Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Já dávám často k dobru tento příklad. Rolex Submariner bicolor na pultě ve Štěpánské u Bechyněho 205 tis. v roce 2011, dnes na pultě 345 tis.

 

 

Právě "investovat" nyní 345 tis.do zmíněných Rolexů a očekávat ve střednědobém horizontu, řekněme 5 let, při jejich prodeji zhodnocení 30-35% (tj. 6-7% p.a.), je podle mého názoru hodně velká spekulace. Netvrdím, že mezitím cenu Rolex nezvedne, ale mám na mysli právě likviditu daného kusu, pokud budu chtít mít třeba do 14 dní peníze na účtě. Další věc je mít takto "nainvestováný" do Rolexu např. 1 milion a v jednu chvíli je chtít na trhu prodat, to asi také nebude tak snadné... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

 je podle mého názoru hodně velká spekulace.

spekulace je velmi kulantní definice ..... já myslím, že to je velmi velká pýčovina hraničící s fantazíí x eventuální likvidita ..... hodinky jsou vůbec pýčovina, ale to je už takovej můj evrgrýn :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám i velké pochybnosti jestli právě zde zmiňovaný Rolex je z hlediska likvidity v našich podmínkách ta pravá investice.

 

 

Investovat do hodiniek je podobne riziko ako investovat do zlata alebo niecoho ineho..ale ked si pozries 30 rokov dozadu tak peoste to ide hore :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když budu mít doma v trezoru certifikované investiční zlato, tak ho můžu v kterýkoliv pracovní den odnést do specializované prodejny a odcházet s penězi. Cena je daná, transakce snadná. Akcie, komodity, dluhopisy mohu prodat jedním kliknutím. U prodeje hodinek to tak snadné není a jsou s tím spojené i nemalé transakční náklady (prodej v komisi apod.). Ne každý prodává na chronomagu, a ani zde to není vždycky podle původní představy prodávajícího (z hlediska ceny).

Upraveno uživatelem Mischa80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, taky mám nějaké zlato, stačí kliknout a prodělám asi 15% oproti nákupu před cca 3 lety, nebo dát cenu za RLX o 30% větší než nákup v tom samém roce a do 15 minut budou pryč. Dá se vymyslet mnoho způsobů, jak se něco vyplatí a nevyplatí. Univerzální návod neexistuje to je každému jasné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať zůstaneme u tématu, jak se díváte na státem podporované doplňkové penzijní spoření? Věříte, že vám váš penzijní fond za X desítek let vyplatí vaše naspořené prostředky, včetně státního příspěvku a nějakého případného zhodnocení podle zvolené strategie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať zůstaneme u tématu, jak se díváte na státem podporované doplňkové penzijní spoření? Věříte, že vám váš penzijní fond za X desítek let vyplatí vaše naspořené prostředky, včetně státního příspěvku a nějakého případného zhodnocení podle zvolené strategie?

 

Já to mám z jednoho prostého důvodu. Dávám tam asi 150 Kč, zaměstnavatel asi 1600,- a něco stát. Být to čistě na mně, nedával bych tam nic ale takhle za 150 Kč, ziskavam dobré zhodnocení i pokud bych z toho chtěl vyskočit předčasně s velkou pokutou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě "investovat" nyní 345 tis.do zmíněných Rolexů a očekávat ve střednědobém horizontu, řekněme 5 let, při jejich prodeji zhodnocení 30-35% (tj. 6-7% p.a.), je podle mého názoru hodně velká spekulace. Netvrdím, že mezitím cenu Rolex nezvedne, ale mám na mysli právě likviditu daného kusu, pokud budu chtít mít třeba do 14 dní peníze na účtě. Další věc je mít takto "nainvestováný" do Rolexu např. 1 milion a v jednu chvíli je chtít na trhu prodat, to asi také nebude tak snadné... 

vy milionáři máte strašný problémy. Vůbec ti nezávidím tohle řešit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať zůstaneme u tématu, jak se díváte na státem podporované doplňkové penzijní spoření? Věříte, že vám váš penzijní fond za X desítek let vyplatí vaše naspořené prostředky, včetně státního příspěvku a nějakého případného zhodnocení podle zvolené strategie?

Ja mam penzijko jen jako zpusob ochrany pred vlastnim utracenim a mirnou usporu na danich. Navic mi zamestnavatel prispiva ve stejne vysi, kterou davam ja. Vzhledem k tomu, ze se duchodu nejspis nedoziju, penzijko nekdy v prubehu zrusim, vyberu a koupim si nejakou p..ovinu :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

 nebo dát cenu za RLX o 30% větší než nákup v tom samém roce a do 15 minut budou pryč.

jestli sem si to dobře přeložil, tak když si neska koupím rolex za 180 ...... trochu je ponosím a na podzim si je vodemně koupíš za 230 ..... tak to už nemusím jít zejtra na šichtu ..... dobrý wole :) .....  já to beru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vy milionáři máte strašný problémy. Vůbec ti nezávidím tohle řešit.

 

Tak tohle celý vlákno, je o investicích, jestli ses koukal... :D

 

A i ten 1 milión CZK je z pohledu investování nula nula nic. Ikdyž v bance, kde tě budou chtít ukecat na podílové fondy, penzijní spoření životní pojistku, stavebko, ti budou říkat něco jiného. Opravdový starosti mají dolaroví milonáři a miliardáři, ti musí řešit, co se s svým portfoliem :)

Upraveno uživatelem Mischa80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mischo, ty ses expert jak noha.  Hodinky maj tu vyhodu, ze je dycky prodas, sice s mensi nebo vetsi ztratou, zalezi na modelu, ale prodas. A muzes je v mezciase nosit na ruce, kdyz te to bavi. S akciema NWR, AAA si muzes tak max vytrit. ja nerikam kupovat hodinky novy na krame, tam je ten narust mensi, ale pokud dobre koupis jety rolby, s mensi ztratou, za stejno, nekdy i za vic je prodas. kdybys tady http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/50257-rolex-submariner-date-16610-ln/?hl=16610 koupil suby v 2012 za 114, a to byla tehdy vysoka cena za jety, tady bys je za 140 prodal http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/92023-rolex-submariner-16610-rok-2009/?hl=rolex

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

todle sou příklady jak zarostlej nehet :D

 

16610 stály v roce 2007 cca 5000,- ....... dolar byl za dvacku

 

takže tydle inzerce mě fakt dojímají ..... ještě tam chybí to "nejlevnější rolex široko daleko"  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...