Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Ertrag & Sicherheit je v insolvenci - http://www.fondsprofessionell.at/news/vertrieb/headline/ertrag-sicherheit-ist-insolvent-126621/

Proti firmě je vedeno přes 300 žalob ze strany klientů, zejména kvůli investicím do uzavřených fondů Shedlin a investicí do zlata přes firmu EVVE.

Pojišťovna odmítá plnit náhrady z pojištění odpovědnosti, protože dle jejího vyjádření E&S zprostředkovávala klientům vysoce spekulativní finanční produkty, které tímto pojištěním nejsou kryty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ertrag & Sicherheit je v insolvenci - http://www.fondsprofessionell.at/news/vertrieb/headline/ertrag-sicherheit-ist-insolvent-126621/

 

Proti firmě je vedeno přes 300 žalob ze strany klientů, zejména kvůli investicím do uzavřených fondů Shedlin a investicí do zlata přes firmu EVVE.

 

Pojišťovna odmítá plnit náhrady z pojištění odpovědnosti, protože dle jejího vyjádření E&S zprostředkovávala klientům vysoce spekulativní finanční produkty, které tímto pojištěním nejsou kryty.

Přijde mi, že čím více sebevědomě a nátlakově vystupují různí tihle poradci pro investování, tím větší je to průser :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono zase si mylsim ze pokial by padla ekonomika tak nepadne cela ale ostanu silne krajiny..a pokial by padla uplne si myslim zase ze nejake vintage rolex ti budu uz nanic..ale to uz zachadzam podla mna do extremu

Pozri, ak padne euro a ekonomika, švajčiarsky frank bude v podstate rovnaký toaletak. Ak nakúpis zlato, otázne je komu a za čo ho budeš predávať. V podstate ak padne ekonomika ako ju poznáme, majú po prdeli všetci čo majú niečo zarobené/našetrené, najmenej sa to dotkne tých čo nemajú nic a žijú od výplaty k výplate. Btw ak by sa zosypala ekonomika ako taká a tým cely systém, neviem si predstaviť tu anarchiu...napr momentálne stojím v rade na pošte cca 15 minút a ľudia sa idu zblázniť že tu musia toľko čakať...nechcem si predstaviť čo by robili keby došli potraviny v obchodoch...

 

 

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud bych mohl místní vážený osazenstvo požádat o radu, kde - pokud vůbec - pořizujete sobě investiční zlato a stříbro?

Seznal jsem, že se důchodu buď nedožiju, nebo mi ho nikdo nebude platit, ergo kladívko si na sebe našetřim sám.

Pokud se s tím nechcete šířit extra veřejně, tak klidně do SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekupuji, ale na fórech jsem četl, že je hodně oblíbené Německo, že se fakt vyplatí tam pro větší objemy dojet. Na stříbro by tam měly být nižší daně, než u nás. 

 

Ale asi bych počkal na konec intervencí ČNB, pak by měla koruna stoupnout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně nejlepší je investovat do oboru, kterému  investor opravdu rozumí. Viz např. mnohokrát zmíněné byty. Pokud znám lokalitu, poptávku, ceny v dané lokalitě, rizika (není v lokalitě jeden dominantní zaměstnavatel, který může krachnout), chci věnovat čas otázkám s řešením pronájmu apod. (ono když člověk bydlí v Praze, tak docela opruz řešit problémy s nájemníkem např. v Ústí n/Labem) nebo cokoliv jiného - ale to už se hodně blíží podnikání. 

 

Pokud je na tom někdo jako já, tedy že vlastně ničemu pořádně nerozumí, nechce nebo nemůže věnovat čas  do aktivní správy své investice a nechce ani spekulovat, tak jsou podle mého názoru ideální akcie.

 

Např. před 6 lety jsem koupil akcie Philip Moris CZ. Tehdy jsem za ně dal něco kolem 10 000 Kč. Každý rok mi poslali něco mezi 800 - 1200 Kč dividendu. mezitím jsem ještě nějaké dokoupil a teď stojí něco kolem 12 000 Kč. Myslím si, že lidi v dohledné době kouřit nepřestanou a i kdyby dividenda klesla na 500 Kč (což pochybuji), tak je za dalších 4- 5 let budu mít zaplacené dividendami a vše ostatní bude čistý zisk.

 

Zrovna tak mám v portfoliu akcie Pegas, kde mi to broker počítá jako že jsem vydělal na připsaných dividendách a kapitálovém zhodnocení v průměru 53%. Tak bych mohl pokračovat dál s Komerčkou, nějaký ten ČEZ, O2, Fortuna a nově Moneta Money. Prostě firmy, které mají dobré postavení na trhu a pravidelně platí dividendu. A jelikož nechci být závislý na českém trhu, tak mám portfolio doplněné o ETF All Indexes All World kótované na NYSE (čistý zisk 38% za ca 5 let).

 

Akcie mají výhodu, že jsou absolutně likvidní a majitel získává podíl na činnosti a tudíž zisku té které společnosti. Navíc je v poslední době začínají do svých rezerv zařazovat národní banky, které potřebují srazit hodnotu domácí měny (a to jsou dnes vlastně všechny banky). Co dělá a ještě udělá tato razantní poptávka s cenou akcií musí být každému jasné.

 

Podle mě je investice do akcií velmi vhodná, ale člověk to musí opravdu brát jako dlouhodobou investici a ne spekulaci, při které si myslí, že je chytřejší něž zbytek světa. Již zmíněný W. Buffet radil investorům, že i když kupují jen jednu akcii, mají uvažovat tak, jako by si kupovali celou firmu (tedy hodnotit, zda má firma dobré postavení na trhu, dobrý produkt v perspektivním odvětví, dobrý management, zisk vůči ceně, atd.).

 

Navíc člověk může začít investovat do akcií i s pár tisícemi a nepotřebuje statisíce či miliony jako v případě např. nemovitostí, uměleckých děl, old timerů, šperků, Rolexů, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bych mohl pokračovat dál s Komerčkou, nějaký ten ČEZ, O2, Fortuna a nově Moneta Money. Prostě firmy, které mají dobré postavení na trhu a pravidelně platí dividendu.

Pokracovat lze az ke Kofole, kde to tak ruzove tedy neni a leckdo s nakupem pri IPO muze byt celkem vydeseny vyvojem.

Nelze pausalizovat, pusobi to pak trosku jako nabidkovy letacek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím kdo to řekl, ale znělo to nějak takhle "když o investování do akcií mluví i obsluha výtahu, je nejvyšší čas se stáhnout". Také jsem kolem sebe všude slyšel "kup ČEZ, roste, je to jistota". Už jsem po něm natahoval ruku a byl fakt rozhodnut ho koupit - v roce 2007, když byl kurz 1400 Kč. Ještě, že jsem to neudělal, dneska je za 425 Kč. 

Ale já prostě nejsem ten typ na investování, kdybych investoval do likérky, tak určitě do roka vyhlásí prohibici :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro drobné investory tu byly dvě alternativy - brokerjet od České spořitelny a FIO. Brokerjet byl o fous lepší. Jenže ČS to zabalila, zbývá tak FIO.

 

Ještě by to šlo asi obejít založením nějakého prémiového účtu (u ČSOB, u ČS), ale asi i tak by poplatky u malých objemů byly moc vysoké

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím kdo to řekl, ale znělo to nějak takhle "když o investování do akcií mluví i obsluha výtahu, je nejvyšší čas se stáhnout". Také jsem kolem sebe všude slyšel "kup ČEZ, roste, je to jistota". Už jsem po něm natahoval ruku a byl fakt rozhodnut ho koupit - v roce 2007, když byl kurz 1400 Kč. Ještě, že jsem to neudělal, dneska je za 425 Kč.

Ale já prostě nejsem ten typ na investování, kdybych investoval do likérky, tak určitě do roka vyhlásí prohibici :)

No většinou když se o něčem mluví jako o super tipu tak velcí investoři chystají v tichosti výprodej :-) V zásadě má ale pravdu s tím, že investovat by měl člověk do firmy kterou zná a které věří, ale to by v ní musel pracovat a to ještě nejlépe v nějakém vyšším managementu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frak: A kde bych si jako laik mohl koupit pár akcií tabákového koncernu?

 

Zlý jabko: Česká mincovna.

Zrovna Česká mincovna mi přijde, že je docela drahá - schválně jsem se mrknul na cenu kilovky zlata a oproti prvnímu (a určitě ne nejlevnějšímu) odkazu na Google je dražší o více než 30 tisíc. Přijde mi, že celkem těží ze své pověsti a prodejny v pasáži ČNB v Praze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No většinou když se o něčem mluví jako o super tipu tak velcí investoři chystají v tichosti výprodej :-) V zásadě má ale pravdu s tím, že investovat by měl člověk do firmy kterou zná a které věří, ale to by v ní musel pracovat a to ještě nejlépe v nějakém vyšším managementu :-)

Můj bývalý šéf, když mám volali takoví ti "churningoví" naháneči ta do telefonu říkal, "proč bych měl investovat do cizí firmy, to raději budu investovat do vlastní"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj bývalý šéf, když mám volali takoví ti "churningoví" naháneči ta do telefonu říkal, "proč bych měl investovat do cizí firmy, to raději budu investovat do vlastní"

Asi před dvěma lety se mně ptal kluk, ke kterému jezdím na servis jestli má svěřit prachy nějakému takovému naháneči co mu chtěl dělat portfolio. Tak jsem se ho zeptal jestli za ty prachy nemůže koupit něco co by mu pomohlo v práci a přilákalo nové zákazníky. Nakonec za ty prachy rozšířil servis, koupil diagnostiku na vstřikovače a myslím, že vydělává mnohem víc než na nějakém akciové portfoliu a hlavně to má pod kontrolou ve vlastních rukách :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Pokud bych mohl místní vážený osazenstvo požádat o radu, kde - pokud vůbec - pořizujete sobě investiční zlato a stříbro?

Seznal jsem, že se důchodu buď nedožiju, nebo mi ho nikdo nebude platit, ergo kladívko si na sebe našetřim sám.

Pokud se s tím nechcete šířit extra veřejně, tak klidně do SZ.

kolik máš našetřeno na investice ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Investovat do nějakých papírků, které mají hodnotu podle toho co kdo řekne nebo napíše mi přijde jako se snažit vyhrát na výherních automatech... jediní kdo vydělají jsou majitelé

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kam investovat? Dobrý téma :) Možností je v dnešní době nespočet. Můžeš kupovat hodinky a brát to jako investici a spoření (obdobně jako třeba u investičního zlata, který preferuju já jako jistý spoření na důchod, ale na nějaký spekulace se tam určitě vykašli), nebo tě mohou zajímat akcie (ty já beru jako trochu rizikovější investici, ale když to člověk dělá s rozmyslem a má trošičku štěstí, tak je to hodně zajímavý). Možností je prostě spousta, záleží na tom, kolik máš času (málo - podílový fond, hodně - investice do vzdělání/vzdělávání se v oboru investic a akcie,...) a taky trochu na tvojí povaze :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...