Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

V 29. 4. 2021 v 22:52, vojta1 napsal:

Ok, vsak ja to nikomu necpu. Jen vim, ze jsou dobri a znam jejich track recors dost dobre. Ostatne histpricky meli na starosti penize hodne lidi z CR top 20. V CR myslim, ze nikdo lepsi neni... 

A nejake dva priklady fondu co prekonaly neci portfolio za poslednich x mesicu najdu taky vzdycky, nejak jsem nepochopil o co Ti jde.... 

no jde mu o klasický příklad aktivně řízených fondů - a to že proste zpravidla nedokážou překonat trh samotný, SP 500 vzrostlo od 2020 o 29,6% .. tzn ze když bych investoval v lednu 2020 do SP 500, za cely rok a čtvrt nehnul prstem, tak jsem na tom lépe, než kdybych investoval do většiny různých fondu.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Petr11 napsal:

Degiro - tuším, že ty etf zdarma jsou jen v euru a taky asi musíš každý měsíc ten obchod realizovat ručně + jak píšeš neumí frakce.

já nevim no.. Degiro jsem mel.. ale stejně jsem vše přesunul do své banky.. představa, ze se pri nějakém problému snažíme získat své peníze zpět z Holandska atd se mi moc nelíbila.. 

navíc ja opravdu investuju na Dlouhy horizont takže o poplatky mi moc nejde.. raději si připlatim za jistotu..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 10-15 let bych volili ověřeného brokera. Ne, že by etoro nebylo ověřené, ale osobně vnímám fio, degiro nebo lynx jako jistoty. Sám mám na degiru koupené dvě etf (obě jsou navíc dokonce na seznamu etf s měsíčním příkupem zdarma), tím pádem řeším jen poplatek za správu etf a to je někde na úrovni 0,22-0,5. Fio mám taky, ale založil jsem ho jen na zkoušku a ještě jsem ho moc neprozkoumal 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 4. 2021 v 20:45, LukasK napsal:

Já osobně spořím dceři zde:  https://www.portu.cz/pro-deti/ 300 k bych doporučil rozdělit např. na 6 vkladů po měsíci kvůli https://en.wikipedia.org/wiki/Dollar_cost_averaging 🙂 

Já také stojím před podobným problémem. Máte někdo zkušenosti s výše uvedeným řešením ? Nebo nějaký nápad jak rozumně spořit pro vnoučata ? Díky za případné nápady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyby chtel nekdo dlouhodobe a velmi bezpecne ~4%, tak bych potreboval prevest uver z nefunkcni Unicreditbank nekam jinam. 8M CZK a vinarstvi (=zajisteni nemovitostma) a neni to muj jediny business, ale uz 14 let investicni zalezitost (=nikdy to nepolozim ;)).

vice info pripadne v SZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, ade_jirka napsal:

Já také stojím před podobným problémem. Máte někdo zkušenosti s výše uvedeným řešením ? Nebo nějaký nápad jak rozumně spořit pro vnoučata ? Díky za případné nápady.

Ještě přikládám vývoj a složení portfolia dcery na Portu.. Dětský účet má poplatek 0,25%/ rok z objemu prostředků do 18ti let věku dítěte. Pokud vyberete dřív, tak se poplatek přepočítá na 1%/rok z objemu

1741414652_Snimekobrazovky2021-05-04v10_14_24.png.97d191f78d6c2ace76549d9184a93f7e.png829791110_Snimekobrazovky2021-05-04v10_13_53.thumb.png.50b72e47db364dd3c349e4e601676fe8.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja teda spekuluju diverzifikovat riziko z CZK do USD. Je to uplna kravina? 

Koukam na listek CSOB:

https://www.csob.cz/portal/lide/kurzovni-listek/kurzovni-listek-detail/-/currency/USD

Doba je asi vhodna, na druhou stranu kurz CSOB asi neni idealni. Co doporucujete? Rikal jsem si rozkladat to v case jako akcie. EUR mi nedava smysl, na nej se mi zda CZK docela hodne navazana. 

Diky za nazory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...