Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

A velmi vtipné na tomhle systému je, že ho dělají všichni a všichni se shodli, že je to v naprostém pořádku, správné a čestné a budou ho dělat... ale jen trošku :)

Když se ve stádě objeví někdo, kdo to chce dělat víc (napálí si ceny, úroky,...), hned je hajzl, svině a nemorální. :D

 

Karlosi obdivuju Tvoje znalosti ve vlakne Identifikace..., ale tady absolutne nechapu. 

 

Takze ( hypoteticky ) kdyz jsem se znal s Hansem a v 50. letech investoval do Rolexu a ted jsem diky tomu milionar, rozumneno dal jsem penize firme, ktera vyrobila super vyrobek, po kterem lidi jdou jak po uzenem, tak jsem nekoho oskubal?

 

Kdyz jsem dal prachy pekarovi, ktery rozjel minikramek, kde dela skvely a poctivy chleba a lidi mu ho kradou z pultu, takze se oba mame dobre, tak jsem nekoho oskubal???? 

 

Nechapu

 

EDIT: Nekontroloval jsem, jestli Hans v 50. letech jeste zil. 

Upraveno uživatelem Rodkopf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono je to tak obvykle prezentováno, i dnes jsou občas k vidění inzerce na výhodnou investiční příležitost v podobě certifikovaných diamantů, on nakupoval v době, kdy to bylo "v módě" ( je to skutečně cca před 15 až 20 roky), také prý čekal, že na tom musí vydělat nebo nemůže prodělat. Nejhorší na tom je, že nakupoval u ověřeného prodejce a prodat chtěl u ověřeného výkupce (v centru Prahy), oba si z něj, jak vidno, udělali kavku na které se dá napakovat a ještě podivnější je, že ty ceny, nákupní i nabídnutou prodejní, prý měli podle momentálně platných tabulek pro dané kvality diamantů. Bavili jsme se spolu o tom několikrát když uvažoval o prodeji, teď už to nechce řešit, ale pokládá to za jednu z velmi nepodařených investic a když slyší někde v reklamě o výhodné investici do diamantů, tak prý vidí rudě a má vztek...

 

No ono to asi souvisi s tim, ze nejbohatsi lidi nemaji prachy uz kam davat, takze umeni, veterany a vyjimecne! diamanty rostou do zavratnych vysek...toho urcite vyuzili obyc obchdnicci a na zaklade toho ilustrovali, ze uplne obycejne diamanty porostou taky...jenze jich je dost a navic na trh miri umele diamanty, ktere aspon, co jsem pochopil o moc horsi nejsou...

 

Takze kdyby koupil toho pantera, tak by asi skutecne vydelal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me Karlos pise o investicich, ale ma na mysli spekulace, ktere jsou zalozene na tom, ze ja dnes koupim neco za 1 a verim, ze to zitra nekomu prodam za 2, protoze tem zas veri, ze to proda nekomu dalsimu za 3, ale nikdo se nezajima o vnitrni hodnotu te udajne inestice.

Nicmene pokud nespekuluji, ale investuji, tak napr. koupim byt, ktery ma hodnotu spocivajici v tom, ze ho nekomu mohu pronajmout a inkasovat najem. Nebo investuji do podilu na firme (koupim akcie), ktera neco vyrabi, prodava zakaznikum a ja inkasuji podil na zisku (dividendu) nebo nekomu pujcim penize a inkasuji urok, atd.

Jasne, s kazdou investici je spojeno urcite riziko. Najemnik byt znici. Firma nenajde odbyt pro sve vyrobky a zkrachuje. Dluznik nevrati penize, atd., ale to jsou rizika, ktera se daji ridit diverzifikaci.

Rozhodne bych to nebral jako nejake okradani nebo neco podobneho jako Karlos. Spekulace jsou samozrejmne neco jineho, ale vlakno je o investicich a ne o spekulacich

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.......

 

Zítra jdu k tomu známému, o kterém jsem psal na návštěvu, a tak se pozeptám na podrobnosti jeho obchodu neobchodu s diamanty a dám sem info.

Ten znamy at se taky podívá na kurzy dolaru. Pred 20 lety to bylo 35 až 40 Kč za USD. Dnes 23.

Treba zjistí, ze nakonec vydelal slusne, i kdyz mu to tak na prvni pohled neprijde.

Upraveno uživatelem lib
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hovadiny jsou takovéhle výkřiky.

Ne, nejsou, Karlosi, to není výkřik, nýbrž suché konstatování. Už docela dost lidí se ti tady snažilo vysvětlit, že si, v lepším případě, pleteš pojmy, v horším případě vůbec netušíš, o čem píšeš a jen tak opruzuješ, protože sis uvědomil, že jsi střelil vedle, ale nechce se ti to přiznat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem slíbil, tak upřesňuji průběh obchodu mého známého s diamanty, vyzpovídal jsem ho, trochu jsem to předtím nepřesně popsal,  probíhalo to prý takto:

 

Diamanty (3 ks) nakoupil cca před 20 lety u profi prodejce v centru Prahy, diamanty byly s certifikáty, cenu stanovili podle rapaportu se zohledněním aktuálního kurzu dolaru, rapaport mu prý odmítli předložit, že je to důvěrný dokument, který se neukazuje, ale po naléhání mu cenu dle rapaportu řekli a dokonce mu prý druhý den poslali mailem snímek rapaportu k jeho nákupu. Prý mu řekli, že prodej diamantů zpravidla probíhá za 1,3 ceny dle rapaportu. Na nákup má smlouvu, byl přítomen právník prodejce, který vše kontroloval.

 

Cca před 10 lety se pokusil o prodej diamantů, navštívil 3 firmy v centru Prahy. První výkupce mu řekl, že vykoupí jen jeden diamant, protože certifikační společnost u dvou dalších nějak neuznává, tak to známý vzdal a odešel. Druhý výkupce by diamanty vykoupil, ale řekl mu, že je ihned hotově vezme za cenu 40% ceny rapaportu (ten mu odmítl ukázat), což známý nevzal a také odešel. Třetí výkupce (byli to prý nějací cizinci) by odkup provedli, nabídli mu cenu 70% ceny dle rapaportu, ale rapaport mu odmítli ukázat, prý se to nedělá, je to prý interní důvěrný dokumant. Když se mu nabídnutá cena zdála nízká, tak mu prý řekli, že mu nikdo v ČR více nedá, ceny se prý takto stanovují a drží a že pokud chce cenu dle ceny v rapaportu, tak musí zajet do Antverp, kde se obchody skutečně provádějí dle aktuální ceny v rapaportu.

 

Popisuji to jak mi to říkal, vypadá to, že z něj opravdu jak prodejce tak i výkupci udělali kavku, ale může to být poučné pro potenciální zájemce o nákup diamantů, jak mohou obchody s diamanty také vypadat.

 

P.S. Ty konkrétní výkupce mi řekl, ale z důvodů pochopitelných je neuvádím, vše jsou to firmy z nejužšího centra Prahy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred 20 lety nakup, pred 10 lety pokus o prodej:

Září 1999 ... kolem 34,6 CZK / USD

Září 2009 ... kolem 17,4 CZK / USD.

Diamanty? Netuším. Ale pokrýt ten kurzovy rozdil plus marže obchodníků a něco k tomu V KORUNÁCH vydělat ... to už by musela být pořádná jízda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sibirnaya: prodejce nevím neříkal kdo to byl, má ale prý smlouvu, ale ten prodejce prý v době kdy zkusil prodeje už neexistoval. Ptal jsem se ho totiž, zda zkusil prodej i tam, kde nakoupil...

 

lib: ano souhlasí, bavili jsme se i o kurzu dolaru při nákupu i prodeji, říkal, že nákup byl s kurzem dolaru nějak cca 34,- Kč... Ty marže obchodníků jsou spíše lichva, je to hrozné a s cenami si dělají, jak vidno, co chtějí asi podle ksichtu...

Upraveno uživatelem pavča
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem slíbil, tak upřesňuji průběh obchodu mého známého s diamanty, vyzpovídal jsem ho, trochu jsem to předtím nepřesně popsal,  probíhalo to prý takto:

 

Diamanty (3 ks) nakoupil cca před 20 lety u profi prodejce v centru Prahy, diamanty byly s certifikáty, cenu stanovili podle rapaportu se zohledněním aktuálního kurzu dolaru, rapaport mu prý odmítli předložit, že je to důvěrný dokument, který se neukazuje, ale po naléhání mu cenu dle rapaportu řekli a dokonce mu prý druhý den poslali mailem snímek rapaportu k jeho nákupu. Prý mu řekli, že prodej diamantů zpravidla probíhá za 1,3 ceny dle rapaportu. Na nákup má smlouvu, byl přítomen právník prodejce, který vše kontroloval.

 

Cca před 10 lety se pokusil o prodej diamantů, navštívil 3 firmy v centru Prahy. První výkupce mu řekl, že vykoupí jen jeden diamant, protože certifikační společnost u dvou dalších nějak neuznává, tak to známý vzdal a odešel. Druhý výkupce by diamanty vykoupil, ale řekl mu, že je ihned hotově vezme za cenu 40% ceny rapaportu (ten mu odmítl ukázat), což známý nevzal a také odešel. Třetí výkupce (byli to prý nějací cizinci) by odkup provedli, nabídli mu cenu 70% ceny dle rapaportu, ale rapaport mu odmítli ukázat, prý se to nedělá, je to prý interní důvěrný dokumant. Když se mu nabídnutá cena zdála nízká, tak mu prý řekli, že mu nikdo v ČR více nedá, ceny se prý takto stanovují a drží a že pokud chce cenu dle ceny v rapaportu, tak musí zajet do Antverp, kde se obchody skutečně provádějí dle aktuální ceny v rapaportu.

 

Popisuji to jak mi to říkal, vypadá to, že z něj opravdu jak prodejce tak i výkupci udělali kavku, ale může to být poučné pro potenciální zájemce o nákup diamantů, jak mohou obchody s diamanty také vypadat.

 

P.S. Ty konkrétní výkupce mi řekl, ale z důvodů pochopitelných je neuvádím, vše jsou to firmy z nejužšího centra Prahy. 

 

 

Ola,

vážím si toho, jakou jsi si s tím dal práci a nyní něco zkusím napsat já :-)

 

1) Ano Rap se neukazuje, ale na druhou stranu je na (I)  prodávat něco u čeho kupec nezná cenu

2) Umím prodávat za cenu pod Rap a to dia s certifikáty, které jsou opravdu uznávané a stejně jsem za dvacet pět let nikdy žádný nikomu neprodal a všem tuto hloupost úspěšně vymluvil

 

Aby to byla dobrá tak by to muselo být vše postavené jinak, ale to je na osobní jednání ne na psaní do veřejného vlákna. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Chci koupit nějaké akcie na slovenské burze (TMR). Na pražské burze to je naprosto nelikvidní a výrazně dražší. Na tu Slovenskou zase nemůžu najít nějakého normálního brokera, který nemá nesmyslné poplatky i třeba z portflia. V ČR používám FIO, to bohužel slovenskou burzu neumí. Nemáte někoho tip na brokera, přes kterého tam akcie koupit?

Upraveno uživatelem dan010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

patria?

 

No ti sice jo, ale poplatek 14? plus 0,63% vychází cca na 2000 Kč za jednu transakci, což mi přijde trochu moc, když vezmu že přes FIO na české burze platím 0,35%

 

Ještě se domlouvám se Sympatií, zkoušel jsem jestli někdo nemá tip na někoho výrazně levnějšího než je Patria, protože platit cca 1% z investice jen za poplatek mi přijde trochu moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...