Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

má tu někdo zkušenost, jak zažádat o navrácení “withholding tax”?

můj konkrétní případ - kupuji akcie přes brokera v Německu (tamtéž nahlášen jako daňový rezident, ačkoli jsem i český) a u některých akcii se při výplatě dividend uplatní withholding tax (ale zároveň i capital gain,) což je v pak v souhrnu skoro 40%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 5. 2023 v 20:09, Oliver333 napsal:

Tak po dnešku je snad vyřešeno.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já myslím, že to sem patří, chvíli jsem přemýšlel jestli to nedát do tématu "co mě dnes naštvalo", ale ne, patří to sem:https://komoraplus.cz/2023/05/24/na-svete-jsou-prvni-ceske-zelene-dluhopisy-pro-retail/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

tak do toho rozhodně neinvestovat 🤮

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Nejspíš hloupý dotaz, ale nemáte někdo zkušenost, zda lze převést peníze z e-brokra u Fio na jiný než znova účet u FIO? Konkrétně mi jde o převod divident v EUR na můj eurový účet u jiné banky, aby zbytečně nedošlo ke konverzi.
U CZK to lze urcite, protoze to tak mam. Mam ale pocit, ze to nelze na jakykoliv ucet, ale ucet ktery jsem si kdysi ve Fiu (broker) nejak definoval, tusim ze pri zalozeni.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Fio e-brokera jde poslat jakoukoliv měnu pouze na účet FB, který tam máš nahlášený. Pokud chceš vybrat EUR bez konverze, stačí si založit u Fia EUR účet (zdarma, online, pár kliků), pak si nechat zaregistrovat tento účet jako další "bezpečný" pro převody peněz z brokera a můžeš poslat z brokera EUR na tento EUR účet bez konverze (a pak z něj samozřejmě kam dál chceš). Jediným menším probolémem je, že přidání dalšího účtu do eBrokera je třeba pořešit osobně na pobočce. Alespoň takto mi to bylo nedávno řečeno ve Fiu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Fio e-brokera jde poslat jakoukoliv měnu pouze na účet FB, který tam máš nahlášený. Pokud chceš vybrat EUR bez konverze, stačí si založit u Fia EUR účet (zdarma, online, pár kliků), pak si nechat zaregistrovat tento účet jako další "bezpečný" pro převody peněz z brokera a můžeš poslat z brokera EUR na tento EUR účet bez konverze (a pak z něj samozřejmě kam dál chceš). Jediným menším probolémem je, že přidání dalšího účtu do eBrokera je třeba pořešit osobně na pobočce. Alespoň takto mi to bylo nedávno řečeno ve Fiu ...
Tak to jsem z toho jelen, zadnej ucet u Fio bank nemam a funguju. Jako ucet tam mam bud Sporku nebo Raifku, z hlavy ted nevim.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jste někdo srážkovou daň z dividendy u XTB? Dostal jsem divi od Komerční banky, ale XTB mi naúčtovalo 35% srážkovou daň. Měla by být 15%, protože CZ akcie a CZ daňový domicil. Bohužel sběrný účet je registrovaný v zahraničí, takže daň 35%. Dá se to nějak vyřešit, nebo mám hledat jiného brokera na CZ divi akcie? Popř. koho? FIO?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to resil loni primo u komercky kdy me pinda za prepazkou dala status ciziho danovyho rezidenta, nastesti to slo resit jeste v ramci komercky (bylo to tesne pred jejich podanim dani), ale jen asi o 2 dny. Jinak by nasledovala zadost o refundaci dane. Takze to te nejspis ceka....... ja bych to resil do budoucna ceskym brokerem, mam Fio a pro me potreby dostacujici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Prochy68 napsal:

Ja to resil loni primo u komercky kdy me pinda za prepazkou dala status ciziho danovyho rezidenta, nastesti to slo resit jeste v ramci komercky (bylo to tesne pred jejich podanim dani), ale jen asi o 2 dny. Jinak by nasledovala zadost o refundaci dane. Takze to te nejspis ceka....... ja bych to resil do budoucna ceskym brokerem, mam Fio a pro me potreby dostacujici.

a víš, jak zažádat o navrácení? 
Tak jak to kolega @Kotlick popisuje, tak mi to přijde, jako stejný problém na který se ptám nahoře (withholding tax)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Prochy68 napsal:

Ja to resil loni primo u komercky kdy me pinda za prepazkou dala status ciziho danovyho rezidenta, nastesti to slo resit jeste v ramci komercky (bylo to tesne pred jejich podanim dani), ale jen asi o 2 dny. Jinak by nasledovala zadost o refundaci dane. Takze to te nejspis ceka....... ja bych to resil do budoucna ceskym brokerem, mam Fio a pro me potreby dostacujici.

mě se stalo to samé, musel jsem žádat o refundaci, ale to bylo přímo u KB. Brokera mám u FIO.

Zavolej do KB a zkus to tam. Můj broker s tím neměl nic společného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volal jsem do XTB, tam mi řekli, že akcie jsou zaknihované na zahraničním účtu, proto je tam nejvyšší taxa 35%. Tzn. kdyby byly zaknihované na ČR účtu, tak by to bylo v poho.  Řekli mi, že mi vydají potvrzení, na základě kterého si můžu požádat o rozdíl, ale neřekli kde. Předpokládám, že u KB, jak tu píšete, protože ta srazila a odvedla daň. Nebo?

@obrbobrU toho FIO brokera, pokud ti vysmahli 35% daň, tak to znamená, že mají taky zaknihované akcie na zahraničním účtu.

Kde konkrétně jsi to řešil v KB? Nějaký kontakt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem totok zde:

https://www.kb.cz/cs/o-bance/pro-investory/akcionari-akcie-a-dividendy/valne-hromady-a-vyplata-dividend#0-Dokumenty-k-dividendam-podil-na-zisku

 

Žádost o refundaci daně Tax refund request Jméno a příjmení / název: Name and Surname / Name: Rodné číslo / IČO / NID: Birth ID / ID / NID: Adresa: Address: Žádám o refundaci daně z podílu na zisku z akcií společnosti Komerční banka a.s., (ISIN CZ0008019106) za všechny roky, kde je možné u Komerční banky, a.s., refundaci daně uplatnit. Refundovanou daň, prosím, zašlete na účet č.: …………………………………….. . I request a refund of the withholding tax from dividends from the shares of Komerční banka a.s. (ISIN CZ0008019106) for all available years. Please credit refund on the account number (IBAN):……………... V / In ………………….…… dne / date ………… --------------------------------------------------- podpis investora /signature of the investor Ověření totožnosti žadatele na základě OP č. …………, platnost do ……………………… . Identity verified by ID card or passport No: ……………, validity till ………………………. . ------------------------------------------ podpis a razítko úřední osoby nebo pracovníka pobočky KB, a.s. Signature and stamp of an official or KB employee

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...