Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Nevím jestli neporuším nějaké tabu. Když ano, klidně smazat, pls.

 

Pokud by se tu někdo živil krátkodobými investicemi, dostala se ke mně příležitost zainvestovat na cca 30 dnů za 3,0%. Krátkodobý úvěr právnické osobě zajištěný nemovitostí. Pokud by tu někdo takový byl, jsem k dispozici přes SZ.

 

 

Aby bylo jasno: nelovím tu křeny a netahám ze zdejších babiček a dědečků životní úspory do nějakého letadla. Ani na veřejné otázky zvědavců, o co konkrétně jde, nebudu odpovídat. Nabídka, resp. poptávka je spíš mířena na někoho, kdo běžně investuje částky s šesti nulami. Předpokládá se, že takový člověk má vlastního právníka, který dohodne s právníkem protistrany nejvhodnější znění smluvní dokumentace. Pokud se někdo cítí osloven, tak pouze SZ. Díky

3 %, nebo 3 % p.a. Tedy 1/12 3 %?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, nabídku, resp. poptávku jsem tlumočil vcelku slušně a hlavně stručně.

 

 

Následné upozornění oddělené dvěma řádky patří právě týpkům typu Tom, Murphy, decebal, eskimak a podobným, a je ... prostě jak si zaslouží, sám jsi použil trefné označení. Lepší prevence následných podobných uštěpačných průpovídek mě nenapadla a stejně se někdo našel. Tělo sdělení je v prostředním dvouřádkovém odstavci.

Mám dojem, že už jsem Tě jednou žádal, aby sis mě nebral do huby, tajtrlíku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Zdravim damy a panove, omlouvam se, ze to bude mozna krapet delsi, ale myslim, ze to s tematem celkem souvisi. Sice hodinky mam stale rad, ale taky me to tahne ke umeni. Umeni v mem pripade je hlavne o sbirani kreseb, ilustraci, maleb, skic apod. a to cim vice je to hozene do komiksu tim lepe. Zacinal jsem na Kajovi Saudkovi (jak jinak :)), ale dneska uz me zajimaji prevazne zahranicni autori. Ted vas asi napadne, proc to pisu zrovna sem. Jde o to, ze trh s originalama komiksovych kreseb ma celkem slusny investicni potencial, pominu-li to, ze mit doma na zdi originalni obalku/stranku svyho oblibenyho komiksu je proste super cool (verte, ze na to budou lidi cucet vic nez na kde jakyho Kupku nebo Zrzaveho :D). V zahranici jsou komiksove originaly obrovsky trh, kde se protoci spousta penez, aukcni rekordy jdou do milionu eur. Nicmene s hruzou jsem zjistil, ze u nas v CR/SR, pokud nebudu pocitat Kaju Saudka, tak ten trh prakticky neexistuje. To me krapet namichlo a tak jsem spolu s dalsimi fandy zalozil projekt reddigger.com. Je to komunitni platforma, kde se daji umistovat sbirky umeni (nemusi jit vyhradne o komiksove zalezitosti) a nabizet k prodeji/nakupovat/vymenovat. Najdete tam i nektere z mojich veci. Dalsim duvodem zalozeni bylo to, ze se nam nelibi, ze si ruzne (pseudo)galerie masti kapsu na provizich od kupujicich a prodavajicich, proto bychom chteli dostat sberatele/investory prip. i autory do teto platformy, kde muzou mezi sebou obchodovat P2P, ale zaroven byt anonymni. Aktualne je registrace pouze na pozvanku, protoze nechceme registrovat ruzne skodice a ani nam nejde o to mit ted tisice uzivatelu, protoze jsme v pilotnim provozu. Ja jsem za tu dobu, co se pohybuju v tomto oboru ziskal hodne zajimavych kontaktu, takze umim spoustu veci najit a zaridit, takze neni to jen o tom, co se prave nachazi na webu reddigger.com. Namatkou bych jmenoval hvezdy typu Kaja Saudek, Jim Lee, Frank Cho, Mike Mignola, David Finch, Ed Benes, Greg Land, atd. Aktualne je take moznost poridit P2P fotky od Jana Saudka, ktere jsou nyni velmi zadane. Dal uz vas nebudu trapit blabolama :) ,takze pokud vas to, co jsem uvedl resp. projekt zaujal nebo mate dotazy, pak mi napiste prosim SZ.                  

Upraveno uživatelem mike_x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stále dokola, kluci.

A když jsem Vám zrovna tady psal s dobrým úmyslem, před deseti lety ať kupujete zlato a diamanty, tak jako Rolex, tak tady měl každý plnou hubu keců o nejistotě, spekulaci atd.

 

A dneska ? 

Rolex za deset let nárust v hodnotě více jak 120%

Diamanty ( nikoliv investiční, ale certifikované) za posledních deset let nárust o 40%

Zlato ryzosti 585/1000 za posledních deset let nárust o faktických 170%

 

Dobrý ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím s tím zlatem, posledních 5 let mi to moc super nepřijde :-(

 To jsi tedy dost mimo

 

Před deseti, dvanácti lety jsem kupoval v zastavárně zlomky zlata 585/1000 za 240kč/ gram

Včera jsme potřeboval dokoupit 12 gramů a jeden gram jsem platil 645 kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v zásadě Tvoje tvrzení nerozporuji, taky se mi povedlo něco nakoupit zhruba před 11 lety. Bohužel pak další nákupy jsem udělal cca. 2012 :-( Nicméně teď to zřejmě zas půjde v důsledku nadcházející krize nahoru. Otázka je, zda na nákup není již spíše pozdě.

post-18707-0-49062500-1567666263_thumb.png

post-18707-0-54520300-1567666421_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v zásadě Tvoje tvrzení nerozporuji, taky se mi povedlo něco nakoupit zhruba před 11 lety. Bohužel pak další nákupy jsem udělal cca. 2012 :-( Nicméně teď to zřejmě zas půjde v důsledku nadcházející krize nahoru. Otázka je, zda na nákup není již spíše pozdě.

attachicon.gifinvestice-do-zlata-vyvoj-ceny-zlata.png

attachicon.gifgraf-ceny-zlata-jeden-rok.png

Ano nyní je již fakticky pozdě a navíc jsem přesvědčen (tedy nejen já), že  ne ani tak krize, ale podpis dohody mezi Čínou a USA, která snad už musí přijít, alespoň rámcově, pošle opět cenu zlata o něco dolů.  (cca o 9%, tedy relativně o hodně)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stále dokola, kluci.

A když jsem Vám zrovna tady psal s dobrým úmyslem, před deseti lety ať kupujete zlato a diamanty, tak jako Rolex, tak tady měl každý plnou hubu keců o nejistotě, spekulaci atd.

 

A dneska ? 

Rolex za deset let nárust v hodnotě více jak 120%

Diamanty ( nikoliv investiční, ale certifikované) za posledních deset let nárust o 40%

Zlato ryzosti 585/1000 za posledních deset let nárust o faktických 170%

 

Dobrý ne ?

Tak pokud jde o diamanty, tak bych byl velmi skeptický. Můj známý kdysi, cca před 15 lety, koupil pár diamantů, s certifikáty od renomované zkušebny, a asi před dvěma roky je chtěl prodat a výkupní cena byla prý asi 2/3 nákupní ceny, tedy sakra ztráta. Když dal najevo, že se mu nabídnutá cena nezdá, tak mu pan výkupce (značková firma v centru Prahy) prý řekl, že taková cena prostě za ně je a pokud chce dostat více, tak ať zajede do Antverp, kde je může prodat výhodněji, ale ani tak na nich nevydělá. Tak je má v bance v trezoru a je z investice do diamantů otrávený a říká, že už by do diamantů nikdy nešel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud jde o diamanty, tak bych byl velmi skeptický. Můj známý kdysi, cca před 15 lety, koupil pár diamantů, s certifikáty od renomované zkušebny, a asi před dvěma roky je chtěl prodat a výkupní cena byla prý asi 2/3 nákupní ceny, tedy sakra ztráta. Když dal najevo, že se mu nabídnutá cena nezdá, tak mu pan výkupce (značková firma v centru Prahy) prý řekl, že taková cena prostě za ně je a pokud chce dostat více, tak ať zajede do Antverp, kde je může prodat výhodněji, ale ani tak na nich nevydělá. Tak je má v bance v trezoru a je z investice do diamantů otrávený a říká, že už by do diamantů nikdy nešel...

Toto jsme napsal a stojím si za tím, jelikož vím asi přesně za kolik jsem nakupoval a za kolik kupuji nyní.

Druhou otázkou je za kolik a co vlastně přesně nakupoval Tvůj známý.:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pavča: Ale to je v pořádku, v tom je přece princip investování - že něčí zisky platí někdo jiný.

Ten obchodník, od kterého je koupil, si svoji investici do diamantů jistě velmi pochvaluje a určitě ji doporučuje.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to určitě, ten se asi chechtá...

Potíž je v tom, že ten můj známý už je dosti starý, ani s berlemi neujde více než pár metrů, takže cesta do Antverp je mimo jeho možnosti, takže to prý nechá na dědictví, ať se s tím potrápí jednou jeho děti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...