Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

To je hloupost,vzdy je tam nejaky mesicni limit co Ti vrati.

 

ano, proto jsem taky psal, ze to nejde delat v radu 500k+. nicmene treba tak do 200-300k to realizovat lze v pohode, tzn rocne z 200k to dela ~45kkc

 

edit: co se tyka casove narocnosti, tak to za mesic nezabere vic nez 30-45 minut casu sakumprdum. takze pro lidi s hodinovou sazbou mene nez 7kkc/hod to neni od veci..

Upraveno uživatelem tmoris
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prekvapuje me ze tohle dnes jeste nekdo dela :-)) kdyz jsem byl na VS a zacinal paysec, dalo se to konto nabijet kartou, dokonce s nejakym % bonusem (tj. 2% zpet za platbu a paysec dal bonus za nabiti), pak se to poslalo zpet na ucet a za dva dny dokola to same. Fungovalo to tak par mesicu, nez to omezili, a z toho se student dovedl uzivit opravdu dobre :-) pak to chvili slo tocit pres nabijeni pokeru, pak kupony do itunes...ale ty dobirky, to uz neznam, to je teda slusna obstrukce :-)))

Upraveno uživatelem Mechac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak nevim jak jsou parametry a limity dnes, ale tenkrat byla nejaka axa karta nebo tak neco, ta vracela vic nez citi, a dala se nabit klidne na 200.000 kc a ty pak protocit s celym bonusem, prestoze uverovy limit byl treba 20k...to same tenkrat citi.

 

Mam jen dojem, ze vyplata tech bonusu je dneska ale obecne max. cca 1000 kc / mes. na kartu, ne? Tak pocitam ze pro zisk 45k na rok uz musi byt clovek trochu fanousek :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle bude mít za 10 let pěkné zhodnocení. K tomu výše, je zvláštní co dokáží vymyslet lidé, aby vydělali bezpracně peníze. Pár známých půjčuje na zonky.cz, taky možnost, často lepší než půjčit kamarádovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad podvod: probíral jsem to s kamarády z banky, pošty i hospodářské kriminálky (dlouholetí zaměstnanci na vyšších pozicích) a jediný problém našli v možném porušení pravidel banky (vydavatele karty) = zrušení karty.

Mluvili o nějakém konkrétním pravidle?

 

Spíš si umím představit, že platby na poště prostě vyjmou z bonusů. Tak to bylo v City i se SIPO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne žádné konkrétní pravidlo nezmiňovali (probírali jsme to u piva a toto byl pro ně dotaz který dosud neřešili).

Ale člověk z banky konstatoval, že určitě najdou možnost jak tyto postupy zarazit (pokud interní systém upozorní že došlo k nadměrnému užívání) - buď vyjmou poštu z bonusů, najdou nějakou obecnou klauzuli a nebo rovnou zruší kartu (bez zdůvodnění).

Poště je to jedno, ta platí jen pár korun za každou kartovou transakci bez ohledu na její výši.

A ještě doplnění k info výše: snad všechny kreditky už dnes mají měsíční limit pro vratky (cca 1000 Kč) a stejně tak i postupně snižují a ruší výši těchto vrácených %.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Pepo asi urcite to neklesne ale zadnej trhák to nebude. 1680 red nebo 1675 nebo některý jiný který ubývají budou větší terno.

 

Tak většina nových hodinek není trhák, ale když je člověk koupí za dobrou cenu, tak to je fajn a pořád to roste, zvláště full gold. Jsou určitě lepší investice, jak už bylo řečeno Daytony zvláště vintážní, Red apod. Ty zmiňované RLX mají na Evropu velmi slušnou cenu a jsou prakticky nové a cena list price  minus 40% není úplně blbý. 100% Redy s papírama a v pěkném stavu nijak levný nejsou a teď je nikdo za nějakou skvělou cenu neprodá, jdou po nich všichni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A komu realne hodinky za 400000czk a viac predas? Trebars aj redy. Na fore tazko, ebay a podobne riziko a tym ze si z czk alebo svk tak klesa kredibilita. Problem je zo zaslanim tak drahej veci. Jedine to realne vidim na predaj obchodnikom s hodinkami v eu ze to tam osobne odnesies a predpokladam, ze ta fajne stiahnu oproti trhovej hodnote. Zaujima ma Vas nazor kedze nad tym premyslam uz par rokov ako to funguje.

Mne realne najlepsie za 300kk kupit 2x subc 116610ln a odlozit. Potom v pripade potreby predat na fore. Tie sa tu lahko predavaju a aj potencialnych kupcov je dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsem to dobře pochopil

 

pošlu si dobírku za 20000, náklady 90Kč

 

kreditka mi dá 400Kč

 

400-90= 310

 

když to udělám 10x měsíčně zbyde mi 3100,-Kč

 

jako přivýdělek pro studenta dobrý

Musíš točit větší částky a víc kreditek. Já točím celkem 6 různých kreditek (a to mi nejméně dalších 6 neschválili) a vypadá to, že si za tento rok přijdu cca na 80 tisíc. Pravda, část z toho bude v poukázkách, např. do Tesca.

 

Ale já jsem vůbec takový "karbaník" :D

 

 

Ale abychom se vrátili k původnímu dotazu - člověk si musí rozmyslet, jestli chce spořit (tedy má averzi k riziku) nebo investovat (snese určitou míru rizika). Pokud chce spořit, tak je bída najít něco s úrokem alespoň 1 % p.a., aktuálně (do limitu nízkých stovek tisíc) připadá v úvahu Equa a její HIT účet a Air Bank (při 5 platbách kartou je zvýhodněný úrok na spořicím i běžném účtu).

 

Někde na pomezí jsou družstevní záložny. Vklady jsou pojištěny ve fondu pojištění vkladů, ale je nutné minimálně 10 % vložit jako vklad do záložny, který není úročen (je zhodnocován nebo znehodnocován dle  hospodaření záložny) a není nijak pojištěn. A aktuálně bych ruku do ohně nedal za žádnou ze záložen.

 

Pokud je tazatel ochoten podstoupit riziko (já třeba ne, na to mám v mém okolí moc lidí, kteří v různých fondech projeli kalhoty), může zkusit investovat. Ale člověku, co tomu nerozumí, bych to nedoporučoval.

post-412-0-45173300-1461165446_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tvl, husty co cechuni nevymyslej :)

ja mam taky na kreditce max litr za mesic, ale kdyz jsem kupoval kuchyn, tak jsem dostal zpatky vic jak dvojnasobek, ale uz je to naka doba a asi to uz maj banky poreseny

 

a lehce se vratim k tematu:

zitra mam schuzku s investicnim poradcem, ale vzhledem k tomu, ze na sebe mam dve hypo, tak se mi nechce zacinat s podilovejma fondama a uvazuju o penzijku.

neni to kokotina? respektive na co si mam dat pozor? Osobne mi to prijde uplne dementni nastroj, penize jsou nelikvidni a v horizontu 30ti let verim, ze se dockame urcite naky hyperinflace nebo menovy reformy (tomu verim vic, kdyz vidim jak banky tisknou prachy o 106).

Nebylo by lepší se snažit rychleji splatit tu hypotéku? Jako je mi jasné, co ti finanční poradce poradí - splácet co nejpomaleji (AKTUÁLNĚ jsou hypotéky levné) a volné peníze investovat, protože ti vydělají více, než jsou náklady na hypotéku. Jo, tohle hořce poznali lidé, co si před krizí brali kombinaci hypotéky splácené životním pojištěním (po dobu hypotéky se platily jen úroky, po jejím skončení měla být celá splacena z výnosu životního pojištění a ještě balík peněz zbýt). Ti při poklesu fondů hořce zaplakali.

 

Na penzijko bych se teď vyprdl, ty dvě nemovitosti jsou mnohem lepším "penzijkem". Za ty desítky let se může stát cokoliv (např. různé formy regulace až zestátnění penzijních fondů, jako třeba v Maďarsku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V bejvalý firmě jsme měli pragmatickýho ředitele risku. Takovej blb to byl, ale to je jiná věc.

- já mám prachy po kampeličkách, je tam největší výnos

- dyk seš ředitel risk managementu, od tebe bych čekal všechno, jen ne tohle!

- proč? jejich vklady jsou pojištěný, maximálně to dostanu zpátky o pár měsíců pozdějc z jiný banky

- aha (bez argumentů obracím oči v sloup a odcházím; má pravdu, ale takhle já se na svět nekoukám)

Říká se tomu morální hazard. Ale funguje to a vlastně to praktikuji stejně. Už jsem pár krachů i zažil (Unibon, MSD, teď se trochu "potácí" Evropsko-ruská banka) a vždy jsem na tom vydělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Známej dělá investice u Ertrag und Sicherhait nebo co. Má tam nastrkané šecky love a durt jak mu to dělá 10% rocně atd. A navíc pořád shání ovce a jezdí na semináře :D a tváři se jak miliardář

No jo no, když někomu nevadí dát 50 000 Kč "za členství". 

http://forum.mesec.cz/index.php?topic=858.0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A komu realne hodinky za 400000czk a viac predas? Trebars aj redy. Na fore tazko, ebay a podobne riziko a tym ze si z czk alebo svk tak klesa kredibilita. Problem je zo zaslanim tak drahej veci. Jedine to realne vidim na predaj obchodnikom s hodinkami v eu ze to tam osobne odnesies a predpokladam, ze ta fajne stiahnu oproti trhovej hodnote. Zaujima ma Vas nazor kedze nad tym premyslam uz par rokov ako to funguje.

Mne realne najlepsie za 300kk kupit 2x subc 116610ln a odlozit. Potom v pripade potreby predat na fore. Tie sa tu lahko predavaju a aj potencialnych kupcov je dost.

 

Existují tady lidé, kteří tady už sem dávno nepíší, ale nakupují a pak prodávají zcela jinde. Rovněž nákupy přes chrono24 získalo lepší reputaci soukromým prodejcům zavedením plateb přes chrono24 a nakonec Německo apod. není tak daleko na osobní setkání. Prodej zde není žádná výhra, všichni zpravidla očekávají cenu podstatně nižší než jinde, takže se tady za rozumné ceny povalují hodinky docela dlouho a v okolních státech by už byly prodané. Z pohledu tohoto fora se diverzifikace peněz do několika levnějších hodinek jeví jako výhodnější varianta při případné rychlé potřebě peněz, na druhou stranu levných modelů je všude přehršle a brzy u Rolexu bude za 200 tis. jenom pár levných modelů, takže se oči kupců dnes upírají i jiným směrem, třeba Autavia apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toto je sialena zabavka :). Ale ako niekto vyssie skonstatoval, velke prachy sa s tymi kreditkami tocit nedaju, takze skor studentske privyrobenie.

Tak záleží na tom, co považuješ za "velké prachy". Já měsíčně protočím přes půl milionu :)

 

Třeba dneska na mne čekal na poště doporučený dopis za 250 tisíc :D

post-412-0-08592800-1461182623_thumb.png

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...