Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

V 18. 8. 2021 v 21:16, Prochy68 napsal:

Cez bych nezavrhoval ani pri techto cenach, dlouhodobe podle me jeste poroste, ja drzim a dneska jsem jeste neco prikupoval. Ale pravda je, ze nakupku mam dost pod soucasnou cenou. O2 jsem se zbavil nekdy po divi, to uz nema cenu drzet.

Ja CEZ nezavrhuji, ale je dnes proste drahy. Kdyz se podivam za jake nasobky zisku se dnes prodava CEZ a za kolik Gazprom, tak radsi nyni kupuji Gazprom, protoze jeho plyn bude kupovat cele Nemecko, EU a nakonec i ten CEZ a konkurence je nevelika. Kdezto konkurentu CEZu jsou desitky a malych konkurentu ma desitky tisic, ale neznam zadne male tezare plynu s plynovodem do EU…:-))

Upraveno uživatelem FraK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 8. 2021 v 18:38, Ajaj napsal:

Muj cernej kun. Rychle to sdilejte nez to smazou!!!!!! 😎

AC99560B-1B07-4167-BE6A-F58F794CA264.png

ještě chvíli jim to potrvá, ale může to být dobrá investice. Vylétlo to v době kdy údajně měli napájet Nikola kamiony/tracky, tak jestli se tak nakonec stane tak to bude raketa potom ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, prosim o radu zacatecnikovi. Mam historicky ucet u Patria, ted par mesicu i Revolut, nicmene akcie jsem nikde zatim aktivne neresil.
Byl by nekdo schopny shrnout, ktery prostrednik je nej pro nakup jak CZ tak zahranicnich titulu, vc. napr. indexu nebo etf?
Mysleno z hlediska nabidky, poplatku, uzivatelskeho prostredi atd. Vyhody nevyhody.
Nebo odkazat na nejake srovnani na webu klidne, at muzu neco nacist a rozhodnout se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja pouzivam sluzbu Portu. Pro zacatecnika, nebo nekoho, kdo nelezi v akciich denne, neprovadi spekulace, ale ma to spis jako sporeni a odkladani penez s lepsim zhodnocenim, tak je to super. Poplatky jsou mirne a za doporuceni je i nejaka doba zdarma ;)  Na webu najdes recenzi spoustu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu navážu na Happyho, ale mám konkrétní dotaz: Co je špatně na X-Trade Brokers, resp. jaké mají nevýhody? Váhal jsem mezi Fio brokerem a Degiro, ale kamarád (ekonom a drobnej investor) mi poradil právě XTB. Uživatelský rozhraní vypadá OK, poplatky údajně nula nula nic, ale to se mi nezdá 🙂

Ondro, Portu taky vypadá až podezřele jednoduše, tak nevím...

Děkuju za případné reakce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, tominius napsal:

ještě chvíli jim to potrvá, ale může to být dobrá investice. Vylétlo to v době kdy údajně měli napájet Nikola kamiony/tracky, tak jestli se tak nakonec stane tak to bude raketa potom ...

Ja doufam, ze na ne zbydou nejaky drobky z toho Biden paketu kterej je ma ted ekologicky/ekonomicky vynest do nebes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

tak tohle bude zajímavé: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/videl-se-mezi-miliardari-misto-toho-je-obvineny-z-obriho-podvodu-174251

Citovat

Prezentoval se jako nová hvězda české investiční scény s cílem proniknout do žebříčku nejbohatších Čechů. Místo toho má osmadvacetiletý obchodník Ondřej Janata ze společnosti Growing Way na krku obvinění z podvodu ve výši 1,5 miliardy korun.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Máte prosím nějakou zkušenost/ názor s pojišťovnou Simplea? Dostal jsem teď od nich nabídku, tak řeším, jestli jim poslat nějakou tu korunu. Na trhu něco přes rok, přes třicet zaměstnanců, moc to ve mě důvěru nevzbuzuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

US akcie listované na US burzách možeš podla mňa nakúpiť len za USD, tj dotaz je z mojho pohľadu skor o tom, že či si spravíš konverzi sám pred nákupom, alebo to necháš na brokera. Prvá možnosť bude pravdepodobne výhodnejšia, záleží ale od konkrétneho brokera (napr. revolut/degiro to vezmú stredovým kurzom).

Osobne menové riziko moc neriešim, resp. snažím sa držať časť prostriedkov mimo CZK ešte v EUR a USD a nepredpokladám potrebu významných presunov. Pri korona vrchole by ale nákupy US akcií z CZK (a prípadný predaj a prevod do CZK) zožrali pomerne významnú časť ziskov (niekde skoro 10%), takže by to možno chcelo mať pripravenú aspoň derivátovú stratégiu v prípade ďalších výkyvov. Dlhé zimné večery možno prinesú nejaké riešenie... 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, AweOne napsal:

US akcie listované na US burzách možeš podla mňa nakúpiť len za USD, tj dotaz je z mojho pohľadu skor o tom, že či si spravíš konverzi sám pred nákupom, alebo to necháš na brokera. Prvá možnosť bude pravdepodobne výhodnejšia, záleží ale od konkrétneho brokera (napr. revolut/degiro to vezmú stredovým kurzom).

Osobne menové riziko moc neriešim, resp. snažím sa držať časť prostriedkov mimo CZK ešte v EUR a USD a nepredpokladám potrebu významných presunov. Pri korona vrchole by ale nákupy US akcií z CZK (a prípadný predaj a prevod do CZK) zožrali pomerne významnú časť ziskov (niekde skoro 10%), takže by to možno chcelo mať pripravenú aspoň derivátovú stratégiu v prípade ďalších výkyvov. Dlhé zimné večery možno prinesú nejaké riešenie... 

 

 

Díky za odpověď. Ano, první věta je mi jasná. Dotaz jsem myslel tak, že někteří brokeři (např. XTB) nabízí možnost účtu jak v USD tak CZK a na obou kupovat US akcie (na CZK účtu s jejich konverzí). Řeším zdali při pravidelném měsíčním investování dělat konverzi na USD sám nebo využít účet v CZK a nic neřešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Prochy68 napsal:

tvl, z ceziku se nam stava raketa 🙂

Musím říct, že jsem to nevydržel a s výnosem cca 40% za cca 9 měsíců jsem z pozize ČEZu vystoupil. Uvidím jestli si budu za pár dnů trhat vlasy a nebo to klesne a zase přikoupím. Banky zatím držím, stejně tak Kofolu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zrovna vcera mi tata preposlal nejakej email. Jak se nekdo ohani slavnyma jmenama, dokonce papezem Frantiskem, jak na jeho strankach nejde ani dohledat ICO a nazev firmy ani kdo za tim stoji, tak to automaticky ignoruju a presouvam do spamu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

je tu někdo, kdo investuje pres portu gallery? Osobně zastávám názor, že část aktiv by měla být investována alternativně a portu pro retail vypadá zajímavě. Ale nabízelo nový pepsiny za 460k, to jako vážně je portu koupilo z druhé ruky a proto taková cena? To si to nedokážou obstarat za nákupku a svým klientům zajistit vysoké zhodnocení? A tím přilákat další klienty? Jak to pak vypadá, když kupujou efko nebo porsche. Rozumím, že u historických věcí musí respektovat nabídku a cenu, ale u nových věcí je to jen o jejich šikovnosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...