Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

před 47 minutami, tikzot napsal:

Tak 737 může zpět do vzduchu - teď to pojede nahoru👌

BTC za 15K€ taky slušná mela... v březnu jsem dokupoval za 3.5... 

 

K tomu by som dodal ešte certifikačný proces nového 777-9 a uvedenie na trh novej F- 15 na ktorú su už objednávky najmä z arabských štátov. Akcie pojdu hore

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, enslow napsal:

 

K tomu by som dodal ešte certifikačný proces nového 777-9 a uvedenie na trh novej F- 15 na ktorú su už objednávky najmä z arabských štátov. Akcie pojdu hore

No jestli půjdou nějak výrazně nahoru, to bych si nebyl vůbec jistý. Přes  20 měsíců, stálo 530 letadel na letištích po celém světě, a aerolinie za ně musely platit parkovné a splácet leasigy, aniž by mohly vydělávat. Odškodné bude gigantické.  Kam se hrabe odškodnění od VW za dieselgate :) Zatím tu částku nikdo nevyčíslil, ale až se tak stane.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Cyber napsal:

No jestli půjdou nějak výrazně nahoru, to bych si nebyl vůbec jistý. Přes  20 měsíců, stálo 530 letadel na letištích po celém světě, a aerolinie za ně musely platit parkovné a splácet leasigy, aniž by mohly vydělávat. Odškodné bude gigantické.  Kam se hrabe odškodnění od VW za dieselgate :) Zatím tu částku nikdo nevyčíslil, ale až se tak stane.... 

Boeing měl štěstí v neštěstí, že do toho zasáhl Covid a letadla by byla z dost velké části uzeměná tak či tak. Takže část kompenzací se bude blbě vymáhat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 11. 2020 v 14:49, xbraj19 napsal:

Boeing měl štěstí v neštěstí, že do toho zasáhl Covid a letadla by byla z dost velké části uzeměná tak či tak. Takže část kompenzací se bude blbě vymáhat.

Obávám se že Covid moc Boeingu nepomůže. Ono je totiž docela běžné, že se letadla s kompletními posádkami na mimosezónu pronajímají jinam, jenže uzemněné letadla pronajmout nelze. A pořád jsou destinace, kde se létá Covid necovid. Navíc první uzemnění proběhlo už 10.3.2018, tedy rok před začátkem globálního outbreaku Covidu. Kompenzace se bude vymáhat naopak úplně báječně, protože Boeing spadá do jurisdikce USA, kolébky hromadných žalob a gigantických odškodnění. Ale uvidíme, osobně klobouček dolů před individuálními investory co mají koule na to teď Boeing kupovat ( a nemyslím tím symbolickou investici v ve výši hodnoty  dvou nerezových hodinek z ženevy :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@CyberJasně, lítá se víc většinou tam kde mají velký vnitřní trh a dostatek vnitrostátních letů. To vidím na srovnáních provozu na jednotlivých trzích.  Co se týká pronajmu , tak podle mě ACMI nebude v době COVIDU žádané, protože mají všichni dost vlastních kapacit, které budou preferovat, takže nemůžou argumentovat ani tímto ušlým výnosem. To jde vidět i u místních SW, kteří zrovna přes zimu na ACMI půjčovali.

Riziko u akcii určitě bude, ale zase na druhou stranu  Boeing už je “too big to fail”, ale nějaký druh zestátnění tam proběhnout může. 

Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, xbraj19 napsal:

@CyberJasně, lítá se víc většinou tam kde mají velký vnitřní trh a dostatek vnitrostátních letů. To vidím na srovnáních provozu na jednotlivých trzích.  Co se týká pronajmu , tak podle mě ACMI nebude v době COVIDU žádané, protože mají všichni dost vlastních kapacit, které budou preferovat, takže nemůžou argumentovat ani tímto ušlým výnosem. To jde vidět i u místních SW, kteří zrovna přes zimu na ACMI půjčovali.

Riziko u akcii určitě bude, ale zase na druhou stranu  Boeing už je “too big to fail”, ale nějaký druh zestátnění tam proběhnout může. 

Jako při pátku trocha humoru neuškodí :) TBTF byl i PanAm, například...  :).Nikomu  samozřejmě bránit prodat Okál a oktávku a nacpat to do Boeingu nebudu, ale jak říkám, chce to kurňa koule :D :D  :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, xbraj19 napsal:

@CyberAkorát PanAm byl jeden “z mnoha”, kdežto Boeing je v podstatě jeden ze dvou výrobců dopravních letadel a pokud by ho nechali padnout, tak přenechají trh Airbusu a pochybuju, že v US něco takového dopustí.

Jsme doufám ještě ve vlákně kam investovat. :)  Nikdo neříká, že by měl BA hned padnout, já jen říkám, že odškodnění bude takové, o jakém se doposud nikdy nikomu ani nezdálo.  A pokud z BA budou muset odtéct miliardy USD na odškodnění, tak je logické že nebudou na výplatu šérholdrů. Nic víc, nic míň. Klidně ať ledviny, oktávky i okály putují na NYSE, já ten příběh budu z dálky sledovat :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 11. 2020 v 21:51, Cyber napsal:

No jestli půjdou nějak výrazně nahoru, to bych si nebyl vůbec jistý. Přes  20 měsíců, stálo 530 letadel na letištích po celém světě, a aerolinie za ně musely platit parkovné a splácet leasigy, aniž by mohly vydělávat. Odškodné bude gigantické.  Kam se hrabe odškodnění od VW za dieselgate :) Zatím tu částku nikdo nevyčíslil, ale až se tak stane.... 

Pro BA přijde jeho chvíle, je o dost adaptivnější než Aribus, např. předvídali že gigantická letadla jako obří Airbus A380 a mega dlouhé lety na jeden zátah nemají budoucnost – a stalo se, A380 letos ukončena výroba. Až si BA vylíže rány a Britové vymění 70 % airbusů z jejich flotily za boeingy :)  bude to pak zase good …

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistě mají mnozí z vás zkušenost s investicí do zlata či jiných drahých kovů. V mém případě by šlo o menší investici, nicméně v relaci, za kterou se prodávají investiční mince, menší slitky apod. Můžete mi poradit spolehlivého prodejce v ČR? Je riziko si od takového prodejce něco objednat přes internet, nebo doporučíte zakoupení v kamenné prodejně? Na co je třeba si dát pozor? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 11. 2020 v 14:26, Petr11 napsal:

hoši, zas těch akcií moc nekupujte. Ať se vejdete do limitu a nemusíte danit 😄

https://www.penize.cz/dan-z-prijmu-fyzickych-osob/422202-prodej-akcii-bez-dane-dostane-strop-i-po-trech-letech

 

Hahahaha. To chlapci mate danovy raj. U nas je oslobodene z dane (20%) a ZDRAVOTNEHO POISTENIA (14%) predaj akcii do 500Eur rocne... .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Ivan Lelák napsal:

Jistě mají mnozí z vás zkušenost s investicí do zlata či jiných drahých kovů. V mém případě by šlo o menší investici, nicméně v relaci, za kterou se prodávají investiční mince, menší slitky apod. Můžete mi poradit spolehlivého prodejce v ČR? Je riziko si od takového prodejce něco objednat přes internet, nebo doporučíte zakoupení v kamenné prodejně? Na co je třeba si dát pozor? Děkuji.

Se slitkama mám dobrou zkušenost s EMS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já kupoval na zlataky.cz na dobírku philharmonikery 1oz stříbro (to ještě byl za 442) a drobné slitky stříbro i zlato. Vždycky v pohodě, co jsem objednal, to přišlo. Za relativně málo peněz pěkná hromádka stříbra do rodinného pokladu 🙂 teď nekupuju, přijde mi to drahé, ale já investování nerozumím 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Čus, chtěl bych někam uložit cca 1-2 míče, ideálně abych to mohl v případě potřeby částečně nebo všechno vybrat.

poradíte něco bezpečného? Co třeba nějaké dluhopisy? teď jsem byl v Sauně a viděl saunia za 7,5%

Nechci aby mi to žrala inflace na účtu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...