Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

zdravim pani...kedze zacinam mat obavy o euro a uvolnila sa mi vacsia hotovost...rozmyslam kam tak investovat aby som o svoje tazko nadobudnute prasule neprisiel nejakou vinnou zaujmov vyssich..premyslal som nad zlatom popripade vacsiu hotovost zamenit za inu menu napr za svajciarsky frank popripade nieco ine..samozrejme zlato investicne popripade investicne diamanty..je tu niekto znaly veci?????rad by som to tu rozsiril tuto temu kedze z kazdych stran sa na nas valia info ze euro dlho nevydrzi...hmmm..takze opravnene mam obavy aj ja :crying_anim02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup turbo od Brequeta, repetyrky od Vacheronu, kalendar od Patka. Tahle investice poroste zarucene. Jestli ti jde i o bezpecne ulozeni, skovej si je u mne a jezdi se na ne koukat. Ani prachy za to nechci, staci kdyz mi das Reverza. Urcite se domluvime:-)

 

edit: sorry, nez jsem to vymyslel tak ty hned vazne..

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod ty hodinky se podepisu.

 

Neco pocti, pohledej, poptej se odborniku a pak kup vintage rolexy v AUTENTICKEM a co nejlepsim stavu - hodnota poroste a likvidita bude rozumna. Pokud se samozrejme neprihodi nejaka zasadni udalost jako totalni krach svetove ekonomiky, pad velikeho meteoritu, vybuch slunce apod. ... ale to pak asi budeme mit vsichni jine starosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čo chceš počuť?

 

Ak by skutočne padlo euro, malo by to také rozsiahle následky, že by si veľmi pravdepodobne mal úplne iné starosti ako peniaze. V tomto prípade je najvhodnejšie vlastniť potraviny a zbrane.

Ak by došlo k spätnému prechodu na menu jednotlivých členských štátov - to čo všetci nazývajú padnutím eura, dalo by sa na tom menovými "špekuláciami" veľmi slušne zarobiť. V tomto prípade by pravdepodobne bolo vhodné mať viacero valutových účtov - povedzme frank, dolár, niečo ázijské.

 

Zlato, hodinky a nehnuteľnosti sú imho oveľa dlhodobejšie investície.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě zrovna dnes přišlo tohle. Třeba by to mohlo někoho zajímat. Já jsem staromódní, takže na tyhle věci moc nereaguju. Pokud začně euro padat, je lepší utratit ho v eurozóně. Tam ten propad není tak znát. Jinak jako dobrej základ pro úspory na přežití je zlato, diamanty, stříbro, hodinky anebo oldtimery - na ty však potřebuješ hodně místa. No a samozřejmě některý nemovitosti. Ale to jsou investice na delší dobu. Prostě, jestli chceš mít trochu jistotu, snaž se zbavit papírových platidel i cenných papírů. Samozřejmě, že ti, kteří se tím živí, budou asi trochu oponovat.... :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z penazneho hladiska ma zaujima hlavne svajciarsky frank a nerastneho hlavne zlato...niekto odporuca aj striebro ale to ma jednu nevyhodu je to priemyselny kov nie cenny..myslim ze investiciu rozdelim nieco do zlata a nieco do svajciarskeho franku...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

každopádně jestli euro vydrží nebo nevydrží v tuhle chvíli nikdo na světě neví, pokud by se tak stalo bude ovlivní to celý trh tudíž je těžko odhadnout vývoj. Protože světová ekonomika je řízena hlavně spekulacemi a obchodem s nekvalitním šmejdem, tak investice do kvalitních věcí je nejlepší, nevyděláš balík, ale neproděláš anebo jen málo. Ty vintage hodinky (třeba rolexy) není vůbec špatný tip.

btw: podstatné pro všechny úvahy je taky jaká částka a na jak dlouho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zlato je podle me bublina, ktera - pokud se stane nejakej mensi prusvih se silnejsima menama - bude jedna z prvnich splaskavajicich, asi ne nejak extra razantne, ale dolu by podle me v tom pripade sla.

DTTO stribro, mozna jeste vic nafouknute - v posledni dobe to byla velmi rychle rostouci komodita => na nakup uz je trochu pozde ;)

Diamanty jsou nuda a potrebujes, k tomu aby jsi nenakoupil nesmyslne, jeste vic znalosti a hlavne kontaktu, nez je tomu v pripade rolexek, CHF... nevidim tam nic uzasnyho, pokud dojde k mensimu padu eura, tak CHF se to dotkne taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zlato je podle me bublina, ktera - pokud se stane nejakej mensi prusvih se silnejsima menama - bude jedna z prvnich splaskavajicich, asi ne nejak extra razantne, ale dolu by podle me v tom pripade sla.

DTTO stribro, mozna jeste vic nafouknute - v posledni dobe to byla velmi rychle rostouci komodita => na nakup uz je trochu pozde ;)

Diamanty jsou nuda a potrebujes, k tomu aby jsi nenakoupil nesmyslne, jeste vic znalosti a hlavne kontaktu, nez je tomu v pripade rolexek, CHF... nevidim tam nic uzasnyho, pokud dojde k mensimu padu eura, tak CHF se to dotkne taky.

 

povedal by som ze dost zaujimavy nazor a z vacsej casti sa s nim ztotoznujem..sledujem aj ceny investicneho zlata a strata pri opatovnom predaji je tam dost velka zhruba 50e na grame

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj, zlato a platinu, byt to neni nutne, muzes mit u sebe a pomerne jednoduse prodat.

Ale akcie bych pro tenhle zpusob ulozeni penez fakt nevolil. Kdyz uz, tak neco, co ma tendence rust "navzdory" pripadne krizi, napr. komodity typu obili, ale porad ta likvidita neni uplne easy, stejne jako u akcií. Jít si sám koupit akce a pak je jen tak sám prodat, to není úplně pr*el, stejně tak komodity.

 

Takže za mě: pokud chceš něco, co si můžeš schovat doma do trezoru a pak to třeba prodat, tak hodinky (IMHO nejlepší ppoměr mezi udržením ceny, resp. růstem, a likviditou je právě u toho rolexu, pátky a vašeróny se budou prodávat hůře). Pokud Ti stačí papír o tom, že něco máš a jsi ochotnej to vlastnit a případně pordávat zprostředkovaně, tak investice do zemědělských komodit asi smysl dává, ale to už spíš není jen o tom držení, ale o průběžném obchodování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...