Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Chtel bych se mistni zkusene komunity zeptat na rozumne investovani.

Podedil jsem jednu rozpadlou zemedelskou usedlost (respektive podil na ni) a konecne jsme se domluvili, ze ji zkusime prodat. Jsou s ni aktualne spojene jen investice, hadky, odrikani a prace. Rekneme, ze se zadari a bude z ni neco pres mega. Hodinek mam dost, k akciim jsem pomerne skepticky (celozivotne ocekavama kolaps trhu a uz jsem si zalozil penzijko) tak si rikam, ze penize z nemovitosti patri do nemovitosti. Jenze nejsem uplne chalupar, radeji cestuju a tak po napadu koupit nekde malou chatku spekuluju koupit byt nekde na Ustecku (pripadne jinde, kde jeste da lacine poridit). A vyuzivat ho na pronajem a hlavne v nem drzet prachy jako rezervu. Samo me napadlo jit do mensiho bytu v Praze a vzit na zbytek hypo. Casem by se najmem odsplacel a byl by z nej krasnej duchodovej pilir. 

Navratnost mi dava smysl v levnejsich lokalitach, ale bude to logicky boj s najemnikama (vice neplaticu, exekuce, obsazeni bytu atp). Urcite s tim spoustu z vas ma zkusenosti, tak uvitam jejich sdileni. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, pronajímám už víc jak deset let a vždy naprosto v pohodě. 

Měl jsem sousedku a ta naopak jeden problém za druhým.

Moje zásada byla a je chovat se slušně a slušnost se mě vždy vrátila. Pokud jsem měl o zájemci jenom malinkou pochybnost nikdy jsem byt nepronajal. K pronajímaným bytům to mám pár minut autem.

Smlouvy mě vždy dělal právník, nikdy vzory co kolují po síti.

S nájemníky si občas dám kafe, pokecáme.  

Hlavně je to o štěstí. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BAACZGCE zbrojovka, s dividendou se jeste nevi, kromě nové "výrobny" v USA usilují taky o koupi značky COLT...

Pfizer (PFE) jako nadnarodní s českou pobočkou, akcie jsou zatím dole, 2.2. po zveřejnění výsledků a plánů do budoucna půjdou nahoru ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 1. 2021 v 5:09, uff napsal:

Chtel bych se mistni zkusene komunity zeptat na rozumne investovani.

Podedil jsem jednu rozpadlou zemedelskou usedlost (respektive podil na ni) a konecne jsme se domluvili, ze ji zkusime prodat. Jsou s ni aktualne spojene jen investice, hadky, odrikani a prace. Rekneme, ze se zadari a bude z ni neco pres mega. Hodinek mam dost, k akciim jsem pomerne skepticky (celozivotne ocekavama kolaps trhu a uz jsem si zalozil penzijko) tak si rikam, ze penize z nemovitosti patri do nemovitosti. Jenze nejsem uplne chalupar, radeji cestuju a tak po napadu koupit nekde malou chatku spekuluju koupit byt nekde na Ustecku (pripadne jinde, kde jeste da lacine poridit). A vyuzivat ho na pronajem a hlavne v nem drzet prachy jako rezervu. Samo me napadlo jit do mensiho bytu v Praze a vzit na zbytek hypo. Casem by se najmem odsplacel a byl by z nej krasnej duchodovej pilir. 

Navratnost mi dava smysl v levnejsich lokalitach, ale bude to logicky boj s najemnikama (vice neplaticu, exekuce, obsazeni bytu atp). Urcite s tim spoustu z vas ma zkusenosti, tak uvitam jejich sdileni. 

Taky uvažuji o něčem takovém. Byt v Praze se dnes myslím vyplatí jen s vidinou, že je pro mně nebo pro děti. Čistě jako investice poměr mezí kupní cenou a výnosem z nájmu smysl moc nedává, alespoň ne dnes a když je potřeba páka v podobě hypo. Ale jako pro Pražáka to zase není z ruky. Koukal jsem na Chomutov a Českou Lípu - pěkné byty cca do 1,5 mil Kč a inzerované ceny na pronájem v podobných bytech cca 7,5 - 9 tis/měs. To může dávat velký smysl. Když si na to člověk nebere hypo, tak se dá kalkulovat i s nějakým delším neplacením a furt to může být výhodné. Je samozřejmě potřeba zvážit čas tomu věnovaný. Operuje v těchto nebo podobných městech společnost tipu Ideální nájemce atd? Pak tu jsou horské apartmány, tam ale ceny šly taky hodně nahoru a dnešní doba tomu samozřejmě nepřeje. Ta ale snad skončí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, tominius napsal:

BAACZGCE zbrojovka, s dividendou se jeste nevi, kromě nové "výrobny" v USA usilují taky o koupi značky COLT...

Pfizer (PFE) jako nadnarodní s českou pobočkou, akcie jsou zatím dole, 2.2. po zveřejnění výsledků a plánů do budoucna půjdou nahoru ...

Diky za tip, na zbrojovku se urcite podivam. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta prazska burza ma dost omezeny listing. 
Dividendu vsak plati skoro vsechny firmy z prazske burzy.  
Z tech, co maji dobry pomer ceny a dividendy nebyla zminena O2 a pak cekam, ze se zase rozplati banky. 
Mensi dividendu plati i Stock nebo VIG, ktery se v Praze taky obchoduje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, prosím poraďte. Používám Degiro (na etf), ale kdybych chtěl přes něj koupit akcie např. Tesla (ne že bych chtěl :D) nebo třeba Zoom, tak po zadání do vyhledávače dostanu možnost obchodovat na US (NDQ) nebo EU (XET)burze, isin je stejný, tak předpokládám, že se jedná o stejné akcie. Jakou výhodu/nevýhodu mají tyto možnosti, je to všechno jen o poplatcích nebo to jde dál ? Případně řešíte akcie přes Degiro nebo je lepší jít např přes Fio.  Dík za pomoc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, PavelSch napsal:

Kluci, prosím poraďte. Používám Degiro (na etf), ale kdybych chtěl přes něj koupit akcie např. Tesla (ne že bych chtěl :D) nebo třeba Zoom, tak po zadání do vyhledávače dostanu možnost obchodovat na US (NDQ) nebo EU (XET)burze, isin je stejný, tak předpokládám, že se jedná o stejné akcie. Jakou výhodu/nevýhodu mají tyto možnosti, je to všechno jen o poplatcích nebo to jde dál ? Případně řešíte akcie přes Degiro nebo je lepší jít např přes Fio.  Dík za pomoc 

pokud začínáš jdi tam kde bude kvalitní a rychlá podpora, ideálně v češtině pokud teda nejsi profik ve finančí ang. pochopit minimální krok kotace dá zabrat v češtině natož AJ. Takže za mě Patria nebo FIO. Další věc cz, evropa nebo USA, každý má něco, německá burza min. fee 10EUR, USA je 8USD. Na druhou stranu EUR je stabilnější v tomto obdobím na rozdíl od USD který klesá a bude ti ukosovat ze zisků. 

Navíc je lepší podpořit CR firmy než degiro - nizozemce nebo takové podbné ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta prazska burza ma dost omezeny listing. 
Dividendu vsak plati skoro vsechny firmy z prazske burzy.  
Z tech, co maji dobry pomer ceny a dividendy nebyla zminena O2 a pak cekam, ze se zase rozplati banky. 
Mensi dividendu plati i Stock nebo VIG, ktery se v Praze taky obchoduje. 

Fio mi u o2 ukazuje dividendu 00% tak jak to je?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...