Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Jo, presne tak mam v planu delat. Sem tam nejakou cihlicku si koupis, nezajima me vykupni cena, ani nemusi, postupne si clovek nakupuje a bude mit doma zlato, kery muze kdykoli premenit na penize, a kdyby penize prestaly existovat, tak porad budes mit tu cihlu zlata, ne nejakej papir potvrzujici vlastnictvi akci, nebo dluhopisu, at uz jsou jakehokoli statu... Uprimne, ani rolexkam bych neveril tolik jako zlatu... Nesmi se nakupovat v dobe krize, nebo blizici se krize (to poznas lehce na dlouhodobe rostouci tendenci zlata)...  ale je to porad jistota, ze at se stane cokoli, ty cihly ti fakticky zustanou... 

 

Zlato? Pokud je 200k nad tvoje možnosti tak zlato je dle mého názoru nesmysl.
Koupíš u jednoho z X prodejců unci zlata za momentálně +- 34 tisíc, výkupní cena je +- 29 tisíc.
Strčíš ji doma do šuplete s fuseklema a budeš čekat jak se investované prachy zhodnotí?
To zni dost divně ne? Nic osobního, ale za ty peníze bych si fakt šel do galerie vybrat hezkej
obraz nebo investoval do nehmotných věcí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkat, ale to se nebavíme o investici, ale spíše o něčem jako uložení kapitálu pro případ nouze.

Nezáleží pak zda je to stříbro, zlato, platina, šperky, drahé kamení.

Jako nouzové "peníze" pak zlato samozřejmě poslouží, nejlikvidnější budou 1/10 oz. mince,

nejhodnotnější budou šperky s historií.

 

Každopádně to je pro případ výjimečného stavu, tedy kolaps ekonomiky jak ji známe dnes

(otázka je zda by to ti kteří mají 99% světových peněz dopustili, ale připouštím), válka,

přírodní katastrofa obrovského rozsahu. Další případy použití se budou hledat těžko,

takže takto investovat nebude správná cesta. Ostatně výše uvedené jako válka nebo katastrofa

s sebou nesou strašné množství lidí kterým už jsou kapsy na nic.

 

Jedině snad že by už člověk měl v trezorech různě rozeseto valut, akcií, Rolexek, obrazů,

a dalších obyčejných investičních věcí, k tomu plné sýpky, opravené nemovitosti, fungující

plantáže a rostoucí lesy, pak ano, pak je čas se zabývat nákupem zlata pro případ nouze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze treba investovať do konzervy s fazuľou?:) sme hodinkova fórum, hodinky su tu likvidne, pred očami nám stúpajú ich ceny a rieši sa tu do čoho investovať... Treba si vážiť, ze sa tu predáva bez provízií narozdiel od umeleckých diel v aukciách, ze nám niekto tretí nespravuje hodinky ako akcie a pod. Momentálne pre člena fóra, ktorý v civilnom živote sa nezaoberá investíciami je najlepšou investíciou kúpa hodiniek. Vie približne čo, kde a za koľko kupit/predať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

část prostředků investuju do takovýchto věcí

 

http://aukro.cz/tercovnice-f-walter-berlin-rok-1880-i6584896926.html

 

ve své nadutosti věřím, že tomu trochu rozumím a už jsem jich i dost koupil a následně prodal

 

riziko je, že když změní zákon a posunou hranici volně prodejných zbraní z roku 1890 třeba na 1870, tak bude nutné se toho rychle zbavit nebo to uložit na lepší časy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu lhat, ze to nebylo primarne mysleno, presne tak, jak pises, nicmene, jakmile dojde se přiblížíme k nejake vetsi recesi, prasknuti bubliny, nebo ke krizi s celosvetovym dopadem, tak ta cena vyleti nahoru. Ted třeba od prasknuti internetove bubliny v US a pak utoku na WTC rostlo az do prvního naznaku oziveni po hypotecni krizi v US, ale porad se pohybuje dost vysoko. Asi tedy jako investice dnes nic moc, ale jakmile to klesne o 25-30% a vic, vůbec bych se toho nebal.

 

Počkat, ale to se nebavíme o investici, ale spíše o něčem jako uložení kapitálu pro případ nouze.
Nezáleží pak zda je to stříbro, zlato, platina, šperky, drahé kamení.
Jako nouzové "peníze" pak zlato samozřejmě poslouží, nejlikvidnější budou 1/10 oz. mince,
nejhodnotnější budou šperky s historií.

Každopádně to je pro případ výjimečného stavu, tedy kolaps ekonomiky jak ji známe dnes
(otázka je zda by to ti kteří mají 99% světových peněz dopustili, ale připouštím), válka,
přírodní katastrofa obrovského rozsahu. Další případy použití se budou hledat těžko,
takže takto investovat nebude správná cesta. Ostatně výše uvedené jako válka nebo katastrofa
s sebou nesou strašné množství lidí kterým už jsou kapsy na nic.

Jedině snad že by už člověk měl v trezorech různě rozeseto valut, akcií, Rolexek, obrazů,
a dalších obyčejných investičních věcí, k tomu plné sýpky, opravené nemovitosti, fungující
plantáže a rostoucí lesy, pak ano, pak je čas se zabývat nákupem zlata pro případ nouze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to chtěl napsat, jak jsem si přečetl ten poslední post...ještě bych to lehce zobecnil na náboje a tabák. Chlast půjde taky, ale ten se dá relativně jednoduše udělat kdekoliv...

No a jsme zase u toho tabáku. Povidám, lepší než zlato.

V případě problémů, co si lidi budou poptávat, zlato? Nebo jído-tabák-chlast?

A za ten tabák dají i to zlato.

Ale nic, já jenom, že jsem sem před týdnem náhodou nakouk a přišlo mi divné, že o tom tabáku nikdo nic.

Nejsem žádný manažer, ani makléř, jen člověk se selským rozumem. Neříkám však, že musím mít pravdu a ani to nechci vnucovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a jsme zase u toho tabáku. Povidám, lepší než zlato.

V případě problémů, co si lidi budou poptávat, zlato? Nebo jído-tabák-chlast?

A za ten tabák dají i to zlato.

Ale nic, já jenom, že jsem sem před týdnem náhodou nakouk a přišlo mi divné, že o tom tabáku nikdo nic.

Nejsem žádný manažer, ani makléř, jen člověk se selským rozumem. Neříkám však, že musím mít pravdu a ani to nechci vnucovat.

A kde ten tabák máš uloženej? Předpokládám, že nejde o pár kilo, co si dáš pod postel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- Polda při zatahu na hajzlech klubu vykopne dveře, tam vidi kluka snupajiciho z prkynka... hned na nej zamiri zbrani

- Kluk na nej: tyve co blbnes, investuju... :D

To ho ten policajt rovnou zastreli aby se netrapil, kdyz ani nechape co je investice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...