Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

[mention=11110]Josef01[/mention]- diky za odkaz.
Neco ale na E musi byt. Na frankfurtsky burze maji celkem za poslednich par tydnu minus 40%. 
Commerzbank (co je x-let v problemech) ma „jen“ 30% a to za posledniho pul roku sli 70% nahoru, takze meli z ceho padat….
ach jo, nekdy bych aspon zpetne chtel vedet, proc se trhy chovaj jak se chovaj…
Erste byla vzdycky volatilni mrcha i kdyz se nic nedelo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já taky tak ale je to oproti close, jinak jsem hodne v plusu,kupoval jsem po nástupu COVIDU. Myslím, že tam se ceny už nikdy nedostanou.
Proč to mele hlavně ty banky, nerozumím.
Ja taky proti close. S tou predikci cen bych byl opatrnej, nikdy nevis co Ivana napadne....
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty cesky akcie nakupujete kde panove? Fio, Patria, nebo neco dalsiho? Resite nejak optimalizaci nakupniho prikazu s ohledem na poplatky? Mysleno napr. tak, ze treba za min nez 50k se nevyplati nakupovat, protoze je tam fix poplatek do urcityho objemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt zvláštní sledovat tady vaše dobrodružství. Tedy s vašimi penězi.

Když jsem byl tady na Chronomagu měsíc, odložil sem si tady příspěvek a nabádal místní členy k investici do zlata ( jelikož byly jeho cena podhodnocena) a současně jsem radil částečně investovat i do diamantů.

Diamanty si dohledejte, tedy jejich ceny před patnácti lety a nyní, ale u zlata vám napovím a připomenu Vám to.

Kdo jste si koupil v roce 2006 v zastavárně na zlomky kilo zlata 585/1000,  dal jste za něj od 240 do 250 000 kč

Nyní má toto kilo zlomků hodnotu 800 000 kč.

To docela ujde ne ? 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo si koupil v roce 2016 index sp500, tak platil ca 130 usd a dnes stoji 420 usd a k tomu mel pravidelne dividendy.  Kdo ale koupil Microsft, tak v roce 2006 platil 23 usd a dnes stoji 280 usd. K tomu opet dostal kazdy rok dividendu a kdo si koupil treba byt, tak v roce 2006 mohl stat taky tak 1/3 toho co dnes a k tomu inkasovat najem. Takze nerikam, ze zlato je nejake spatne, ale jsou i lepsi investice, ktere na rozdil od zlata nesou pravidelny vynos, coz je podstata investovani. Sazka na to, ze dnes koupim neco a zitra prodam nekomu za vic, je podstata spekulovani. Coz se tedy velmi casto zamenuje. Z podstaty nelze do zlata investovat. Nenese zadny vynos jako byt, firma (akcie) nebo dluhopis, ale mohu na nej spekulovat. V soucasne nejiste a inflacni dobe to vsak muze byt povedena spekulace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Josef01 napsal:

Jo ujde, ale investice se "válí "všude kolem nás, stačí se podívat za posledních 16 let na pozemky nebo hodinky (RLX, Patek, AP), všechno šlo nahoru dokonce více, než to zlato.

No ono to tak je i není. To zlato máš někde v trezoru v krabici od bot. Je to malé a spravuješ si to sám. Není to jako byty a pozemky, kde jsou se vším starosti.

Rolex ? Ano. Ale kolik taklových je ? 🙂

Toto je odpověď i pro @FraK. Srát se s byty je opruz, vím to:-( a to samé pozemky

Navíc to zlato mám fyicky a vlastním ho a za hodinu ho prodám, kdekoliv na světě. Nezabere to žádné místo. A na druhou stranu si zmínil Microsoft, ale nezmínil jsi třeba Boeing a nebo z českých Orco, které jsme také držel a dokonale mě vyléčili z investic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono to tak je i není. To zlato máš někde v trezoru v krabici od bot. Je to malé a spravuješ si to sám. Není to jako byty a pozemky, kde jsou se vším starosti.
Rolex ? Ano. Ale kolik taklových je ?
Toto je odpověď i pro [mention=23927]FraK[/mention]. Srát se s byty je opruz, vím to:-( a to samé pozemky
Navíc to zlato mám fyicky a vlastním ho a za hodinu ho prodám, kdekoliv na světě. Nezabere to žádné místo. A na druhou stranu si zmínil Microsoft, ale nezmínil jsi třeba Boeing a nebo z českých Orco, které jsme také držel a dokonale mě vyléčili z investic.
Orco, pro ty jsem delal kdyz byla akcie za 3600.....
Taky si mohl zminit NWR, musi se to proste rozlozit a ne nacpat do jednoho titulu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@long jak tady bylo řečeno, zlato není investice, jen čistě ochrana peněz před inflací (vynechám dnešní hysterii). U Rolex stačilo koupit ocelové Daytony, Suby red (double red), původní LVčka atd., vše je 4-6 násobně dražší. A Rolex lze prodat kdekoli na světě.

Stavební pozemek netuším, jaká je s tím práce. Před 10 lety koupit kolega 900 tis. Kč o ploše 1200 m2, dnes mu nabízí 14 mil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Josef01 napsal:

@long jak tady bylo řečeno, zlato není investice, jen čistě ochrana peněz před inflací (vynechám dnešní hysterii). U Rolex stačilo koupit ocelové Daytony, Suby red (double red), původní LVčka atd., vše je 4-6 násobně dražší. A Rolex lze prodat kdekoli na světě.

Stavební pozemek netuším, jaká je s tím práce. Před 10 lety koupit kolega 900 tis. Kč o ploše 1200 m2, dnes mu nabízí 14 mil.

Je tady ještě jeden takový malý rozdíl. Nebavím se o tom kdo a kde co povídal a kdo jak kde dělal, ale o tom investování jak si tady píšete.

Teky kolik tys nakoupil Rolex, pozemků. atd ( nemyslím samo přímo tebe)

To zlato není hysterie. To je prost jeho hodnota a bude dle mého ještě tal o 20% stoupat během dvou let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja treba koupil ten Microsoft. Prace s tim nebyla zadna. Jen par kliknuti a jsem spokojeny. Na druhou stranu nekoupil jsem jen Microsoft, ale i dalsi firmy a indexy. Treba i NWR. Neco slo hodne dobre. Neco slo spatne. Nejvic penez mam v ETF a tam se to zprumeruje. Celkove jsem na tom ale lepe, nez kdybych za ty same penize kupoval zlato. Prodat to mohu behem vteriny, pokud je otevrena burza a nemusim mit strach, ze mi je doma nekdo ukradne. V soucasne dobe ale nakup zlata na kratkodobou spekulaci muze davat smysl. Sam jsem neco malo do zlata pres burzu investoval a nakoupil i tezare zlata. 

Upraveno uživatelem FraK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Happy88 napsal:

Ty cesky akcie nakupujete kde panove? Fio, Patria, nebo neco dalsiho? Resite nejak optimalizaci nakupniho prikazu s ohledem na poplatky? Mysleno napr. tak, ze treba za min nez 50k se nevyplati nakupovat, protoze je tam fix poplatek do urcityho objemu.

X-Trade Brokers (poplatky, při mým objemu transakcí, nejsou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...