Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Zdravím a chci se zeptat, zda má cenu uvažovat o této investici

https://www.elektrocentralydluhopisy.cz/

Za mě nemá, obecně na tyhle menší emise pozor. Pokud člověk není schopen sám udělat analýzu, tak bych se těm malým vyhnul obecně. A ti různí zprostředkovatelé, co toto většinou nabízejí (často různí finanční poradci) jsou lidé, co o tom nemají potuchu.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych bral korporátní dluhopisy jen od zaručeného prodejce = silné banky, která provede analýzy rizika emise a emitenta!!! I ten úrok je podezřelý, i dobré korporátní dluhopisy hóóódně velkých emitentů nabízejí úrok tak 5,25% a to u dluhopisů na 5 až 6 let, s vyplácením kupónu čtvrtletně nebo pololetně.

Do tohoto bych nešel...

 

Ale on Tě stejně jeden místní expert přes investice (K.....) napadne, že je to sprostá spekulace, že takto se nedá vydělat, že je to nemorální investovat a podobně  :thumbsup_anim:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím a chci se zeptat, zda má cenu uvažovat o této investici

https://www.elektrocentralydluhopisy.cz/ 

Investování do dluhopisů považuji za dobrý investiční instrument, ale preferuji investování do firem, které poskytují o řád kvalitnější informace. Např. během první minuty (dál jsme se tomu nevěnoval) jsem u této firmy nenašel sekci pro investory nebo výroční zprávy, což považuji za samozřejmé u firem, které se ucházejí o externí nebankovní financování. Pokud ale tu firmu znáš, tak proč ne. Navíc je divné, že se o financování uchází v ČR, když je registrována v UK.

Upraveno uživatelem FraK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj tyhle příběhy jsou vždycky stejné a já jim nerozumím. Nechápu jak někdo může věřit těmhle výnosům často "garantovaným". Ti lidé mají firmu, která nic nezveřejňuje, nepodléhá regulaci atd, jako předmět činnosti pronájem nemovitostí atd... dávají si sakra pozor aby náhodou nebylo někde něco vidět, protože je hned zařízne ČNB. 

 

Mimochodem tady je dobrá diskuze k tomu "fondu" z novinek a tak nějak podtrhuje co si myslím o finančních poradcích: https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/tema/j-o-investment/

 

Jsou to divní lidi bez znalostí a dávají prostor případům jako je tento. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim mistni vlky z Wallstreetu a mam dotaz. V podstate nechtene se ke me dostala komodita, investicni zlaty slitky PAMP, 3OZ.
Co s tim? Hodit to do sejfu k hodinkam a zapomenout na to, nebo to prodat? Pokud prodat, kde a komu?
Jako ja bych se toho asi idealne chtel zbavit, hodinky me prijdou jako prijemnejsi varianta nez cihly. Navic ted koukam virus goldnu pekne vytaci nahoru.
Nejaky rady?
Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel v dnešní digitalní době je možné všechno, kdo by nechtěl být další Zuckerberg nebo Bezos...

poslední takový případ který mě zaujal:

https://kryptomagazin.cz/pozor-ponzi-scam-onecoin-propaguje-udalost-na-facebooku/

 

Podobně funguje i stát s tím rozdílem, že když dojdou peníze, tak si je vytiskne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim mistni vlky z Wallstreetu a mam dotaz. V podstate nechtene se ke me dostala komodita, investicni zlaty slitky PAMP, 3OZ.

Co s tim? Hodit to do sejfu k hodinkam a zapomenout na to, nebo to prodat? Pokud prodat, kde a komu?

Jako ja bych se toho asi idealne chtel zbavit, hodinky me prijdou jako prijemnejsi varianta nez cihly. Navic ted koukam virus goldnu pekne vytaci nahoru.

Nejaky rady?

Diky.

 

hodil bych to do vykupu zlata, kde ti to vezmou na vahu. ve VIVO Hostivar je takovy kramek vedle ceske posty v -1p 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepsi je koupit etf all indexes all world. Napr. ACWI nebo VT. Perspektivni je i HACK. Etf se zamerenim na cyber security. investovanim do nekolika malo akcii zbytecne podstupujes specificke riziko.

Souhlas.

Ja mám v oblibě LVHD

Nízká volatilita, vysoká dividenda - trochu defenzivnejsi tituly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...