Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Dotaz naprostého amatéra, možná ani to ne.

Máte někdo zkušenost s investicemi přes Monetu? Pořád mi tam nabízí nějaké možnosti, tak jsem se chtěl zeptat, jestli to má má nějaký pozitivní efekt, zda to aspoň pokryje inflaci nebo něco vydělá. 

Díky, pokud se podělíte o zkušenost!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lou je to jen cesta jak nakupovat a držet podílové fondy. Určitě se tam něco dá vybrat, od konzervativnějších po trošku divočejší. Takže pokud jsi amatér, udělal bych si klasický investiční dotazník, možná zvážil co chceš a není problém. Aplikace ukazuje i historický výkon.

Používám hlavně proto, že v Monetě mám hlavní účet pro české platby. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lou jo, myslím, že pro začátečníka je to úplně ideální. V appce ti přibyde záložka investice a je to poměrně jednoduché a přehledné. Aktuálně se neplatí žádné vstupní poplatky, což je fajn. Doporučuju nakoupit pár fondů (rovnou bych šel do agresivnějších (5, 6), jinak je to nuda, třeba po tisícovce a týden se koukat, co to dělá. Nečekej nějaké zázračné zhodnocení, ale myslím, že mých cca 11% za necelý rok je docela v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, x591 napsal:

@Lou je to jen cesta jak nakupovat a držet podílové fondy. Určitě se tam něco dá vybrat, od konzervativnějších po trošku divočejší. Takže pokud jsi amatér, udělal bych si klasický investiční dotazník, možná zvážil co chceš a není problém. Aplikace ukazuje i historický výkon.

Používám hlavně proto, že v Monetě mám hlavní účet pro české platby. 

 

 

před 17 hodinami, ismit napsal:

@Lou jo, myslím, že pro začátečníka je to úplně ideální. V appce ti přibyde záložka investice a je to poměrně jednoduché a přehledné. Aktuálně se neplatí žádné vstupní poplatky, což je fajn. Doporučuju nakoupit pár fondů (rovnou bych šel do agresivnějších (5, 6), jinak je to nuda, třeba po tisícovce a týden se koukat, co to dělá. Nečekej nějaké zázračné zhodnocení, ale myslím, že mých cca 11% za necelý rok je docela v pohodě.

Díky vám oběma za info, vyzkouším to 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo nějaké zkušenosti s DEGIRO? Poslal jsem tam 2x po 20.000,- a na účet mi připsali jen jednou 20.000,- a druhejch 20.000,- se někde toulá. Už 2 měsíce si mailuju s jejich podporou klienti@degiro.cz. Vždy mi odpoví nějaká Angela. Buď si ze mě dělá srandu nebo je úplně blbá. Ale nejsem schopen z nich ty prachy vyrazit. Je pravda, že jsem při první platbě udělal chybu a platbu jsem při převodu místo místní označil jako zahraniční.

Je nějaká banka nebo instituce, na kterou bych se mohl obrátit, abych to z nich dostal? Nebo někdo kdo by mi v tom mohl pomoct? Dopisuju si s ní anglicky - přes překladač což není moc dobré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to holandská pobočka německé společnosti. Nejspíš spadají pod dozor německého regulátora. Mají ze zákona povinnost řešit stížnosti klientů a dělat o tom záznam. Poslal bych jim mailem suchou stížnost a požadoval vyjádření managementu do 5 pracovních dní, s tím, že pokud se nevyjádří ke stížnosti/reklamaci, obrátíš se na německého regulátora BaFin i nizozemského regulátora AFM

https://www.bafin.de/EN/Verbraucher/BeschwerdenAnsprechpartner/beschwerdenansprechpartner_node_en.html#doc7858222bodyText1

https://www.afm.nl/en/consumenten/themas/klacht/klachtenprocedure

 

Tu ČSOB bych požádal o pomoc taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Geodet napsal:

Nemáte někdo nějaké zkušenosti s DEGIRO? Poslal jsem tam 2x po 20.000,- a na účet mi připsali jen jednou 20.000,- a druhejch 20.000,- se někde toulá. Už 2 měsíce si mailuju s jejich podporou klienti@degiro.cz. Vždy mi odpoví nějaká Angela. Buď si ze mě dělá srandu nebo je úplně blbá. Ale nejsem schopen z nich ty prachy vyrazit. Je pravda, že jsem při první platbě udělal chybu a platbu jsem při převodu místo místní označil jako zahraniční.

Je nějaká banka nebo instituce, na kterou bych se mohl obrátit, abych to z nich dostal? Nebo někdo kdo by mi v tom mohl pomoct? Dopisuju si s ní anglicky - přes překladač což není moc dobré.

a obě platby šly z registrovaného CZ účtu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Geodet napsal:

Volat do Holandska? Když neumim řeči. Holandsky umim jenom chrochtat. Potřeboval bych někoho zdejšího kdo se v tom vyzná. Před 14 dny jsem tam posílal i potvrzení o platbě z Obchodní banky. Málo platný. 

mají podporu v Aj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, LukasK napsal:

a obě platby šly z registrovaného CZ účtu?

Obě platby šly z mého CZ účtu. Jedinej problém, kterej zavinil ty problémy byl ten, že 1. platbu jsem omylem zadal jako zahraniční platbu. Druhou platbu jsem zadal normálně jako domácí platbu a byla okamžitě připsaná. A ta první se už od ledna někde toulá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Geodet napsal:

Obě platby šly z mého CZ účtu. Jedinej problém, kterej zavinil ty problémy byl ten, že 1. platbu jsem omylem zadal jako zahraniční platbu. Druhou platbu jsem zadal normálně jako domácí platbu a byla okamžitě připsaná. A ta první se už od ledna někde toulá.

to je teda hodne zvlastni evidentne se to nesparovalo, ja d nima nikdy problem nemel, tak zkusit tel podporu misto psani jesne no.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, LukasK napsal:

to je teda hodne zvlastni evidentne se to nesparovalo, ja d nima nikdy problem nemel, tak zkusit tel podporu misto psani jesne no.. 

Hm, to bych musel umět anglicky. Já chodil do školy když se učila ruština.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...