Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Ty akcie je potřeba brát s humorem, podobně jako koupil Forrest Gump nějaké akcie ovocnářské firmy :) Při průseru typu Ukrajina jsou pozemky či domy k ničemu, člověk musí mít něco co si vezme a odjede a případně už nikdy nevrátí. Peníze v bance, nebo nějaké akcie jak vidíme jsou taky k prdu a dokonce i to zlato v bankovním trezoru, kam se pak nedostaneš :) Proto jsou lidé, kteří mají tyhle věci prostě na svém pozemku (schválně neříkám doma). Dokonce oficiálně nabyté zlato lze i "znárodnit" (viz kdysi USA), peníze znehodnotit měnou atd. Tyhle extrémní situace jsou naprosto nevyzpytatelné a majetek ztrácí prakticky cenu, má hodnotu jen v normálně fungující společnosti. Tedy investovat lze do čehokoliv (nyní se prodává, v krizi nakupuje), ideálně když tomu člověk rozumí, ne vše co je staré má hodnotu. V roce 1979 jsem koupil za 100 Kč měchový foťák Kodak s vidinou, že to bude mít za 30-40 let cenu, no a nemá :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja teda u akcii nesouhlasim, ale nejsem po pravde zrovna zasvecenej a mam jen par titulu za par korun na Revolutu (aktualne velkej minus). Pokud clovek zainvestuje pres US brokera, tak ma dle meho subjektivniho nazoru diverzifikaci proti pruseru v CR. Jinymi slovy prijde 48 nebo valka, ale mam porad majetek na druhy strane zemekoule, kterej v pripade uteku muzu vybrat a smenit do USD/CAD atp. Nebo to ma nejakou logickou trhlinu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne se tady v diskusi poslednich dnu kloubi dohromady 2 cile, ktere nejdou moc dohromady: investice (jak se dostat co nejvic do plusu) a zachovani (jakekoli hodnoty = co nejmensi minus) v dobe velke krize (napr. valka nebo financni krach trhu).

Prvni bod my je v tuhle chvili ukradenej. A nad druhym uz 2 tydny intensivne premyslim…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znám pár lidí, kteří mají Revolut a akcie mají v hlubokém minusu (já už tam akcie nemám u ukončuji účet). Když padne Revolut, jak se dostat pak k akciím netuším, nebude to asi ze dne na den. Každopádně při krizi je prodej akcií špatná investice, naopak v krizi se akcie nakupují. Při nějaké místní krizi lze zlato, obrazy, hodinky nebo akcie prodat mimo to území (v roce 2010-2011 byly úžasné nákupy v USA za nízký dolar), pokud je to celosvětové, pak je problém. Prodat se do samozřejmě dá, ale s pěknou ztrátou, zvláště když člověk potřebuje peníze rychle. To zlato je pro uložení peněz, kdy člověk počítá i s nějakou ztrátou bez znalosti věci asi nejlepší. Prostě se koupí zlaté mince či slitky za danou hodnotu na burze a není potřeba k tomu nic než peníze, bohužel zlato v dlouhodobém horizontu často ani nepřekoná inflaci, ale jako diverzifikace prostředků je to dobrý nástroj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Ajaj napsal:

Hlavne se tady v diskusi poslednich dnu kloubi dohromady 2 cile, ktere nejdou moc dohromady: investice (jak se dostat co nejvic do plusu) a zachovani (jakekoli hodnoty = co nejmensi minus) v dobe velke krize (napr. valka nebo financni krach trhu).

Prvni bod my je v tuhle chvili ukradenej. A nad druhym uz 2 tydny intensivne premyslim…

Taky jsem to začal řešit až teď. Mám nějaké finanční investice, ale jak tady hoši tvrdí, je potřeba mít i něco, co vezmeš a jedeš. Někdo tady zmínil zlaté mince, ale v případě nějaké krize si myslím, že v zahraničí bude jejich hodnota omezená na cenu zlata (beru-li v potaz, že nakoupím v české mincovně). Asi se omezím na zlaté ingoty prozatím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, McMarty napsal:

Teď úplně nechápu, kam tím míříš. Vysvětlíš?

Drahé kovy se obvykle obchodují v odlévaných ingotech různé velikosti od desítek gramů po stovky kg. Ingot má tvar obdélné cihly se zaoblenými rohy, která se směrem dolů zužuje. V bankovnictví a jako investice mají obvykle ryzost 999/1000, která je na svrchní ploše vyražena spolu s evidenčním číslem a označením původu. Pro mincovní a šperkařské použití se ingoty nejprve legují, taví s přísadami na požadovanou ryzost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, v aplikaci trading212 na mě vyskočil kód, kdy za registraci dávají gratis akcie jak nově příchozímu tak protistraně tedy mně 🙂 

Pokud byste měl někdo zájem: 

Do you want to get a free stock share worth up to ‎€⁠100?

Create a Trading 212 Invest account and use promo code:

11Pp6aTlAs

We will both get a free share!

Get the app using this link: www.trading212.com/invite/11Pp6aTlAs

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také bych rád tip - mne zase zajímají americké akcie.

Rád bych apk (android) která má pěkný widget, kde hned vidím hodnotu portfolia, denní změny, ...

Jde mi jen o sledování, nepotřebuji z ní obchodovat, spíše jen sledovat celkové portfolio, které spravuji přes vícero brokerů.  Nyní sleduji přes Google finance, není to špatné, ale ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, P_P napsal:

Také bych rád tip - mne zase zajímají americké akcie.

Rád bych apk (android) která má pěkný widget, kde hned vidím hodnotu portfolia, denní změny, ...

Jde mi jen o sledování, nepotřebuji z ní obchodovat, spíše jen sledovat celkové portfolio, které spravuji přes vícero brokerů.  Nyní sleduji přes Google finance, není to špatné, ale ...

Tradingview má dobrý Widget na sledování vybraných akcií. Nebo pak Yahoo finance.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Petr11 napsal:

investing.com je slušná platforma co používám v mobilu

Kouknul jsem na to a mám dotaz, kterou aplikaci používáš? Mě to přesměrováná na Capital.com. Appky jsou 2 Investing.com a Capital.com.

Dají se nakupovat zlomkové akcie? Nebo je nutno kupovat celé?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...