Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

V 30. 6. 2022 v 21:26, vojta1 napsal:

Jako ja bych spis kupoval pred splitem, ale volne prachy mam plne zainvestovane, tak tam necham to co mam jen. Ale fakt nemam kristalovou kouli. Jen mi prijde valuace x podil na trhu x segment x YtY za Q1 rust i pres horsi nez ocekavani fakt dobra cena....

 

Koukám že jsem skladník ve šroubárně co kouká na Vergilia v originále. Mě zaujal ten Split, že až tam budu, půjdu před něj a něco koupím.... 😀. Sry asi mi jebe z volna.. 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Jerryl napsal:

Do tématu kam investovat jistě patří i to, kam neinvestovat. 

Dnes, při úklidu, jsem našel desky z prezentace zkrachovalé EMTC, kde mi vnucovali jejich kokotiny a já jsem je naštěstí poslal do míst, kam slunce nesvítí. Ty desky mají dnes větší cenu než celá EMTC 😂

Takže, furt ve střehu!

 

00FD2FAD-F298-4C4E-8338-E446DD1B9A1B.jpeg

Nejkrásnější na to je ten slogan “cítím příležitost” 😂😂😂 jak tě odrbat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ajaj 

Jo, přesně to mě napadlo taky!

 

Pánové, nevíte něco o Nebance?

Furt mě votravujou a já je stejně úspěšně posílam dopr.

Co jsem zběžně studoval, tak všechny zainvestované prachy cpou do nadhodnocených realitních záležitostí, přičemž využívají různá eseróčka, ale zdá se mi, že jejich letadélko může hravě dolítat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Kdyby nekoho zajimalo, tak tady dopis podilnikum z fondu od mych kamaradu. Je to obcas zajimave cteni. Tak treba sledujte. Tohle je za 1Q, tak treba muzete sledovat a za chvili bude 2Q. 

Obcas je tam nejaky napad nebo takove obecnejsi veci. Tady v tomhle je treba to proc CEZ neni dlouhodobe idealni napad. A to ho ja sam ted drzim a jeste to mam chvili v planu.. :)

Treba bude nekoho zajimat. 

 

https://aofis.cz/cs/node/2217

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

@Gustaf definuj špatný nebo dobrý v rámci investic...

Po letmým pročtení prospektu to vypadá, že to investicema kopíruje repo sazbu sníženou o 0,75%, tzn. při současných 7% je to 6.25%. Započítej si poplatky na správu a vstup, zvaž riziko a rozmysli si, jestli ti to dává větší smysl než spořák.

image.thumb.png.ed95c8499f29f43af36ad87cc212643a.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, ragu napsal:

@Gustaf definuj špatný nebo dobrý v rámci investic...

Po letmým pročtení prospektu to vypadá, že to investicema kopíruje repo sazbu sníženou o 0,75%, tzn. při současných 7% je to 6.25%. Započítej si poplatky na správu a vstup, zvaž riziko a rozmysli si, jestli ti to dává větší smysl než spořák.

image.thumb.png.ed95c8499f29f43af36ad87cc212643a.png

Právě...jako krátkodobá investice. Ikdyz teď už sazba asi nahoru nepůjde... takže asi rádsi jistotu na sporaku 😄

Screenshot_2022-08-12-19-47-22-833_com.google.android.apps.docs.jpg

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro někoho možná zajímavá alternativa k protiinflačním dluhopisům MFČR

https://www.creditasgroup.cz/bonds/crinv01-5-cpi-029

Výnos za první období je zde :

https://www.creditasgroup.cz/files/oznameni-o-vysi-urokoveho-vynosu-pro-prvni-vynosove-obdobi-emise-crinv01-5-cpi-0-29.pdf

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Tak jsem právě uzavřel finance za září - a zisk z investic je hrůza, vše klesá a kde je to světýlko v tunelu? 

Čekal jsem že to bude rychleji za námi, bohužel. Tak si aspoň postěžuji, poslední roky jsou dost unavující - covid, nemoc, válka, ...

Ach jo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 10. 2022 v 15:07, polifka napsal:

Světlo na konci tunelu nevidím, ale vidím příležitost k investování. I já jsem -15% a můžu jen skřípat zubama. Těším se až se zazelená. 😅

Přesně nejlepší čas investovat. Mám každý měsíc nastavené dokupování akcií a horizont 10-15 let. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, také jsem už nevydržel a něco dokoupil, ale jestli je to už dno, nevím. Vždy si to myslím při dokupu (např. před 14 dny), ale pak vidím, že to jde ještě níže a šlo dokoupit lépe. 

Docela mne teď potápí AAPL, ale snad se zase probere. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradte prosim zacinajicimu "investorovi" vhodnou platformu na pravidelne a dlouhodobe investovani do akcii. Existuje neco, co mi pripise dividendy, spocita co mam prihlasit ke zdaneni nebo mi pripadne vynosy rovnou zdani ? Jsem linej jak ves a idealne bych chtel mit starost pouze z vyberem akcii, ktere budu mesicne nakupovat. Chtel bych investovat nizsi desitky tisic mesicne. 

FIO eBroker, eTorro, XTB nebo ... ?

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fio na český (kvůli daní z dividendy), Degiro na zbytek, pokud nepotřebuješ frakční akcie. U xtb/etoro nejsi vlastník akcie pokud se nepletu, je to cfd (v praxi to pro tebe asi nemá dopad ale je fajn to vědět). Aby ses vyhnul dvojímu daneni dividendy z USA, vyplníš u brokera W-8BEN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...