Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

před 21 hodinami, Vjace napsal:

Petře, je to sbírání, jako každé jiné. Když s tím začneš, tak nevíš nic a jsi za kafku, po deseti letech už víš všechno a říkáš si, jak si mohl být na začátku tak blbej. A po dalších deseti letech si říkáš, jak di mohl být před deseti lety tak nabubřelej 😁 Pokud sbíráš hodinky, tak si připomeň tu cestu a místo “domečku plného koleček”, si dosaď obrazy, nože, auta nebo cokoliv jiného. 
 

Ideální je mít při ruce kamaráda, který v tom už dlouho jede, máš v něj důvěru a můžeš se o něj opřít a poučit. Jinak hraješ ruletu...

Obavam sa ze prispevok na ktory reagujes je sprosty spam. Snad si to MOD vsimne cim skor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, založil jsem Degiro účet a mám možnost volby Basic nebo Custody, mám v plánu jednorázově nakoupit ETF za několik set tisíc Kč (pravděpodobně S&P 500) a nechat to ležet. Který typ účtu Basic / Custody byste zvolili? Je dobrý nápad to koupit jednorázově? Je tam tuším poplatek 10EUR + 0,02%, protože mám účet v Kč. Tak to tam chci hodit najednou abych těch 10E neplatil při každém vkladu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty dva se zkratkou ACC jsou stejné, jen každý je vedený na jiné burze. Dist je etf, které vyplácí dividendu. Osobně volím acc variantu, která divi nevyplácí ale kumuluje. 

Víc info k etf se dá najít tady 

https://www.justetf.com/en/find-etf.html

A pak samozřejmě přímo na stránkách iShares / Vanguard

Upraveno uživatelem PavelSch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 5. 2021 v 23:13, PavelSch napsal:

Ty dva se zkratkou ACC jsou stejné, jen každý je vedený na jiné burze. Dist je etf, které vyplácí dividendu. Osobně volím acc variantu, která divi nevyplácí ale kumuluje. 

Víc info k etf se dá najít tady 

https://www.justetf.com/en/find-etf.html

A pak samozřejmě přímo na stránkách iShares / Vanguard

stejný? není jeden je v euru a druhý v usd?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 hours ago, Petr11 said:

to by mě zajímalo, je Vám opravdu jedno zda investice je v euru nebo usd?neřešíte měnový riziko?

Nebylo by řešení měnového rizika bráno jen jako další spekulace sama o sobě? Asi nejrozumnější/nejjednodušší je, pokud z toho člověk má strach, mít diverzifikované investice napříč hlavním měnovým spektrem tj. CHF, GBP, EUR, USD no a CZK kdyz jsme vsichni Prazaci : ) ale už jak to píšu, tak mi t přijde přehnaný a sám to vůbec neřeším. Něco CZK, něco EUR, něco krypto a tečka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...