Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

před 35 minutami, obrbobr napsal:

jseš si jistej tím zlatem?

Já tomu moc nevěřím, myslím, že všichni co do něho investovali v budoucnu spláčou. 

Pro nás je u nákupu zlata špatné, že se realizuje většinou v dolarech a ten hodně posílil vůči koruně.

S těma bankama souhlasím, to je zajímavé. Vzhledem k současné politické situaci, předpokládám platnost Windfall tax akorát do dalších voleb.

Zlato jsem myslel tak, že pokud nastane doba kdy CZK nebo EUR bude papírek na podpal doma v krbu (a s tím samozřejmě všechny dluhopisy, akcie atd.), tak zlato rozhodně nebude ekvivalentem obyčejného těžítka a dolar bude jediný papírek na zeměkouli co bude mít nějakou hodnotu. Pro investory co se chtějí zajistit na tento scénář bych nic jiného nedoporučil. Pro ostatní a hlavně ty co mají hromadu cashe, je docela zajímavé období - začínají pěkně klesat nemovitosti a to v kombinaci s drahými nájmy je celkem zajímavé (riziko představuje imo nezbytná vyšší majetková daň někdy v budoucnu) a je tu hromada firem, které nejsou ohodnoceny férově vzhledem ke svým výkonům a dividendové politice, ale vezou se s celým poblázněným trhem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, xcmaniax napsal:

Zlato jsem myslel tak, že pokud nastane doba kdy CZK nebo EUR bude papírek na podpal doma v krbu (a s tím samozřejmě všechny dluhopisy, akcie atd.), tak zlato rozhodně nebude ekvivalentem obyčejného těžítka a dolar bude jediný papírek na zeměkouli co bude mít nějakou hodnotu. Pro investory co se chtějí zajistit na tento scénář bych nic jiného nedoporučil. Pro ostatní a hlavně ty co mají hromadu cashe, je docela zajímavé období - začínají pěkně klesat nemovitosti a to v kombinaci s drahými nájmy je celkem zajímavé (riziko představuje imo nezbytná vyšší majetková daň někdy v budoucnu) a je tu hromada firem, které nejsou ohodnoceny férově vzhledem ke svým výkonům a dividendové politice, ale vezou se s celým poblázněným trhem. 

Sorry, ale tohle je nazor co mi dlouhodobe vubec nedava smysl. Je to nejaka takova doomsayerska walhala mi prijde😀

Pojdme si to trochu rozebrat. Ve chvili kdyby tohle nastalo. Tak je si realne myslim super investice munice, zbrane. Pripadne alternativne kokain. Po tom bude poptavka vzdy a narozdil od zlata je velmi dobre delitelny 😀 

Kdyz uz tak radeji diamanty. S tim se lepe utika. 

Mimochodem znam pana co ma doma presne z tohoto duvodu asi 150kg zlata. Ma to v nejakych cihlach. Minule jsem si z nej delal prdel, jak si to predstavuje. Jakoze prijdes k tomu pekari a reknes na tady, vezmu si milion chlebu. Vzdyt to je nesmysl. Obecne si nemyslim, ze drahe kovy maji extra smysl. Kdyztak uplne minoritni cast portfolia. Ale logicky to nedava zadny smysl. Z nejakeho pohledu velke krize je myslim pak velmi zajimava asi zemedelska puda. Idealne uz osazena...

Ja nevim co je to za predstavy co zacinaji. Nula akcie, meny atd.. jako jak by to vypadalo? V ten moment se vracime do tezkeho stredoveku. Samozrejme se historicky stalo, ze byla brutalni devalvace nejake meny v rozvojovem svete hlavne Zimbabwe etc...

Jakoze scenar kdy si to dokazu predstavit je napriklad jaderna valka. A tohle fakt neni investor to je prepper. A v ten moment jsou mnohem lepsi veci nez zlato, viz vyse...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, xcmaniax napsal:

Zlato jsem myslel tak, že pokud nastane doba kdy CZK nebo EUR bude papírek na podpal doma v krbu (a s tím samozřejmě všechny dluhopisy, akcie atd.), tak zlato rozhodně nebude ekvivalentem obyčejného těžítka a dolar bude jediný papírek na zeměkouli co bude mít nějakou hodnotu. Pro investory co se chtějí zajistit na tento scénář bych nic jiného nedoporučil. Pro ostatní a hlavně ty co mají hromadu cashe, je docela zajímavé období - začínají pěkně klesat nemovitosti a to v kombinaci s drahými nájmy je celkem zajímavé (riziko představuje imo nezbytná vyšší majetková daň někdy v budoucnu) a je tu hromada firem, které nejsou ohodnoceny férově vzhledem ke svým výkonům a dividendové politice, ale vezou se s celým poblázněným trhem. 

Rozumím, to s těma CZK a EURO papírkama, je podle mě také velká pravděpodobnost, resp. hrozí nám možná v budoucnu měnová reforma - často se o tom odborníci zmiňují. Dluhopisy jsou to samý. Ten dolar bude asi stabilnější, platí se s ním skoro na celém světě. U akcií žiju v domnění, že v podstatě vlastním část té firmy (i nemovitého).

Nemyslím si, že nemovitosti klesají, alespoň u nás jsem si toho nevšiml. Ono je to logické vzhledem k inflaci, protože stavíš pořád dráž a dráž. To by musel nastat nějakej celosvětovej finanční "armagedon" a následná vysoká nezaměstnanost, kdy by lidé opravdu neměli peníze a po té se začali zbavovat nemovitostí. Našlápnuto na to máme slušně. Potom by jistě bylo vhodné mít zlato. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, vojta1 napsal:

Sorry, ale tohle je nazor co mi dlouhodobe vubec nedava smysl. Je to nejaka takova doomsayerska walhala mi prijde😀

Pojdme si to trochu rozebrat. Ve chvili kdyby tohle nastalo. Tak je si realne myslim super investice munice, zbrane. Pripadne alternativne kokain. Po tom bude poptavka vzdy a narozdil od zlata je velmi dobre delitelny 😀 

Kdyz uz tak radeji diamanty. S tim se lepe utika. 

Mimochodem znam pana co ma doma presne z tohoto duvodu asi 150kg zlata. Ma to v nejakych cihlach. Minule jsem si z nej delal prdel, jak si to predstavuje. Jakoze prijdes k tomu pekari a reknes na tady, vezmu si milion chlebu. Vzdyt to je nesmysl. Obecne si nemyslim, ze drahe kovy maji extra smysl. Kdyztak uplne minoritni cast portfolia. Ale logicky to nedava zadny smysl. Z nejakeho pohledu velke krize je myslim pak velmi zajimava asi zemedelska puda. Idealne uz osazena...

Ja nevim co je to za predstavy co zacinaji. Nula akcie, meny atd.. jako jak by to vypadalo? V ten moment se vracime do tezkeho stredoveku. Samozrejme se historicky stalo, ze byla brutalni devalvace nejake meny v rozvojovem svete hlavne Zimbabwe etc...

Jakoze scenar kdy si to dokazu predstavit je napriklad jaderna valka. A tohle fakt neni investor to je prepper. A v ten moment jsou mnohem lepsi veci nez zlato, viz vyse...

Ale jo, máš pravdu:-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, obrbobr napsal:

Rozumím, to s těma CZK a EURO papírkama, je podle mě také velká pravděpodobnost, resp. hrozí nám možná v budoucnu měnová reforma - často se o tom odborníci zmiňují. Dluhopisy jsou to samý. Ten dolar bude asi stabilnější, platí se s ním skoro na celém světě. U akcií žiju v domnění, že v podstatě vlastním část té firmy (i nemovitého).

Nemyslím si, že nemovitosti klesají, alespoň u nás jsem si toho nevšiml. Ono je to logické vzhledem k inflaci, protože stavíš pořád dráž a dráž. To by musel nastat nějakej celosvětovej finanční "armagedon" a následná vysoká nezaměstnanost, kdy by lidé opravdu neměli peníze a po té se začali zbavovat nemovitostí. Našlápnuto na to máme slušně. Potom by jistě bylo vhodné mít zlato. 

K cemu potrebujes menovou reformu. Nesmyslne kvantitativni uvolnovani v kombinaci s nezodpovednou fiskalni politikou a umirnenou monetarni.... a menit se to tak hnedtak nebude. Mimochodem jaci odbornici prosim? 

To je nerealne. Papirkama pak definuj velkou pravdepodobnost.

A jinak ano drzis cast te firmy. Takze zalezi na situaci. Nicmene kdyz budou meny jako euro papirky, tak se stane neco tak zasadniho, ze se obavam, ze to nebude dobre v nicem. 

 

Ale jsme v investicnim vlakne a ja si porad myslim, ze google byl pred temi 3 mesici kdy jsem ho radil za skvelou cenu a ted je jeste za lepsi.

Mi se na nem libi, ze si s nim clovek kupuje cely ecommerce. A pri jejich rustu to fakt neni za 18 p/e drahe. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A k inflaci, kdyz pominu energie, ktere jeste chvili problem budou jinak nicmeme to bylo i dost ovlivneno dodavatelskymi vztahy a narustum ve sluzbach. Uz taky inflace pomerne vyrazne zpomaluje. Nicmene nemam kristalovou kouli, tohle je ale zajimave napriklad:

Screenshot_20221004_210742.thumb.jpg.858dade0a2b05becb21d59e1b6db4a82.jpg

Edit: a dam tu jeste jednou investorsky dopis od mych kamaradu. Myslim, ze je to fakt dobre napsane ;)

https://aofis.cz/cs/node/2319

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, vojta1 napsal:

Sorry, ale tohle je nazor co mi dlouhodobe vubec nedava smysl. Je to nejaka takova doomsayerska walhala mi prijde😀

Pojdme si to trochu rozebrat. Ve chvili kdyby tohle nastalo. Tak je si realne myslim super investice munice, zbrane. Pripadne alternativne kokain. Po tom bude poptavka vzdy a narozdil od zlata je velmi dobre delitelny 😀 

Kdyz uz tak radeji diamanty. S tim se lepe utika. 

Mimochodem znam pana co ma doma presne z tohoto duvodu asi 150kg zlata. Ma to v nejakych cihlach. Minule jsem si z nej delal prdel, jak si to predstavuje. Jakoze prijdes k tomu pekari a reknes na tady, vezmu si milion chlebu. Vzdyt to je nesmysl. Obecne si nemyslim, ze drahe kovy maji extra smysl. Kdyztak uplne minoritni cast portfolia. Ale logicky to nedava zadny smysl. Z nejakeho pohledu velke krize je myslim pak velmi zajimava asi zemedelska puda. Idealne uz osazena...

Ja nevim co je to za predstavy co zacinaji. Nula akcie, meny atd.. jako jak by to vypadalo? V ten moment se vracime do tezkeho stredoveku. Samozrejme se historicky stalo, ze byla brutalni devalvace nejake meny v rozvojovem svete hlavne Zimbabwe etc...

Jakoze scenar kdy si to dokazu predstavit je napriklad jaderna valka. A tohle fakt neni investor to je prepper. A v ten moment jsou mnohem lepsi veci nez zlato, viz vyse...

zbraně a drogy - to je dobrý, souhlas 

potom samo cigarety a alkohol 🤪

V tomhle jsi skočil úplně až na konec, do tý walhaly, jak píšeš, ale takhle daleko jsem ještě nepřemýšlel. To by nebyl středověk, ale prvobytně pospolná společnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Delší dobu sleduju Allegro (ALE) nebo Photon Energy (P7V, PEN), ale XTB, Capital ani Etoro to nemají zalistované, tudíž to nemůžu koupit. Nemáte někdo nějakého brokera/apku která to umí. Popř. umí víc evropských burz/titulů. Doporučte. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Bob napsal:

Zkus Degiro

Nové dík za odpověď. Tak jejich apka je zlo. Tak snad po úspěšném dokončení registrace se někam podívám. Hned ze startu mě nasrali, že nikde nemají uvedené které akcie se dají u nich koupit. Tak to snad po registraci bude lepší.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, již jsem také prošel. No tvl. ale dobrej opruz ta registrace. No jsem tam, tak teď už jen čekat, až to spadne kam bych si představoval.

@Bob ještě jsem to nestudoval, ale je tam nějaký spodní limit na nákup  evropských akcií? V nějaké apce jsem měl např. 5000 Kč na PSE a 100 eur na evropské akcie.

@honza71 Lambo soon 😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...