Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

před 4 minutami, Prochy68 napsal:

Na NWR jsem prosral odhadem v ty dobe takovy dvoje pekny RLX, to byla dobra skola 😉

To mi povídej, akcie jakmile koupím jdou dolů, jakmile prodám, jdou nahoru. S úsměvem říkám, dejte mi miliardy dolarů a položím jakoukoli firmu na akciovém trhu :) Prostě investuju do toho, čemu rozumím, jinak je to většinou průser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Josef01 napsal:

To mi povídej, akcie jakmile koupím jdou dolů, jakmile prodám, jdou nahoru. S úsměvem říkám, dejte mi miliardy dolarů a položím jakoukoli firmu na akciovém trhu :)

Hehe, tohle je tak bezny ze me napada jestli to neni dusledek toho ze to meli vsichni stejne a tak kdyz si pouceni z predeslych chyb byli jisty pozici tak misto longu shortovali a trh se pak hybe presne obracene. Think about it.

 

222-2227029_drinky-crow-by-qcryzzy-drink

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@long podle čeho soudíš, že zlato kdykoliv kdekoliv po světě ihned v případě potřeby prodáš? A jakou formou? To fyzicky povezeš v kufříku?
Ono se o zlatu mluví hezky jako o uchovateli hodnoty, zajištění proti inflaci apod. Ale v momentě, kdy tady bude třeba hyperinflace, bankrot, nedejbože nějaká okupace nebo světová válka, tak kdo si to zlato jako od tebe koupí? To bude někdo chtít? A on někdo bude v takové situaci ještě navíc akceptovat tržní cenu a nechá tě vydělat? Nebo se bude zlato bartrově směňovat za jídlo?

To prosím nemyslím nijak špatně, vážně by mě to zajímalo, jak to kdo vnímá. Nijak tím neshazuju fakt, že v předchozích 15 letech to byla výhodná investice, tedy pokud došlo k inkasu výnosu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, long napsal:

Je fakt zvláštní sledovat tady vaše dobrodružství. Tedy s vašimi penězi.

Když jsem byl tady na Chronomagu měsíc, odložil sem si tady příspěvek a nabádal místní členy k investici do zlata ( jelikož byly jeho cena podhodnocena) a současně jsem radil částečně investovat i do diamantů.

Diamanty si dohledejte, tedy jejich ceny před patnácti lety a nyní, ale u zlata vám napovím a připomenu Vám to.

Kdo jste si koupil v roce 2006 v zastavárně na zlomky kilo zlata 585/1000,  dal jste za něj od 240 do 250 000 kč

Nyní má toto kilo zlomků hodnotu 800 000 kč.

To docela ujde ne ? 🙂

s tím zlatem bych si nebyl tak úplně jistej.

Ano, cena zlata dlouhodobě roste, to lze dohledat.

Mě docela před časem zaujal tenhle rozhovor:

Po jeho shlédnutí by člověk nejraději šel a to zlato nakoupil. Pán v rozhovoru předvídal cenu zlata za 1 unci na 8,000 USD. Tak to leda ve snu a pán je taky pěknej blafálista.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Happy88 napsal:

@long podle čeho soudíš, že zlato kdykoliv kdekoliv po světě ihned v případě potřeby prodáš? A jakou formou? To fyzicky povezeš v kufříku?
Ono se o zlatu mluví hezky jako o uchovateli hodnoty, zajištění proti inflaci apod. Ale v momentě, kdy tady bude třeba hyperinflace, bankrot, nedejbože nějaká okupace nebo světová válka, tak kdo si to zlato jako od tebe koupí? To bude někdo chtít? A on někdo bude v takové situaci ještě navíc akceptovat tržní cenu a nechá tě vydělat? Nebo se bude zlato bartrově směňovat za jídlo?

To prosím nemyslím nijak špatně, vážně by mě to zajímalo, jak to kdo vnímá. Nijak tím neshazuju fakt, že v předchozích 15 letech to byla výhodná investice, tedy pokud došlo k inkasu výnosu.

Krychle zlata, o jedne strane neco malo pres 30cm vazi tunu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši toto je velmi složité téma, long píše jak je super zlato a diamanty , ano pokud se stane něco ve stylu M.R. z roku 1953 pak určitě ano. U longa to je se zlatem trochu jinak než u 97% lidí tady, se zlatem i s kameny pracuje, takže udělat si zásobu se v jeho případě logicky vyplatí. Do zlata se dává část majetku ( já ho nemám , když pominu trochu rodinných šperku ) a ano ve válce ho směníš za chleba, ale v takovém kurzu, že ti bude hodně špatně. To platí o všem, i o těch našich rolexech. Jde tu hlavně o to, źe po časech zlých to bude zase zlato a zase ty rolexky, ale s bankovkama si třeba můžeš zapalovat cigáro. Pozemky jsou určitě fajn, stačí tam 2x za rok posekat trávu a zhodnocení za posledních 15let je brutální , ale hlavně pozemek zůstane pozemkem a je to věc které je míň a míň a dolu si myslím cena už nepujde. Vše je to o tom co se stane a modlím se ať se to nestane kdybychom museli vzít 5 švestek a utíkat, proto jsou dobrý ty malý věci ( rolex, šutry ) se kterými můžeš utíkat. S pozemkem ani barákem neutečeš a až se vrátíš, měl by být tam kde jsi ho nechal ( pokud na tu nemovitost nespadne bomba ). Každopádně teď není doba na plný účet peněz….. ( čísel na monitoru )…. Doufám, že bude teď nějakou dobu draho a že se to vše uklidní, problém celého světa je ten, že někteří nenažraní lidé dělají vše proto aby se masy neměly dobře , dělají peklo ve světě ( z 90% daleko od nich ) a je jim úplně jedno, že u toho umírá tisíce nebo milióny lidí. Je jim úplně jedno, že budou lidi v evropě platit za plyn, ropu, pšenici , prostě vše 5x víc, naopak budou se smát, protože to půjde za víc a přes ně….. Je to nejjednodušší způsob jak lidi obrat o jejich naspořené peníze. Držte se a nenechme se vtáhnout do světové války, to by bylo v pr …..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@M3maniac v podstatě souhlasím. Jsme teď v podstatě na úplný hraně, kdy má ještě smysl uvažovat standardně investičně - tedy jestli využít poklesů a něco kupovat, měnit na dolary, řešit nemovitosti a zlato atd. Tak doufejme, že na tý hraně zůstaneme a spíš se od ní vzdálíme. Já jsem z těch investic jinak dost otrávenej - nechce se mi nějak na hodinové bázi sledovat akcie, zlato narostlo a těží z toho spíš ti co ho už měli, nějakou realitní záležitost dokončuju a uvidím jak s tím pak naložím. Dneska jsem se koukal na jeden z mála projektů co se mi v Praze líbí k bydlení (Victoria palace na Kulaťáku) a zjistil jsem, že rodinné 4+kk o 120m2 ve 2. patře tam stojí 30 mega, takže reality zase opouštím 😄 Takže to vidím, že zamáznu 2 mouchy jednou ranou - zlato a hodinky a vidím to někdy na letní nákup Lange a odhlášení se z chronomagu 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...