Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Chapu. Taky bych doporucil se moc neridit nazory na ruznych forech a fb skupinach a vice cist odborne clanky atd. Jinak k tem etf - je to urcite mensi riziko diko rozlozeni portfolia, ale ten obecny problem okolo vstupu do pozice je stejny. Kdyz investujes pravidelne a prvni investice je stejna jako ty dalsi, tak to je jedno, u malych castek zase pozor na poplatky.  Ale kdyz chces investovat vetsi castku jednorazove a pak az pravidelne, tak je to imo vzdy s velkym rizikem. Tady je pak zajimava ta nemovitost a samozrejme Rolby:))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, moje banka Trinity mi nabídla nákup akcií SAB, vyznáte se v tom někdo? Je to cajk? Chci uložit míč nebo dva na rok nebo dva než začnu stavět barák aby mi to nežrala inflace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, spaja napsal:

Ahoj, moje banka Trinity mi nabídla nákup akcií SAB, vyznáte se v tom někdo? Je to cajk? Chci uložit míč nebo dva na rok nebo dva než začnu stavět barák aby mi to nežrala inflace.

No to je přesně ono. Když máš deset míčů a chceš jednorázově koupit akcie za 2, tak proč ne. Když máš 2 a všechno tam hodíš, tak musíš mít fakt dobrou důvěru a výhled, jinak je to riziko. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne ako píše xcmaniax - naviazať prípadne na jeden titul veľkú časť úspor, ešte s invest. horizontom 1 až 2 roky, nie je moc rozumné.

K SAB a Trinity je ešte asi dobré upozorniť, že za oboma stojí jeden a ten istý človek (Lapčík), bolo by teda skor prekvapenie, keby Trinity akcie SAB aktívne nenabízela... Samozrejme, nemusí to byť nutne špatne, ten titul nepoznám - pre mňa osobne sa vačšina titulov z tých non-prime marketov pražskej burzy diskvalifikuje hlavne veľmi slabou likviditou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, spaja napsal:

Ahoj, moje banka Trinity mi nabídla nákup akcií SAB, vyznáte se v tom někdo? Je to cajk? Chci uložit míč nebo dva na rok nebo dva než začnu stavět barák aby mi to nežrala inflace.

Nemyslim, ze to je dobry napad. lepsi je to diverzifikovat, idealni nastroj pro laiky je investovat do ETF, nez do konkretnich titulu.. ETF lze koupit primo pres banku - jen je potreba vybrat jake - jsou jich tisice a na takto kratky investicni horizont je potreba vybrat nejake mene volatilni. Pripadne urcite doporuju Portu.cz resp Portu.sk za me top investicni portal pro "laickou verejnou" jednoduche, prehledne.. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...