Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

V bejvalý firmě jsme měli pragmatickýho ředitele risku. Takovej blb to byl, ale to je jiná věc.

- já mám prachy po kampeličkách, je tam největší výnos

- dyk seš ředitel risk managementu, od tebe bych čekal všechno, jen ne tohle!

- proč? jejich vklady jsou pojištěný, maximálně to dostanu zpátky o pár měsíců pozdějc z jiný banky

- aha (bez argumentů obracím oči v sloup a odcházím; má pravdu, ale takhle já se na svět nekoukám)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To uz je podla mna tak nejak podstata uspor, ze nez by sa sfine rozmnozovali, skorej len pritiahnu nejakeho spekulanta, ktory im najde novy domov. Zaistene, zabezpecene, konsolidovane, bez rizika, apod. to su tie spravne klucove slova :D

 

Historicky budete tazko hladat priklady, kedy rozsiahle uspory vytrhli obyvatelov z biedy. Ovela viac prikladov najdete kedy obyvatelia o svoje casto rozsiahne uspory prisli. IMO je lepsie rozumne dlzit, nez sa strachovat co s usporami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to zlato je super. Pri kontrole zjistili ze 5 kilove pruty vazi 2 kila. Prej novinka light verze :D Osobne to nechapu - vzdelany kluk a uplne se v tom vidi. Tyhle články jsou prej jen pomluva od konkurence. Me se tam libi to sporeni - na zacatku chcou snad čtrnáctinásobek toho co si budeš spořit. Snazil se mi to vysvetlit, lec neuspešně :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemovitostni fondy v CR maji dost vysoke spravni poplatky. Co jsem koukal, tak od 1,5% a k tomu vstupni. To uz je lepsi si pres brokera koupit nejaky nemovitostni ETF napr. Na NYSE. Spravni poplatek je o dost nizsi. Likvidita je 100% a vstupni poplatek neplatis. Pouze brokerovi a treba FIO uctuje myslim 7 USD. Ale jsou mezinarodni brokeri, kteri uctuji jen 1 USD. Nebo si rovnou poridit etf all indexes all world a mas to riziko jeste nizsi. Popr. akcie ceskeho Philiip Morisu. Ty plati pravidelne dividendu a myslim, ze dlouho budou. Akorat jsou ted dost drahe, jelikoz penize jsou strasne levne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád dělá v jedné "lepší" realitce, koupil dva menší byty v širším centru Prahy a pronajímá je přes Airbnb. Nestěžuje si, výhledově o tom uvažuju taky. 

edit: a pak samozřejmě pronájmy zahraničním filmařům a diplomatickému servisu, to taky celkem funguje.

Upraveno uživatelem decebal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dyk to už tu proběhlo - "kup si redy" :-)

 

:D to je poradenství. Včera v konzumu říkala paní ve frontě ať si koupí prodavačka Autavie, že nebudou  :lol2:

 

Měl jsem namysli, že poradce vybere kvalitní hodinky v určiené třídě, které jsou OK, pomůže s nákupem případně doveze a proclí a bude to i slušná cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád dělá v jedné "lepší" realitce, koupil dva menší byty v širším centru Prahy a pronajímá je přes Airbnb. Nestěžuje si, výhledově o tom uvažuju taky. 

edit: a pak samozřejmě pronájmy zahraničním filmařům a diplomatickému servisu, to taky celkem funguje.

 

Ještě lepší je pronajímat jako konspirační byty státním a polostátním úředníkům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhou stranu je to logicky spravne, protoze z fondu vkladu jsou penize vyhradne na male spolecnosti typu kampelicky/ruzne-minibanky a kdyby klekla jakakoliv banka typu sporka, tak uvidi svoje vklady leda tak po 20 letech prubeznych mikro vyplat ve stylu krachu argentiny..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo už mi to asi došlo - jako že sám sobě pošlu balíček za 50 000 a zaplatím ho kartou? Kua to smrdi docela podvodem ne?

A kolik se tim jako dá vydělat? Když mesicne budu platit všechny nesmysly kartou a posilat si dobírky, tak vydelam třeba 200 nebo 300 korun nebo 500? Nebo 1000, ale to uz se musim ohánět? Kazdopadne za debila bych byl stoprocentne :-)

Ad podvod: probíral jsem to s kamarády z banky, pošty i hospodářské kriminálky (dlouholetí zaměstnanci na vyšších pozicích) a jediný problém našli v možném porušení pravidel banky (vydavatele karty) = zrušení karty.

Ad výdělek: karty mohou dát max. 1 000 Kč měsíčně (pri obratu 50 000 Kč a 2% vratce). Potom už je to jednoduchá roční matematika: 1 000 (Kč) x 12 (měsíců) x počet karet (5ks nemusí být problém).

 

Odečíst je nutno náklady (cca 450 Kč/měsíc) a čas.

Upraveno uživatelem Mareka01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo napada. porid si kreditky co vraci penize a toc penize tam :) pri 2% mesicne to je rocne po zaplaceni poplatku za dobirky cca 22% p.a.

To je hloupost,vzdy je tam nejaky mesicni limit co Ti vrati.

 

Investice bych se podival na dluhopisy, napriklad nejake mensi fondy do obnovitelnych zdroju co davaji urok kolem 8%, to mi prijde v pohode.

 

Chce to ale nejakou zakladni analyzu, urcite ovsem ne od "financnich poradcu" partners a spol...

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...tisice bezkrupulozne utrat, miliony investuj do volneho casu ( tzn. nic nedelej) a stamiliony investuj do vyrobnich zarizeni,vedy,vyzkumu....zalezi, ve které kategorii se nachazis. ...pak muzes ještě peníze ignorovat ( nejlepe pokud jich mas dost:-) a nemysli na zítřek. i deti se o sebe nejak postarají, no ne? a mozna to pro ne bude nakonec lepsi, nez když jim do klina spadne vetsi (danajsky) dar nez unesou ...:-)...a mozna je všechno jinak! :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...