Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

před 1 minutou, Gustaf napsal:

Já to dělám pro prdel a vůbec tomu nerozumím, takže se může stát, že tě budu po SZ otravovat....;)

Neotravujes. Rozhodne jako vsichni doporucuji bitcojnovej kanal, koupit hw penezenku a ted asi i chladnou hlavu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, muj dotaz sem uplne nepatri, ale nevim kam ho vlozit jinam 🙂

po dedictvi na Slovensku jsem zjistil, ze prodej nemovitosti se dani 20%. Lze to nejak na Slovensku obejit? Dan se neplati az po 5ti letech.

chci se zeptat nekde u pravnika/notare svk.. ale ted se tam nedostanu.........

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oslobodenie príjmu z predaja nehnuteľnosti

Zákon o dani z príjmov v ustanovení § 9 zákona o dani z príjmov vymedzuje podmienky, ktoré musia byť splnené pre oslobodenie príjmu z predaja nehnuteľnosti.

Od dane je oslobodený príjem: 

  • z predaja nehnuteľnosti , a to po uplynutí 5 rokov odo dňa jej nadobudnutia,
  • z predaja nehnuteľnosti  nadobudnutej dedením v priamom rade alebo niektorým z manželov, ak uplynie aspoň 5 rokov odo dňa nadobudnutia tejto nehnuteľnosti preukázateľne do vlastníctva alebo spoluvlastníctva poručiteľa (alebo poručiteľov),
  • z predaja nehnuteľnosti zaradenej do obchodného majetku, a to po uplynutí 5 rokov od jej vyradenia z obchodného majetku,   
  • z predaja nehnuteľnosti vydanej oprávnenie osobe podľa osobitných predpisov (ide o vydanie v rámci reštitučných zákonov napr. zákon č. 119/1990 Zb.o súdnej rehabilitácii v z. n. p., zákon č. 403/1990 Zb. o zmiernení následkov niektorých majetkových krívd v z. n. p., zákon č. 319/1991 Zb. o zmiernení niektorých majetkových krívd a iných krívd, zákon č. 87/1991 Zb. o mimosúdnych rehabilitáciách v z. n. p., zákon č. 42/1992 Zb. o úprave majetkových vzťahov a vyporiadaní majetkových nárokov v družstvách v z. n. p. a iné).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka neznalého na skúsených... Nenarazili ste náhodou na nejakú menšiu (možno začínajúcu) firmu, ktorá robí s vodíkovými technológiami a má nejaké väzby na Island?

Stačili by mi tipy, ja si to preberiem. Nemyslím tým prefláknuté firmy ako Plug Power, Powercell alebo Ballard Power, ale skôr niečo menšie ako Nel ASA, no žiadna z nich aj tak nemá nič spoločné so zdrojmi na Islande, ak mi niečo neušlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 22. 2. 2021 v 16:42, pepyczek napsal:

Kolegové, mám dotaz. Kde se v Evropě vyplatí koupit investiční stříbro (slitky)?

Díky.

Ahoj tam kde ti ho pak relativne za dobrou cenu vykoupi. Běžné je že firmy pouze prodávají ale nevykupují. Pokud slitek budeš chtít pak prodat jinde než jsi koupil je to dražší. Pokud je to navíc od vyrobce kterého firma nebazíí často ti ani slitek investor nevykoupí nevykoupí. Pak už ti zůstane nabidnout stříbro zpracovateli, vyrobci šperků atd ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jaký máte prosím názor na ROBLOX CORPORATION (RBLX) akcie z herního průmyslu?

Zatím je to tak půl na půl, zda koupit nebo ne. Jedni v tom vidí víž než dobrou příležistost, ta druhá si myslí že to spadne razantně dolů. 

Tyto akcie měli ted nedávno IPO, takže ta diskuze kam se to vydá, nahoru či dolů je hodně živá ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz:  Mám v úmyslu začít dlouhodobě posílat 500 Kč a 500 Kč na Fio fond domácího trhu a Fio globální akciový fond. Je to dobrá náhrada za stavební spoření nebo je to zbytečné? Chci to nastavit a nechat běžet roky.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, moco napsal:

Dotaz:  Mám v úmyslu začít dlouhodobě posílat 500 Kč a 500 Kč na Fio fond domácího trhu a Fio globální akciový fond. Je to dobrá náhrada za stavební spoření nebo je to zbytečné? Chci to nastavit a nechat běžet roky.  

Nevim co je v tom globalnim, ale v domacim je par titulu co jsou na BCPP ne? Takze aspon neco na co si muzes udelat nazor. Imo na tom asi neprodelas, ale pravdepodobne ani moc nevydelas. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mňa je dátum smrti považovaný za tvoj dátum nabytí, tj. od tohto dátumu musíš splniť časový test. Ak časový test nesplníš (rok je málo), mal by si zaplatiť daň z príjmu FO, a to z rozdielu medzi nabývací cenou (hodnota v rámci dedictví) a predajnou cenou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zkouseli jste nekdo tezbu kryptomeny Pi? Me to dneska poslal svagr, tak jsem se registroval. Ale nevim jestli a jakou to ma budoucnost :)

 

kdyby nekdo chtel zkusit taky muze vyuzit me doporuceni: I am sending you 1π! Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 10 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/spiderer and use my username (spiderer) as your invitation code.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 3. 2021 v 19:53, moco napsal:

Dotaz:  Mám v úmyslu začít dlouhodobě posílat 500 Kč a 500 Kč na Fio fond domácího trhu a Fio globální akciový fond. Je to dobrá náhrada za stavební spoření nebo je to zbytečné? Chci to nastavit a nechat běžet roky.  

Na long term bys mel inflaci i stavebko atd porazit.

Koukni na tohle ETF: 

https://investor.vanguard.com/etf/profile/VGT

Sleduju Radovana Vavru a doporucoval ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...