Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Ahoj,

Ohledně investování cizích peněz bez toho aniž by jsi měl mini fond/ fond / fond kvalifikovaných investorů / crowdfundingovou společnost na půjčky  / a vůbec vázanou živnost na to aby jsi mohl zprostředkovávat investiční příležitosti jsi právně velice na hraně k tomu aby jsi spadl do černé banky nebo pokoutného fondu a měl problémy s ČNB. Jediný legálně právní způsob je tedy vydávat dluhopisy (ma to nějaké omezení). Tudiz ne jen že pocetne ti to nevychází, ale ani po právní stránce to nebudeš mít jednoduchý. Kdyby jsi chtěl pomoct tak dej vedet, delam to sami jen s nemovitostmi ;) . 

Upraveno uživatelem Feodea
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je 1m strop trhu, tak zvažovaná konstrukce mi vůbec nedává smysl. Jistě tam vidíš přesah v budování vztahů s jednotlivými investory a hádám, že je počítáno, že se překlopí i do zákazníků na stávajcíí zásoby. Zhodnocení ke kterému se zavazuješ není malé, je s tím spojena řada úkonů a nákladů. Mnohem snažší cestou je najít 1 partnera / investora, nadchnout ho pro čaje a dohomluvit se s ním na podílu z realizovaných obchodnů. Tedy když bude ztráta, bude ji mít i on, stejně tak když se to překlopí do jackpotu, tak se na něm podílí. Pokud do toho bude zapálený, tak ti může otevřít dveře k bonitnějším zákazníkům z jeho okolí a naplní se cíl ke kterému směřuje i tvůj model. Avšak s výrazně jednodušší konstrukcí.

Je na zváženou co je reálné. Přesvědčit 1000 lidí aby ti dali 1000 CZK, nebo 100 lidí aby ti dali 10.000 nebo 10 lidí aby ti dali po 100.000 nebo 1 člověka aby ti dal 1m. Čím jich bude méně, tím více se jim můžeš věnovat a zapálit je pro věc. Milion není zas tak moc, aby to někdo z větších investorů nezkusil, pokud to bude fanda do čaje a nadchneš ho. Je třeba to celé hezky zabalit, aby to bylo sexy. Resp. aby na to mohl být pyšný, pak o tom bude nadšeně mluvit dále a tím to tlačit (a k tomu budování vztahu se zákazníky přistoupit jinak než přes "chladný" fond). V opačném pohledu to že někdo dá 50-100.000 tis do čajového fondu s 10% p.a. moc na chlubení není. A myslím si že ti dá stejnou práci najít někoho s volným 1m jako se 100k. (avšak při struktuře typu fond, ti k tomu přibude spousta nelevné administrativy)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 29. 2. 2020 v 19:50, Petr11 napsal:

jj těch titulů ke koupi bude teď v březnu dost. Plus já doplním dva zajímavý volatilnější tituly pro tradery NIO a SPCE... 

Tak co, svezl se někdo se mnou?? NIO  dneska over 12 v únoru bylo 3,8.  SPCE v prosinci za 9 a v březnu 40 dnes kolem 17.

To je celkem slušný vývar za pár měsíců a v době kdy každý ale úplně každý mluvil o krizi a trhy padaly. Vydělat peníze na akciích v býčím trhu umí každej, ale realizovat zisk v panice a v medvědovi při tomhle zhodnocení je myslím víc než slušný:-).

Ale asi se nikdo nesvezl, prtž to by mi tu svítilo náký velký DÍKY:-).Škoda. Lidi furt řeší náký spořící účty, stavebka a do akcií se bojí Tam člověk nic nevydělá....a že lidi přišli v akciích o všechno? No jasně že přišli, když investují veškerý úspory, nemohou dokoupit, špatně zvolená strategie, málo informací, nevěnování se tomu a nemají dostatečně dlouhé horizont, aby si počkali až to vyleze zpět. Ale prostě jde to!

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...
před 8 hodinami, Crhič napsal:

Jak jsi s platformou spokojenej? Já právě řeším, do čeho jít, historicky jsem DEGIRO používal, ale to už je dávno ...

V porovnání s Fio je to mnohem více user-frienldy, mají tam docela výhodný převod peněžních prostředků, grafy jsou přehledné a jednoduché, případně je možnost použít nástroje pro analýzy na grafu, ale co se týče fundamentální analýzy, tak to tam není a ani nějaký přehled výkazů dané společnosti. Je tam jasný přehled zisku/ztráty na danou akcii a transakcí. Za mě zatím spokojenost, ale já moc obchodů nedělám, prostě koupím a držím :), každopádně pro zahraniční akcie používám Degiro/Revolut a pro české FIO. Ještě jeden dobrý bonus, lze nakupovat 1x měsíčně ETF bez poplatků (pouze ze seznamu, ale je tam toho dost), takže pro drobnější investice do ETF je toto asi nejlepší volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, rolas napsal:

V porovnání s Fio je to mnohem více user-frienldy, mají tam docela výhodný převod peněžních prostředků, grafy jsou přehledné a jednoduché, případně je možnost použít nástroje pro analýzy na grafu, ale co se týče fundamentální analýzy, tak to tam není a ani nějaký přehled výkazů dané společnosti. Je tam jasný přehled zisku/ztráty na danou akcii a transakcí. Za mě zatím spokojenost, ale já moc obchodů nedělám, prostě koupím a držím :), každopádně pro zahraniční akcie používám Degiro/Revolut a pro české FIO. Ještě jeden dobrý bonus, lze nakupovat 1x měsíčně ETF bez poplatků (pouze ze seznamu, ale je tam toho dost), takže pro drobnější investice do ETF je toto asi nejlepší volba.

Super, diky moc za info. FIO uz nejak historicky mam, ale to teda user friendy fakt neni 😂😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Aloha,

jak je to vlastne s vyplacenim dividend, kdyz clovek pravidelne kazdy mesic prikupuje? Znamena to, ze nedostanu nic, protoze jsem provedl transakci po ex-div. date a nebo dostanu dividendu za akcie, ktere jsem vlastnil pred ex-div. date?

Asi hloupy dotaz, ale v clancich, ktere definuji ex-divident date, jsem nic o prikupovani nenasel. 

Diky

 

EDIT: mysleno prikupovani akcii jedne spolecnosti

Upraveno uživatelem Pepino777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...