Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Jsou i zajímavé dluhopisy zajištěné nemovitostmi. V případě většího objemu zainvestovaneho kapitálu je možnost zapsání podílu do katastru. Na trhu je hodně různých “ lákavým “nabídek jen je potřeba být obezřetný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 4. 2021 v 15:15, uff napsal:

Zeptam se tady, i kdyz to je z pohledu investic a mistnich transakci sranda. Moje babicka nasporila synovi (svemu pravnouckovi) 300k. Kdyz si vezmu jak zila, nic si nekoupila a jak tvrde setrila, tak je mi to strasne lito. Dala to na takovej podivnej produkt CSOB jmenem Maxik. Ale ted co s tim? Synovi je 6 let a chtel bych, aby si za to realne jednou neco koupil. Uz z pohledu pamatky na babicku. Jenze za 12 let (doufam, ze o neco vic a pujde na Vejsku) z toho podle me koupi tak novej mobil. Pamatuju si, jak mi nasi dali do zacatku 40k, coz byla kdysi  tretina domecku po pradedovi, kterou nechali na vkladni knizce hned po prodeji. Ja si za to koupil herni komp a co bych dal dneska/vlastne uz tenkrat za tretinu te nemovitosti. :)

Popravde nevim, aktualne spekuluju: 

- BTC nebo akcie, ale drzi se to strasne nahore a urcite trefim peak

- parkovaci stani nebo chatku v kolonii

- byt v nakym prdelakove/ghettu, kterej jeste dodotuju

Napadne Vas neco zajimavyho? Vim, jde o pitomy tri kila, ale at z toho ma jednou radost. 

 

 

 

 

 

 

Já osobně spořím dceři zde:  https://www.portu.cz/pro-deti/ 300 k bych doporučil rozdělit např. na 6 vkladů po měsíci kvůli https://en.wikipedia.org/wiki/Dollar_cost_averaging 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělám znovu reklamu kamarádům a bývalým kolegům. Docela jim to šlape a troufnu si úplně bez uzardění tvrdit, že jsou u nás nejlepší. V inv.bankingu se nějakou dobu pohybuju a tohle jsou v tomhle směru nejlepší lidi co jsem potkal. Jediná nevýhoda je, že se dá vstoupit až od 1mil+ 

Kdyby jste se s nima někdo chtěli potkat. Tak mi napište a domluvím to. Můžete jim napsat i přímo, ale to mi nekoupí pivo :(

Kdyžtak si přečtěte aspoň tu 1/4 letní zprávu. 

https://www.aofis.cz/informace-pro-klienty/vault-opf/

 

co se týče peněz na dva roky co se tu řeší, tak bych šel do dluhopisu něčeho jako EPH nebo J&T, ČD atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 4. 2021 v 12:49, vojta1 napsal:

Udělám znovu reklamu kamarádům a bývalým kolegům. Docela jim to šlape a troufnu si úplně bez uzardění tvrdit, že jsou u nás nejlepší. V inv.bankingu se nějakou dobu pohybuju a tohle jsou v tomhle směru nejlepší lidi co jsem potkal. Jediná nevýhoda je, že se dá vstoupit až od 1mil+ 

Kdyby jste se s nima někdo chtěli potkat. Tak mi napište a domluvím to. Můžete jim napsat i přímo, ale to mi nekoupí pivo :(

Kdyžtak si přečtěte aspoň tu 1/4 letní zprávu. 

https://www.aofis.cz/informace-pro-klienty/vault-opf/

 

co se týče peněz na dva roky co se tu řeší, tak bych šel do dluhopisu něčeho jako EPH nebo J&T, ČD atd...

Liší se to nějak zásadně od jiných FKI? Jen jsem to otevřel a zhodnocení za nákých posledních 15 měsíců není žádný zázrak v porovnání s jinými fondy od renomovaných správců. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Petr11 napsal:

Liší se to nějak zásadně od jiných FKI? Jen jsem to otevřel a zhodnocení za nákých posledních 15 měsíců není žádný zázrak v porovnání s jinými fondy od renomovaných správců. 

Liší se to těma lidma.... tak jsou +22,6%, žádný zázrak? A renomovaných investorů, příklad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fidelity snad můžeme považovat za renomovaného správce a třeba jejich úplně obyčejný OPF v koruně za stejných 13 měsíců vykázalo 23,3%. Navíc jejich fond je určitě více diverzifikovaný, tím že to není FKI, tak do něj může investovat úplně každý a ještě k tomu si nebere 10% výkonostní poplatek jako tebou doporučované FKI. Dál třeba taky slušná značka BNP Paribas jejich FKI se může chlubit 174,4% za stejné období. Tak proto si dovoluji napsat, že 22% za posledních 13 měsíců v FKI není žádnej oheň a jen mě zajímalo, zda tam je nějaká odlišnost o který víš a proto ho doporučuješ. To, že tam znáš lidi je určitě fajn, člověk je tvor společenský:-). Nechci to tu nějak dál plevelit, na mou otázku si mi odpověděl a i já na tvou. Investicím zdar:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží jak moc je člověk gambler no: Nemovitost u které se hypo zaplatí nájmem je ok řešení, záleží co je budget.

Na menší investice, možná fingood je fajn platforma mi přijde. Hlavně pro méně odvážné investory.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, vsak ja to nikomu necpu. Jen vim, ze jsou dobri a znam jejich track recors dost dobre. Ostatne histpricky meli na starosti penize hodne lidi z CR top 20. V CR myslim, ze nikdo lepsi neni... 

A nejake dva priklady fondu co prekonaly neci portfolio za poslednich x mesicu najdu taky vzdycky, nejak jsem nepochopil o co Ti jde.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud použiješ výrazy reklama kamarádům, nejlepší v ČR, správa peněz TOP 20 lidí v ČR atd. Ve spojitosti se zhodnocením 22% za posledních 13 měsíců navíc V FKI. Tak to moc v rovnováze není, promiň. Proč dávat peníze do FKI se všemi jeho minusy, když se nabízí nepřeberný množství ( chápej min.desítky) a širší klientele dostupnějších, diverzifikovanějších, lacinějších, likvidnějších, výnosnějších, a nevím co ještě klasických OPF? o ETF nemluvě? Snad byla a je má myšlenka zřejmá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 2. 2021 v 0:29, Happy88 napsal:

Odbočím od crypto. Nemá někdo zkušenosti, reference, informace o PF&I (pfinvesticni.cz)?

Zvažuju nákup směnky v rámci obchodních aktivit jejich společnosti VUI (viz příloha, přihodil jsem i poslední finanční výsledky, ale je to nově vytvořená investiční společnost, takže se toho moc vyčíst nedá právě).

Jaký obecně máte názor na investiční směnky? Napadá vás, proč mají tu investici ve formě poskytnutého úvěru, krytého směnkou, místo rovnou emise směnky?

VUI investiční memorandum.pdf 1 MB · 3 stáhnutí Rozvaha-PFI-2019.pdf 233 kB · 1 stáhnutí VZaZ-PFI-2019.pdf 211 kB · 2 stáhnutí

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 2. 2021 v 0:29, Happy88 napsal:

Odbočím od crypto. Nemá někdo zkušenosti, reference, informace o PF&I (pfinvesticni.cz)?

Zvažuju nákup směnky v rámci obchodních aktivit jejich společnosti VUI (viz příloha, přihodil jsem i poslední finanční výsledky, ale je to nově vytvořená investiční společnost, takže se toho moc vyčíst nedá právě).

Jaký obecně máte názor na investiční směnky? Napadá vás, proč mají tu investici ve formě poskytnutého úvěru, krytého směnkou, místo rovnou emise směnky?

VUI investiční memorandum.pdf 1 MB · 3 stáhnutí Rozvaha-PFI-2019.pdf 233 kB · 1 stáhnutí VZaZ-PFI-2019.pdf 211 kB · 2 stáhnutí

máš nějakou odpověď , nebo zkušenosti s PF&I (pfinvesticni.cz)? . Dotazoval jsi v letos v únoru . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pri ETF záleží na viacerých faktoroch - objem, horizont, jednorázovo/pravidelne.... Aktuálne riešim, že chcem ako alternatívu k poisteniu (áno, poisťováci by nesúhlasili) investovať mesačne do etf s predpokladaným horizontom viac ako 15 rokov. 

Klasický broker (banka) účtuje mimo vstupného poplatku ešte vačšinou poplatok za vedenie účtu (úschovu CP). Platformy typu fondee si zase účtujú poplatok z objemu aktív, za ktorý ale dostanem pravidelný rebalanc a diverzifikáciu. Tieto poplatky sa mi ale moc nechce platiť.

Nakoniec mi z toho najvýhodnejšie vychádza staré známe degiro, kde možem nakúpiť etf z ich listu fondov, za ktoré neúčtujú poplatky a nemajú zároveň ani poplatok za úschovu. Navyše degiro fúzuje s nejakou bankou, takže bezpečnosť posiluje. Nevýhodou je (ak sa správne dívam) nemožnosť obchodovať frakcie a tým diverzifikovať menšie sumy - myslím, že jedna akcia vanguard etf na SP500 stála okolo 65eur.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Rybiz napsal:

zdar hosi,

prosim o radu, chtel bych investovat do indexoveho ETF S&P 500. Poradite mi platformu, ci banku ktera to umoznuje? Idealne na zaklade vlastnich zkusenosti. Diky moc!

 

Tohle je klasický SPY, ale jako americký ETF bez evropské pasportizace ti ho evropští obchodníci s cennými papíry neprodají

https://finance.yahoo.com/quote/SPY?p=SPY&.tsrc=fin-srch

Ale existuje jeho verze pro pro investory z Evropy, ten by ti měl umět nakoupit jakýkoliv obchodník s cennými papíry, třeba Patria, BH Securities, Fio, ostatní banky

https://finance.yahoo.com/quote/CSPX.L?p=CSPX.L&.tsrc=fin-srch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, AweOne napsal:

pri ETF záleží na viacerých faktoroch - objem, horizont, jednorázovo/pravidelne.... Aktuálne riešim, že chcem ako alternatívu k poisteniu (áno, poisťováci by nesúhlasili) investovať mesačne do etf s predpokladaným horizontom viac ako 15 rokov. 

Klasický broker (banka) účtuje mimo vstupného poplatku ešte vačšinou poplatok za vedenie účtu (úschovu CP). Platformy typu fondee si zase účtujú poplatok z objemu aktív, za ktorý ale dostanem pravidelný rebalanc a diverzifikáciu. Tieto poplatky sa mi ale moc nechce platiť.

Nakoniec mi z toho najvýhodnejšie vychádza staré známe degiro, kde možem nakúpiť etf z ich listu fondov, za ktoré neúčtujú poplatky a nemajú zároveň ani poplatok za úschovu. Navyše degiro fúzuje s nejakou bankou, takže bezpečnosť posiluje. Nevýhodou je (ak sa správne dívam) nemožnosť obchodovať frakcie a tým diverzifikovať menšie sumy - myslím, že jedna akcia vanguard etf na SP500 stála okolo 65eur.

 

 

 

Degiro - tuším, že ty etf zdarma jsou jen v euru a taky asi musíš každý měsíc ten obchod realizovat ručně + jak píšeš neumí frakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...