Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Před hodinou, spaja napsal:

Čus, chtěl bych někam uložit cca 1-2 míče, ideálně abych to mohl v případě potřeby částečně nebo všechno vybrat.

poradíte něco bezpečného? Co třeba nějaké dluhopisy? teď jsem byl v Sauně a viděl saunia za 7,5%

Nechci aby mi to žrala inflace na účtu

Bud chces penize ulozit  bezpecne nebo aby meco vynasely. U Saunia tedy nevidim ani jedno.  Dobry pomer rizika, vynosu a likvidity je Mintos a jine P2P platformy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bud chces penize ulozit  bezpecne nebo aby meco vynasely. U Saunia tedy nevidim ani jedno.  Dobry pomer rizika, vynosu a likvidity je Mintos a jine P2P platformy. 

Díky za tip na Mintos, vypadá to jednoduše, registrace v pohodě. Zkusím nejdřív 50k a uvidím jak to funguje. Brácha investoval v Zonky ale prý ty nejlepší investice byly hned pryč (možná je sebral nějaký bot) a ty co se mu podařilo získat už měly nižší % úroku a ve finále když odečetl daň a ztráty z nesplacených půjček, tak to bylo nic moc.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradí mi někdo z místních matadorů burzovního trhu kde si otevřít v cz ( žiju v německu) účet pro nákup akcií? Uvítal bych možnost vedení účtu v Euro. Mám Konto ve Sparkasse ale Sparkasse neobchoduje na Pražské burze.
Nabízí se etoro nebo degiro ale nevím jestli se jim dá důvěřovat. Jsem konzerva, proto jedu i tady tyhle obchody přez banku.
Děkuju za rady.

Gesendet von meinem E6633 mit Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, bob.zizka napsal:

Na stránkách mají,že oba účty ( běžný i obchodní) lze založit online a mělo by i fungovat vedení účtu v Eurech. Musim to důkladně pročíst a nebo se utrhnu, prubnu Etoro a uvidim.

Gesendet von meinem E6633 mit Tapatalk
 

Brokera muzes zalozit online v pripade, ze mas u nich bezny ucet. Jinak musis na pobocku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=40249]bob.zizka[/mention] - mělo by to jít přes tvou banku. Ja jsem u CB. Žena u DB. Oboje bylo potřeba extra aktivovat na pobočce. Ale už je to par let
Každá rada dobrá. Musim poptat u mé banky. Nejsem ten člověk který nakupuje a prodává xx krát za měsíc. Já jen občas kupuju když je příležitost a nějak vnitře cítim, že to máš smysl.

Gesendet von meinem E6633 mit Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, bob.zizka napsal:

A sakra. Tak to je pase. Jen kvuli tomu nepoletim do cz.
Jsem tady špatně pochopil že jde i běžný účet zřídit online....

Gesendet von meinem E6633 mit Tapatalk
 

Kdyz jsem to resil, tak mi manik na lince rekl, ze pokud si zalozim online bezny ucet, mel bych v pohode online vyresit i brokera. Ja dalsi bezny ucet nechtel, tak jsem sel na pobocku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemýšlím o ETF fondech. Jsem teprve na startu, ale četl jsem informaci, že možnost obchodování s americkými ETF je zakázáno přímo EU. Navíc ani na stránkách některých brokerů (degiro, lynx) jsem tyto možnosti nenašel, na druhé straně na Fio to podle informace na webu lze. Může to prosím někdo srozumitelně objasnit? Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, obmedzenia tam do urcitej miery su a je k tomu na trhu rozdielny pristup. Snazil som sa to strucne odovodnit, ale bola to a4 textu, ktora je vlastne pre beznu potrebu uplne k nicomu... takze v skratke - existuju obmedznia (hlavne) EU vs USA, respektive odlisnosti v ochrane investorov, ktore znemoznuju/zprisnuju obchodovanie niektorych nastrojov.

Najdi brokera, ktory ti zobchoduje to, o co mas zaujem. Tebe ako investorovi z tejto skutocnosti neplynie ziadne riziko.

Odoslané z Mi 9 SE pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegové, doporučíte literaturu pro začátečníky v oblasti investování (akcie, etf, zásady a tipy, atd.) Chtěl bych něco osvědčeného a ne se prodirat stránkami typu Top 8, Top 10, Zaručené rady, atd. Zatím mě zaujaly knihy od p. Gladiše 

Chtěl bych začít s etf fondy, jako s alternativou vůči penzijnímu připojištění (aktuálně mám ČSOB dynamický fond), zkrátka osamostatnit se a zbavit se zbytečných poplatků. Dík za pomoc, případně SZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží jestli hledáš vzdělání, konkrétní tipy, nebo spíš nějaký myšlenky atd.

Gladišovy knížky jsou fajn, zároveň i docela praktický.
Klasika je Inteligentní investor od B. Grahama.
O úspěchu Amazonu třeba vyšla Globální samoobsluha.

Pak ruzny ucebnice ekonomie (Mankiw) atd :)

Ale taky si poslechnu rad par tipu od ostatnich :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 11. 2020 v 18:09, Liqid napsal:

Máte někdo zkušenosti s platformami typu Portu, Fondee atd.?

K Portu se tu nikdo zatím nejvyjádříl, studoval to už někdo blíž?

Každopádně minimálně jejich jedna hodinková investice nebude úplně košér:D 

https://forum.chronomag.cz/topic/138670-rolex-na-portu/?tab=comments#comment-2519462

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...