Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Ukazuje se, ze moje nejlepsi investice byl nakup dvou aut pocatkem roku. Ty ceny vyleteli uplne brutalne nahoru, ale nejak se mi je nechce prodat (co bych misto nich koupil). Myslite, ze ten narust bude pokracovat, ze bych koupil dalsi plecku... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

pokud někdo používáte Trading212, tak aktuálně mají promo a nabízí 100 EUR v akciích gratis. Platí pro 20 lidí, pokud byste měl někdo zájem, tak dávám do placu svůj kód.

Do you want to get a free stock share worth up to ‎€⁠100?

Create a Trading 212 Invest account and use promo code:

11Pp6aTlAs

We will both get a free share!

Get the app using this link: www.trading212.com/invite/11Pp6aTlAs

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Místní kdo se vyznají víc v akciovým trhu. Investujete někdo do automotive a jak vidíte současnou situaci? Já si nemůžu pomoct, ale přijde mi to jako šílenství z konce 90. let a .com boom. Valuace prudce letí nahoru (třeba Rivian), byť to není podložený žádnou reálnou hodnotou. Do toho se během posledních pár dní Musk i jeho Brácha zbavili nemalé části akcií tesly, Michael Burry prodal minulej týden víc jak 2/3 svýho portfolia,...

Chápu, že vlády se předhánějí v tom, kdo se zaváže k dřívější elektromobilitě, sypou se do toho dotace a značně se zvýhodňují EV, takže ten hype má silnou tlačenku, na druhou stranu mě přijde velká část opatření nepodložených a iracionálních

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpovim jako nekdo kdo se nevyzna, ale ma v tom nejaky drobny. Ja si tu otazku rozdelil na 2 casti - a) hledam nejakou novou Star jako je Tesla? Jo ale nechci na tom vykrvacet - tak jsem neco hodil do Nikola. Za b) protoze GD smer je jasny (a automobilky uz rozhodnuti udelaly), ktera z tech soucasnych to prezije? Tam verim Nemcum (kvuli tradici) a vsadil jsem na MB + VW (ale ten ne primo, ale pres Europcar ktery snad koupi). U VW je jen risiko, zda jejich CEO nesrazi vaz jeho agresivni styl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 11. 2021 v 9:35, Petr11 napsal:

je tu někdo, kdo investuje pres portu gallery? Osobně zastávám názor, že část aktiv by měla být investována alternativně a portu pro retail vypadá zajímavě. Ale nabízelo nový pepsiny za 460k, to jako vážně je portu koupilo z druhé ruky a proto taková cena? To si to nedokážou obstarat za nákupku a svým klientům zajistit vysoké zhodnocení? A tím přilákat další klienty? Jak to pak vypadá, když kupujou efko nebo porsche. Rozumím, že u historických věcí musí respektovat nabídku a cenu, ale u nových věcí je to jen o jejich šikovnosti. 

Sám sis odpověděl s tou cenou pepsi, ale zároveň i  s jejich  důvěryhodností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Dez123 napsal:

Já bral za 35 Nio a dobrý, v tomhle věřím víc Číně než EU.

NIO jsem tady doporučoval když bylo za 5 nebo kolik.

JJ čínskej trh je ohromnej a klidně zákazu dovoz Tesly a prodávat se budou pouze čínský EV. NIO XPENG expandují i do Evropy a v mnoha věcech mají náskok.

Ale čína má i svoje rizika to je jasný. 

Akcie nepotřebují být podložené nějakou hodnotou, cena akcie odráží budoucí stav, ne minulý nebo současný. U toho Rivianu stačilo, že má podepsané kontrakty na prodej + hodně volných peněz na trhu + EV je trendy + IPO.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 11. 2021 v 9:26, orite napsal:

Zdravím, chci si zrušit Conseq, tak by mě zajímalo jestli je tu někdo kdo má zkušenost. Jak nejlépe postupovat.
Díky za každej postřeh. 

PS: Asi lépe SZ, ať neplevelíme tady.

Osobně jsem velmi spokojen s eToro, kde je možnost koupě jednotlivých akcií a etf bez poplatku od $50.
Největší plus ale vnímám možnost kopírovat obchody (pozice) zkušených investorů, kdy je minimální vklad $200. Investovaná částka se potom rozdělí ve stejném poměru jako je má nakoupené vybraný investor 👌


Stále mi nejde do hlavy, jak je možné že si za to kopírování něco neúčtují.. Za mě skvělá možnost diverzifikace, ideální pro lidi co chtějí mít své investice pod kontrolou v reálném čase.

Upraveno uživatelem rendyG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nedělám si iluze že by na tom nevydělávali, určitě se najde kotel lidí co koupí např. teď a prodají s 10-20% ztrátou, protože prostě neunesou tu volatilitu..

Právěže tam jsou i borci co mají agresivnější strategii a 20%+ ročně podle mě není vůbec špatný.
Vlastně můžeš klidně kopírovat i mě 😅 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem v jakym jsme dipu, hlavně po pátku, tak mi nic jinýho, než na tom 100 let sedět, nezbyde
Ale jednou se ty aerolinky zvednou! Nebo zkrachujou…
No mozna na ty aerolinky kouknu

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jdi do těch norskejch. Počítám, že budem jediný na trhu a rozjedem pump-&-dump s těma pár stovkama co máme na účtech. A když bude nejhůř, prodám Primky! 
Tak jo, taky mam jednu mistni limitku Prim, takze brat je kde

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 11. 2021 v 12:59, rendyG napsal:

Tak nedělám si iluze že by na tom nevydělávali, určitě se najde kotel lidí co koupí např. teď a prodají s 10-20% ztrátou, protože prostě neunesou tu volatilitu..

Právěže tam jsou i borci co mají agresivnější strategii a 20%+ ročně podle mě není vůbec špatný.
Vlastně můžeš klidně kopírovat i mě 😅 

eToro vydělává hlavně na spreadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, už jste někdo danili z IBKR, Degiro nebo eToro? Mám všechny 3 brokery a chci zjistit čistý profit kvůli zdanění. Na eToro jsem našel tento odkaz, kde Ti to samo spočítá ale u Degiro a IBKR nevím jak na to. Díky

https://www.etoro.com/posts/0__entry__a3eab192-11b9-4213-89db-31746be74079?utm_medium=Direct&utm_source=55714&utm_content=0&utm_serial=SocialSharePostcopyLink_12698209&utm_campaign=SocialSharePostcopyLink_12698209&utm_term=

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, uff napsal:

Poslal jste nekdo uspory do proti inflacnich dluhopisu. CR? Zda se mi to vzhledem k aktualni inflaci jako rozumnej napad... 

Jo, část jsem tam dal. Jako konzervativní složka portfolia mi to přijde O.K. (jiný dluhopisy vlastně nemám). A kdybych přišel na lepší způsob, co s těma prostředkama, dá se to předčasně odprodat za aktuální cenu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...