazujem nakup novych hodin CFM0000xx su

silne moj favorit po skusenostiach so prvymi mako. Vyborny pomer cena-vykon..

Dost sa mi podzavaju CFM0005-ky, ale skoro nikde ich nemaju.

Prosim Ta, na lcd to nie je az take markantne, cifernik je

tmavomodry alebo cierny -), dik.

Upraveno uživatelem jokerface
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...

Nazdar kolegové, koupil jsem si ke svým Orientům Power reserve CFM00003B0 nový tah a mám problémy s jeho výměnou. Mám podezření, že k uchycení řemene (tahu) neslouží pružná stěžejka, jako u většiny hodinek ale nějaká nalisovaná oska (stejný systém, jako u spojení článků tahu). Osku se mi zatím nedaří vytáhnout, protože celé pouzdro se mi do zkracovače tahů nevejde. Napadá mě jediný způsob, vyrazit to kladívkem. Prosím, pokud máte zkušenosti s tímto typem hodinek, poraďte.

 

Můžu se zeptat kde jsi na tahy k těmto hodinkám narazil ? Jelikož mají téměř raritní velikost tahu, nemohu za můj dosluhující najít adekvátní náhradu. :sad01_anim:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...