Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

určitě najdeš lepsi tituly než českou zbrojovku. S Degirem netřeba zbytečně strašit, stačí dodat jeden vyplněný formulář a daníš český divi klasicky 15%.A pokud někdo kupuje ČEZ, PM, O2 kvůli divi tak si stejně zvolí fio nebo patrii....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Já tedy zatím kupuji jen přes revolut, ale tam se nedostanu k Českým titulům.

 

Edit: Revolut tedy zatím neumožní převádět zakoupené tituly jinam, ale do budoucna to prý plánují. Navíc dle toho co jsem četl, u revolutu nejsem majitelem titulu já, ale stále revolut.

Upraveno uživatelem Pepino777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

záleží dosť od objemu jednotlivých obchodov...ak ale ide o minimálny poplatok, ten má myslím najnižší FIO (od 40,- Kč), na percentá to potom vychádza lepšie u J&T Banky/Patrie

 

začínal som tiež u Revolutu a opúšťal ho práve kvoli skúsenostiam s podporou a obmedzenou nabídkou. Aktuálne využívam degiro na US/EU trhy a JT Banku na české tituly, ďalším (a snáď posledným krokom) bude účet u interactive brokers na obchodovanie derivátov 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak nemáš vyplnený formulár W8BEN, je defaultne nastavená daň z US akcií na 30%. Rýchlym googlením som sa ale dostal len k tomu, že revolut formulár vyplňuje automaticky a podpisuješ ho spolu so smluvou (?). Na W8BEN treba dávať pozor u každého brokera, zvlášť sa podpisuje aj u degira. 

Inak zdanenie ČR titulov u degira 15% je pre mňa trochu záhadou. W8BEN sa vzťahuje len na US tituly, zrážka 35% u degira by mala plynúť z ich vlastníckej štruktúry a vrátenie podla mňa iba spätne...či k tomu stačí vyplniť len nejaký jednoduchý formulár?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbrojovka šla do IPO aby získala prostředky na investici v USA, chtějí tam svůj výrobní podnik. V USA jde odbyt mnohem lépe než u nás, je to tam dobře hodnocená značka. Investice do zbrojovky je z pohledu delšího horizontu dobrá investice. Pro spekulanty na krátké obchody pak nikoli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CZG je za mne dobrá dlouhodobá investice, viz krátké info z Motejlka:

Společnost Česká zbrojovka Group (CZG), která právě vstupuje na hlavní trh pražské burzy, výrazně posiluje na americkém trhu. Spojené státy pro CZG v letošním prvním pololetí představovaly 70 procent veškerých tržeb. Za prvních šest měsíců loňského roku to bylo 50 procent. Meziročně v USA skupina prodala zbraně a příslušenství za 2,34 miliardy korun (meziročně +57,2 %).

Americký trh by měl hrát zásadní roli i v budoucnu. Holding tam hodlá rozšiřovat výrobní kapacitu. Druhým pilířem by měly být akvizice.

CZG – tržby v prvním pololetí 2020 podle teritorií
Spojené státy 2 338 mil Kč
Česká republika 308 mil Kč
Evropa (bez ČR) 285 mil Kč
Asie 198 mil Kč
Afrika 122 mil Kč
Ostatní 112 mil Kč

IPO sice přineslo míň, než se čekalo, ale za mne dobrá zpráva, že se IPO masívně zúčastnil management firmy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Viktor napsal:

CZG je za mne dobrá dlouhodobá investice, viz krátké info z Motejlka:

Společnost Česká zbrojovka Group (CZG), která právě vstupuje na hlavní trh pražské burzy, výrazně posiluje na americkém trhu. Spojené státy pro CZG v letošním prvním pololetí představovaly 70 procent veškerých tržeb. Za prvních šest měsíců loňského roku to bylo 50 procent. Meziročně v USA skupina prodala zbraně a příslušenství za 2,34 miliardy korun (meziročně +57,2 %).

Americký trh by měl hrát zásadní roli i v budoucnu. Holding tam hodlá rozšiřovat výrobní kapacitu. Druhým pilířem by měly být akvizice.

CZG – tržby v prvním pololetí 2020 podle teritorií
Spojené státy 2 338 mil Kč
Česká republika 308 mil Kč
Evropa (bez ČR) 285 mil Kč
Asie 198 mil Kč
Afrika 122 mil Kč
Ostatní 112 mil Kč

IPO sice přineslo míň, než se čekalo, ale za mne dobrá zpráva, že se IPO masívně zúčastnil management firmy.

... přesně tak a kdo si počká ten se dočká 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbrojovku jsem dnes na zkoušku zobnul, ale že by mi přesvědčilo, že se ipo účastnil management firmy, to rozhodně ne. Vždyť to tak běžné bývá.

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 10. 2020 v 16:10, AweOne napsal:

záleží dosť od objemu jednotlivých obchodov...ak ale ide o minimálny poplatok, ten má myslím najnižší FIO (od 40,- Kč), na percentá to potom vychádza lepšie u J&T Banky/Patrie

 

začínal som tiež u Revolutu a opúšťal ho práve kvoli skúsenostiam s podporou a obmedzenou nabídkou. Aktuálne využívam degiro na US/EU trhy a JT Banku na české tituly, ďalším (a snáď posledným krokom) bude účet u interactive brokers na obchodovanie derivátov 

Každý měsíc přikupuji do 10tKč, hledám brokera u kterého budu vlastníkem akcií já a který bude mít minimální poplatky. Chci přikoupit i České tituly, ale díky revolutu každý měsíc přikupuji na NYSE. Ale asi by se našlo pár titulů z jiných burz, které bych rád přikoupil. Jedná se pouze o divi. tituly

 

Dnes bych to rád rozsekl a začal se zakládáním účtu. Jen si stále nejsem stopro jistý kde..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...