Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Proc by mela byt recese? :) vsechny staty davaji do ekonomiky obrovske mnozstvi penez, firmy maji zakazky, lidi maji prachy a investuji (casto do nesmyslu) a ze vseho se nakonec nejakym zpusobem plati dane…Je tu par sektoru na pokraji sil (hotely ve velkych mestech, castecne turisticky prumysl a zabava), ale celkove to slape. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Zajímají mně právě ony firmy ČEZ a O2.
To jsem přesně potřeboval vědět.
Jestli mas cez a o2, mel by ti prijit dopis ze sporky. Teda mne aspon prisel, jestli to zavisi na typu uctu u Fia netusim.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do O2 bych urcite neinvestoval. PPF bude O2 stahovat z burzy. CEZ je ted priserne drahy - ale jinak pres FIO jdou nakoupit. 
Cez bych nezavrhoval ani pri techto cenach, dlouhodobe podle me jeste poroste, ja drzim a dneska jsem jeste neco prikupoval. Ale pravda je, ze nakupku mam dost pod soucasnou cenou. O2 jsem se zbavil nekdy po divi, to uz nema cenu drzet.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dividendu už bys danit neměl, protože je zdaněná již před jejím připsáním. Tak jsem to pochopil. Jinak co se děje na akciích ČEZu je skutečná jízda, základ portfolia jsem nakoupil někdy v únoru a neustále roste. Je pravda, že nahrávají vysoké ceny energií, jejich celkem jasná green strategie a slušná dividendová politika daná i tím, že majoritu vlastní stát. Akcie se mohou zdát drahé, ale při dividendě okolo 50 Kč (a čekám to tak i příští rok) je to i čistě dividendově slušný výnos. Pravda, že po očekávaném stažení O2 už na BCPP moc zajímavých akcií nezbývá - Avast jsem nepochopil jestli tam zůstane nebo bude taky stažen, Erste a KB jsou fajn, zatím ale není jasná dividendová budoucnost a zbytek je imo nezajímavý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...