Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

CEZ dividenda je uz zdanena, Avast dividendu ale budu muset danit. Co jsem cetl, tak Avast zmizi z ceske burzy. Ja uz drzim jen cez a kb u ktere vidim potencional v podobe zatim nevyplacene dividendy, jeste bych chtel dobrat neco PM, ale to az pri nejakem poklesu, je to takova konzervativni akcie bez vetsich vykyvu, takze jen pro diverzifikaci portfolia.

Anebo to vsechno vysypu a nakoupim gypsycoin 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Ajaj napsal:

@Prochy68- jak je to v Cechach s danema z div? Mam jenom cez a procentualne to je horsi nez kdyz dostanu div napr. z Apple

 

 

041DC46C-E7FB-406F-8363-33BBB37A1263.jpeg

Nejak se v tom neorientuju podle obrazku, daneni akcii u nas by melo by to byt 15%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to bude nejaký zahraničný broker, jednu dobu na to upozorňovalo napr aj Degiro, že nedokážu splniť podmienky pre tú 15% daň (myslím, že kvoli vlastníckej štruktúre/daňovej optimalizácii?). 

Mám dojem, že by ti finančák mal v prípade zahrnutia do daňového priznania vrátiť rozdiel. Istý si tým ale nie som, s daňami si až tak moc nerozumieme. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem v Německu, ale právě mě překvapila ta výše (když to napr porovná m s Apple dividendou). 
Za CEZ se strhlo:

- “withholding” daň: 35%

- pak “místní” daně: asi 16,2%. Ta je v podstatě u každé div stejná. Překvapila mě ta výše “withholding”

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, WATCHES napsal:

Je to 15% daň, která je za Tebe automaticky odvedena státu. Při výplatě tedy ještě podepisuješ dokument, že jsi daňovým rezidentem ČR.

Ha! Možná tam je ten problém, protože jsem u svého brokera nahlásil jen německý daň rezident

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mimo "seriózne" investície držím ešte jedno portfolio, kde sú rozne low cap spoločnosti - hlavne pharma, biotechnologie apod. (a napríklad aj vyššie spomínaný plug) a tam teda v poslednom období celkom trpím. Takže buď sa všetok ten rizikový kapitál presunul do sp500 alebo tie low capy už predbiehajú dobu a budúcu korekciu :)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...