Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

před 31 minutami, WATCHES napsal:

ČEZ je na dva roky v pohodě, ne? 

Teď se to tak zdá, taky tam pár korun mám. Ale zase problém, kdy koupit - teď je hodně vysoko, někde pod 600. Mě se povedlo vstoupit za 515, ale jsou borci, co koupili výrazně levněji. Uvidíme jaká bude dividenda letos. Když se na to kouká člověk čistě jako na dividendovou akcii, tak se to imo vyplatí - z akcie okolo těch 550-650 může být dividenda třeba okolo 25-35 Kč, to je slušné zhodnocení i po zdanění a člověk se nesmí stresovat výkyvy ceny akcie jako takové. A vzhledem k tomu, že největší akcionář je ČR, tak se dá čekat, že tu bude vždy zájem ČEZ na dividendách podojit. Pořád si myslím, že je i slušný čas na přikoupení nějakých akcií KB - pořád není moc vysoko, letos asi nějaká dividenda bude, i když limitovaná ČNB. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega bude mít asi nejlepší nakoupit stavební materiál, za rok dva zhodnocení solidní když vidím ceny a stavět chce, plus žádné prodlevy s dodávkami materiálu, s likviditou atd..

Za dva roky tady může řádit nějaký ekonomický pošuk s 29% DPH, vyššími daněmi pro firmy, do toho se zvednou zaručené mzdy, (dvakrát). Hm, když to tak po sobě čtu tak bych začal stavět raději hned, to budeš mít nejjistější. Není tady někdo od fochu že by nám zhruba napsal cenu za m3 stavby v roce 2018/9 a dnes, jen tak pro zajímavost? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro predstavu, tady mas graf cezu za 5 let, predstavu kam dal akcie pujde si udelej sam 🙂 U bank asi nejakej potencial jeste je, nevyplacely se dividendy, ale dopad korony je taky treba brat v potaz. Ja drzim vsechny 3 banky u nas a i ten cez, ale u bank uz cekam na prihodnou dobu a vysypu to.  

cez.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, Tom4 napsal:

Kolega bude mít asi nejlepší nakoupit stavební materiál, za rok dva zhodnocení solidní když vidím ceny a stavět chce, plus žádné prodlevy s dodávkami materiálu, s likviditou atd..

Za dva roky tady může řádit nějaký ekonomický pošuk s 29% DPH, vyššími daněmi pro firmy, do toho se zvednou zaručené mzdy, (dvakrát). Hm, když to tak po sobě čtu tak bych začal stavět raději hned, to budeš mít nejjistější. Není tady někdo od fochu že by nám zhruba napsal cenu za m3 stavby v roce 2018/9 a dnes, jen tak pro zajímavost? 

O cenách stavebního materiálu mi nemluv. Snažím se vše udělat a dodělat co nejdříve. Firma, co pro mě dělá nějaké ty práce kolem domu už mi není ani úplně schopná nacenit práce do budoucna, protože ty ceny letí raketově nahoru. Roksory a všeobecně železo, armatury, kari síta...snad o 150% dražší než loni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Gustaf napsal:

O cenách stavebního materiálu mi nemluv. Snažím se vše udělat a dodělat co nejdříve. Firma, co pro mě dělá nějaké ty práce kolem domu už mi není ani úplně schopná nacenit práce do budoucna, protože ty ceny letí raketově nahoru. Roksory a všeobecně železo, armatury, kari síta...snad o 150% dražší než loni...

S železem bych byl v klidu, teď je to nahoře, ale zase to klesne...inflaci ve firmě taky řešíme a zrovna tady jsme v klidu, ale máme spíš dlouhodobý projekty, kde se to v čase rozloží. Problém jsou platy a vše co je na ně navázáno, to už neklesne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, xcmaniax napsal:

S železem bych byl v klidu, teď je to nahoře, ale zase to klesne...inflaci ve firmě taky řešíme a zrovna tady jsme v klidu, ale máme spíš dlouhodobý projekty, kde se to v čase rozloží. Problém jsou platy a vše co je na ně navázáno, to už neklesne.

Tak ono všechno celkově jde nahoru...jak říkám, lepší vše udělat a dodělat co nejdříve...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, xcmaniax napsal:

Jak jsem říkal, ČEZ bych vzal bez ohledu na cenu akcie a v horizontu třeba 10 let, ale čistě jen kvůli výplatě dividend. Za dividendu zase dokoupit..

Ja cez mam v planu taky drzet, ale tady byla rec o ulozeni penez na dva roky a to bych si tak jisty nebyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptam se tady, i kdyz to je z pohledu investic a mistnich transakci sranda. Moje babicka nasporila synovi (svemu pravnouckovi) 300k. Kdyz si vezmu jak zila, nic si nekoupila a jak tvrde setrila, tak je mi to strasne lito. Dala to na takovej podivnej produkt CSOB jmenem Maxik. Ale ted co s tim? Synovi je 6 let a chtel bych, aby si za to realne jednou neco koupil. Uz z pohledu pamatky na babicku. Jenze za 12 let (doufam, ze o neco vic a pujde na Vejsku) z toho podle me koupi tak novej mobil. Pamatuju si, jak mi nasi dali do zacatku 40k, coz byla kdysi  tretina domecku po pradedovi, kterou nechali na vkladni knizce hned po prodeji. Ja si za to koupil herni komp a co bych dal dneska/vlastne uz tenkrat za tretinu te nemovitosti. :)

Popravde nevim, aktualne spekuluju: 

- BTC nebo akcie, ale drzi se to strasne nahore a urcite trefim peak

- parkovaci stani nebo chatku v kolonii

- byt v nakym prdelakove/ghettu, kterej jeste dodotuju

Napadne Vas neco zajimavyho? Vim, jde o pitomy tri kila, ale at z toho ma jednou radost. 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlip asi kombinaci neceho, treba BTC + akcie, ja bych treba vzal garaz, mozna dve a pronajmul, za pronajem muzes jednou za rok koupit treba nejaky akcie, BTC. Ale to zalezi odkud si, nekde by to ani na tu garaz nebylo. Ted koukam Praha, tak to by asi bylo malo, ale nemam uplne prehled.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To budu první, kdo tu navrhne zapsat se na čekačku na Rolexky?:-D 

Jinak pár komentářů:

BTC - dá se asi trefit, když počkáš a budeš se rozhlížet, rozumný "dno" z dnešního pohledu. V tom horizontu 12 let ale je těžký říct, jestli nenastane nějaká regulace, nebo absurdně nějaký zákaz třeba. Tj. musel bys to řešit a transformovat jinam. Ale proč ne, jestli jsi mentálně připravený že z toho bude jednou i výrazně míň třeba. 

Levná nemovitost tipu garáž nebo levný panel - investice asi dobrá, chybí mi tam ta ale kus té "nostalgie". Na to bych se vybodnul. 

Chata v kolonii - máme na Ořechovce asi 3 roky, byl to skoro životní jackpot, z dnešního pohledu výhra a super zhodnocení. Je potřeba si pohlídat budoucnost a vlastnickej stav- nejčastěji jsi v podnájmu (v pronájmu je zahrádkářský svaz) a nemáš skoro žádná práva. Taky se ti může stát, že výbor tvůj prodej (přepis podnájemní smlouvy) zatrhne a budou to prostě chtít dát někomu v pořadníku...pak jsi nahranej. Pak okolo těch lokací krouží developeři a supi a je těžký ta místa udržet. 

Zlaté cihly - imo dobrý nápad, dal bych do TOP 3

Já bych udělal portfolio silných dividendových akcií, každý rok za dividendy zase přikoupil a pak mu to předal. Na druhým místě ty cihly na třetím ocelový Rolexky s lunetou ("ve fóliích":-D )...:-)

 

 

Upraveno uživatelem xcmaniax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci jak je to s dividendama? Kde je háček? Když si vemu že ČEZ vyplácí kolem 6-8% tak není pak lepší za 300 000 koupit čez a ročně inkasovat cca 20k na dividendách než kupovat garáž, shánět nájemce a doufat že z toho aspoň 15 000 ročně bude?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim CEZem to neni spatny napad. Sam akcie CEZu mnoho let mam a dividendu kazdy rok pobiram. Je to bez prace a starosti. Za me se stara management CEZu. Hacek je v tom, ze CEZ muze udelat strategickou chybu nebo se muze propadnout cena elektriny, vazne poskodit Temelin, atd.  Cili hacek je v diverzifikaci. Nemit jen CEZ, ale treba i O2 nebo Kofolu (z ceskych firem) a k tomu treba tu garaz. Ze ti naraz vyhori garaz a zhavaruje turbina v Temelinu je nepravdepodobne. V kazdem pripade na 2 roky bych akcie a asi ani garaz nekupoval. Garaz muze byt nelikvidni a cena akcie muze byt v dobe prodeje pod vlivem negativniho sentimentu cenove dole. Jak jsem psal vyse. Na 2 roky bych dal penize do Mintosu. 

Upraveno uživatelem FraK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co treba nejaky dluhopis, to by mohlo byt terminovane akorat na ten rok az dva, s pravidelnym vynosem, kterej by byl alespon trochu lepsi nez ten sporici ucet.
Rohlik, Premiot, EIP, EFG? Daji se podle me sehnat relativne slusny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...