Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Ted jsi mi naboril plany. V jakym pripade se musi vybirat dividendy osobne?
Ted mluvim primo o divi komercky, ucet u nich nemam, jedu pres Fio a jsem primo vlastnikem alcii, naposled jsem tam taky musel osobne a to mi jeste naparili dane ciziho danovyho rezidenta, ale to vyplaceli divi pro nekoho, ted si nevybavuju co to bylo.......hlavne je to na prd, pres poledne maji zavreno a do 18:00 maji jen v pondeli.....zeptam se jak by to slo poresit, ale pres jejich helplinku jsem se k nicemu nedobral

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je dobra ptakovina. Tak jestli zjistis, jak to v budoucnu resit online, tak prosim o info……presne tuhle kombinaci Fio na nakup KB si chci ted zaridit. Kdyz to kupuje pres svuj nemecky ucet, tak tam jsou strasny poplatky (asi smena kurzu?) a pak me pri divi oberou asi o 50% a to ten zbytek jeste musim vrazit do danoveho priznani…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Prochy68 napsal:

Ted mluvim primo o divi komercky, ucet u nich nemam, jedu pres Fio a jsem primo vlastnikem alcii, naposled jsem tam taky musel osobne a to mi jeste naparili dane ciziho danovyho rezidenta, ale to vyplaceli divi pro nekoho, ted si nevybavuju co to bylo.......hlavne je to na prd, pres poledne maji zavreno a do 18:00 maji jen v pondeli.....zeptam se jak by to slo poresit, ale pres jejich helplinku jsem se k nicemu nedobral

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk
 

Komerčku mám přes XTB a přišlo mi to na účet (jako ostatní divi).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pres sporitelnu mam MB, BMW, TKAG, Continental apod naprimo a divi mi chodej na ucet. Sporku sem mel pres sporku nakup 640, prodal 820, divi byly potom, tak nevim, jak to maj. Ted sem koup zas naprimo, ale jestli budu drzet do dividend, to zalezi na trhu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja kdybych mel u komercky ucet, tak myslim ze by mi to slo taky na ucet, od erste bych divi dostal taky na ucet brokera (fio), protoze je kotovana ve Vidni. Je to ruzne podle brokera, toho kde je firma kotovana, ktera banka je poverena vyplatou divi a tak.....

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar borci,

ovládám finanční základy, když bych chtěl někde uložit cca 50-100 tis Kč

je něco takového úplná píčovina?

https://dluhopisy.cz/dluhopisy-brnenska-pistole-fk-brno-ii?utm_source=idnes&utm_medium=cpd&utm_campaign=zbrojovka_nativni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, guzmic napsal:

Zdar borci,

ovládám finanční základy, když bych chtěl někde uložit cca 50-100 tis Kč

je něco takového úplná píčovina?

https://dluhopisy.cz/dluhopisy-brnenska-pistole-fk-brno-ii?utm_source=idnes&utm_medium=cpd&utm_campaign=zbrojovka_nativni

Firemni dluhopisy jsou hodne rizikove. Nestudoval jsem financni rozvahu, ale zaujaly me zasoby v hodnote 100 mil Kc - to ctu tak, ze nedokazou prodat sve produkty a to ani dnes (dobra doba na zbrane). Ale treba je to ve vstupnich materialech. Obecne sla spousta poucek o investovani do kopru v posledni dobe. Kdyz bych chtel rozhodit tak 2 mice, tak kilo do firemniho dluhopisu klidne dam, jinak ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ajaj Tak jsem prisel z Komercky, pokud bych nahlasil ze chci divi trvale posilat na svuj ucet v jine bance, slo by to. Bavim se o divi primo od samotne Komercky. Pokud by Komercka vyplacela divi pro jinou spolecnost, melo by to jit taky a pokud si s Komerckou nikdy nemel nic spolecnyho a jen tak dopredu by sis tam zasel co kdyby nekdy nahodou si pres ne dostaval divi a nahlasil si cislo uctu kam bys to chtel preposlat, melo by to jit taky.
Pokud pominu tu prvni variantu co se tykala mne, tak to ostatni pani jeste nikdy nedelala, ale nevidi v tom problem proc by to neslo. No uplne bych ji to neveril a nespolehal na to, neco rikala ale jistota z ni tedy nevyzarovala . Osobne bych byt Tebou zasel pri navsteve Ceska do Komercky a zkusil si to nechat nastavit.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 6. 2022 v 11:27, Prochy68 napsal:

Ted mluvim primo o divi komercky, ucet u nich nemam, jedu pres Fio a jsem primo vlastnikem alcii, naposled jsem tam taky musel osobne a to mi jeste naparili dane ciziho danovyho rezidenta, ale to vyplaceli divi pro nekoho, ted si nevybavuju co to bylo.......hlavne je to na prd, pres poledne maji zavreno a do 18:00 maji jen v pondeli.....zeptam se jak by to slo poresit, ale pres jejich helplinku jsem se k nicemu nedobral

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk
 

Já v KB minulý týden to samý. Vybíral jsem naráz dividendy za roky 2020 a 2021 a dividendy za rok 2020 zdaněný o -35% :frusty:, za rok 2021 zdaněno -15%. Pipky mi tam nebyly schopný vysvětlit proč se tak stalo a posílaly mě do mé banky 🤣.

Nakonec jsem zjistil, že tu daň lze vrátit pomocí žádosti o refundaci daně z dividendy, ale tu umí v KB sepsat jen jejich investiční poradce, kterejch teda moc není :suicide_anim:Aspoň to má řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, obrbobr napsal:

Já v KB minulý týden to samý. Vybíral jsem naráz dividendy za roky 2020 a 2021 a dividendy za rok 2020 zdaněný o -35% :frusty:, za rok 2021 zdaněno -15%. Pipky mi tam nebyly schopný vysvětlit proč se tak stalo a posílaly mě do mé banky 🤣.

Nakonec jsem zjistil, že tu daň lze vrátit pomocí žádosti o refundaci daně z dividendy, ale tu umí v KB sepsat jen jejich investiční poradce, kterejch teda moc není :suicide_anim:Aspoň to má řešení.

Ja to stihnul jeste pred jejich odeslanim podkladu na financak, takze jsme to vyresili na pobocce, doplatili mi rozdil a zadat o refundaci dane jsem nemusel. Stalo mi to jen dalsi navstevu na pobocce a nekolik callu.....jinak mi teda nekdo z jejich investicniho oddeleni rikal, ze na tu zensku co to zadava do systemu vyskoci hlaska jestli jsi danovy rezident tady nebo jinde, musi neco vybrat a odkliknout, jinak ji to nepusti dal.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, Prochy68 napsal:

CEZ - sbohem moje pojistko na stara kolena 😞

Procpak? Dan nemuze projit (je to blbost). Samozrejme ta firma je strasne postizena tim, ze je statni. Nicmene i kdyby se delilo nebo vykupovalo, tak si myslim, ze na tom ten minoritni musi vydelat. Ja mam cilovou dcf valuaci a obdobnych firem pri dnesnich cenach elektriny na 1550-1700. Prodavam az v tomto intervalu, pokud se nezmeni podminky na trhu... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...