Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Prosím o pomoc zdejší znalce finančních operací. Potřebuji zrušit a vybrat starou verzi důchodového spoření (splněny všechny časové i věkové podmínky). problém je v tom, že se mi nechce přijít o dost peněz na daních. Znáte někdo nějakou elegantní cestu jak bez dodanění z toho ven? Jedná se mi o cca 30.000 Kč (= daň z příspěvku zaměstnavatele a daň z výnosů). Díky za každé info,  ale metoda, kterou jsem někde vysurfoval je nefunkční, v Uniqua mi sdělili, že nejméně na 3 roky a stejně zdaní jen výnosy: 

"Prostředky převedeme na smlouvu o doplňkovém penzijním spoření a následně si požádáme o výplatu renty na jeden až tři roky.

Zdroj: https://www.idnes.cz/finance/penze/penzijni-sporeni-optimalizace-vynos-zdaneni.A220112_114215_penze_frp "

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V navaznosti na dotaz Polifky vyse me napada, co vlastne pri te mega inflaci delat se stavebnim sporenim? Sporim na sebe, syna i partnerku, ale mozna je to v kontextu doby kravina, co myslite? 

A pak druhej dotaz k penzijku, mam tu starou formu s garanci (ale zaroven temer nulovej vynos), coz si uvedomuju, ze je naprosta kravina a mel bych to dat do tech transformovanejch fondu. Jak to udelat nejlip? Jde to casovat postupne? Respektive, kdy to switchnout a jaka to ma uskali. Laicky bych rekl, ze kdyz je trh dole, tak kdyz prevedu to svoje ted, tak budu mit o to vic nakoupeno... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, uff napsal:

V navaznosti na dotaz Polifky vyse me napada, co vlastne pri te mega inflaci delat se stavebnim sporenim? Sporim na sebe, syna i partnerku, ale mozna je to v kontextu doby kravina, co myslite? 

A pak druhej dotaz k penzijku, mam tu starou formu s garanci (ale zaroven temer nulovej vynos), coz si uvedomuju, ze je naprosta kravina a mel bych to dat do tech transformovanejch fondu. Jak to udelat nejlip? Jde to casovat postupne? Respektive, kdy to switchnout a jaka to ma uskali. Laicky bych rekl, ze kdyz je trh dole, tak kdyz prevedu to svoje ted, tak budu mit o to vic nakoupeno... 

Stavebko už jsem zrušil a sporim dětem na Portu na destskych účtech ( jsou tam menší poplatky) a část tam mám i v investicích. Na stavebku je špatná likvidita a vysoké poplatky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stavebko jsem si (bohužel) založil před cca rokem ze setrvačnosti, ale co dojelo manželce teď nedávno, tak to už jsem neobnovoval. Jediná výhoda je, že pokud ti bude teď někdy končit, můžeš tam dostat lepší procento na úvěr než u hypo (samozřejmě výrazně menší částka, ale na nějakou rekonstrukci se to třeba v současné chvíli může hodit).

Penzijko záleží jaký ti zbývá horizont, osobně bych neřešil časování a prostě to překlopil hned. Pokud to necháš u současné společnosti, bude to myslím do měsíce vyřízený. Pokud ale budeš měnit společnost (což jsem dělal já, ale už v 2019), tak to byl trochu voser, protože musíš nejprve převést ze starýho na DPS u současné společnosti, pak de facto podat výpověď a zároveň zažádat o převod k jiné společnosti. Takže to časově bylo myslím na 3 měsíce. Převáděl jsem od ČS ke Conseq, ale předpokládám, že proces bude všude podobný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Před hodinou, Ajaj napsal:

Nákup českých akcií - nemá někdo zkušenost u jakého brokera se dá založit účet on-line?

Mám účet u KB (s bankovní identitou) a trvají na osobní návštěvě. Nejsem ale v Čechách

Už jsem je tu párkrát zmínil: XTB. Mám je právě kvůli českým titulům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=41358]ragu[/mention]- Fio právě na stránkách píše, že musí člověk na pobočku. Ale chci jim napsat/zavolat.
[mention=54393]M.K.[/mention]-Díky. Ale sháním broker na nákup za koruny. Zahraničního už mám, ale kvůli dvojitý daňový rezidenci chci nakupovat české akcie v Čechách 

Ruku do ohně nedám, ale mám pocit, že jsem nikdy na pobočce Fio nebyl. Je potřeba si nejdřív založit klasickej účet a z toho jsem založil ten broker účet.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 12 hodinami, Prochy68 napsal:

Cert vi, drzim ji a cekam a dneska jsem zobnul trochu erste. Ted mi to pripomnelo, ze si tam musim v pondeli pro dividendy. Pekne mi sere, ze osobne.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk
 

Ted jsi mi naboril plany. V jakym pripade se musi vybirat dividendy osobne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...