Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Josef01 napsal:

Jen nikdo neříká to B, tedy, že to je dlouhodobé uložení peněz a až horečka opadne a budeš chtít za rok nebo dva prodat, tak na tom můžeš prodělat kalhoty, jak řada lidí před 10 lety.

souhlas,

to je více než pravděpodobné.

Jen lituji, že jsem cca před 2 měsíci koukal na Wiener Philharmoniker 1OZ, stál 40.200,-Kč a nakonec jsem se na to vykašlal 🤔 No nic, třeba příště ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hours ago, Josef01 said:

Jen nikdo neříká to B, tedy, že to je dlouhodobé uložení peněz a až horečka opadne a budeš chtít za rok nebo dva prodat, tak na tom můžeš prodělat kalhoty, jak řada lidí před 10 lety.

Tak zlato je dlouhodobá investice... Před 10 lety nakoupili, tak ho snad ještě mají ne? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy jsem viděl analýzu aktuálně všude propagovaného s&p500. A taky z toho vyšlo, že long term je sice pěkný, ale třeba na 10- 15 let byla období, kdy bys byl x let v mínusu a teprve po dlouhé době teprve na svém vkladu. Všechno je o načasování. Zlato bych spíš v době krize bral jako tu poslední pojistku díky které se třeba dostaneš mimo válečnou zónu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakože jo. Ale třeba prohlášení Vávry a dalších mi připadají až skoro nebezpečné. On, vnímáním běžného mudly, prakticky propaguje jisté 10% zhodnocení ročně. Spousta lidí do toho naskočí a jak to znělo teoreticky pěkně, tak třeba po šesti, deseti letech vidí minus oproti vkladu a nečekají to. To si myslím že je nebezpečné tvrdit že každý má mít minimálně fond.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě rozložit riziko do více společností. Pokud se nad tím ale zamyslíme reálně (bral jsem ten příspěvek s humorem) tak když v roce 1982 byl průměrný plat 2500 Kč (tedy asi 15 USD) Když si vezmeme, že IBM akcie byly za 14 USD, dnes za 140 USD (inflace dolaru 41%) a koupili jsme za tehdejší průměrný plat 1 akcii, tak dnes máme skoro ty samé peníze, což je dvoudenní průměrná mzda 🤣 tedy výpočet je nesmyslný vzhledem k životu za zdí... Co bylo a je Rolex "platidlo", celé desítky let Rolex jen roste a koupit Rolexky v 90 letech za 40 tis. kus, tak dnes je ten zisk neuvěřitelný a výrazně lepší jak u zlata a lidi by trhali za ně ruce viz 5513 a tenkrát podobné lowendy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je vsechno krasna teorie. Neco jako kdyz v pondeli fylozofujes, jaky a proc vysly cisla v nedeli ve sportce 😂

malej priklad z myho businessu, co je dost high-tech: neprezil skoro nikdo krome 2 firem ve Skandinavii (kdo by na vyrobce holinek vsadil pred 30-40 lety?). Numero uno je ted firma z vychodu, ktery jdou po krku vlci z wolstrytu, a i kdyz u nich uz nejakej patek delam, tak nejsem naprosto schopen odhadnout, kde za 5-10 let budeme jako firma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakupovat v roce 1982 akcie IBM nebo rolex to snad ani ofiko nešlo🤣 To byl každej rád, pokud se dostal do jugošky se stanem a nafukovacím člunem na střeše 🤣.  Ale s rlx jsi udělal dobře Pepo, jen jsem myslel, že  jsi začal dřív. Jinak můj názor, věci jako akcie nebo papírky ( čísla na monitoru ) v bance jsou asi fajn, ale pŕi průseru ze dne na den smolík. Barák, byt, pozemek ti zůstane i po průseru, pokud na něj nespadne bomba nebo se nebude dít co v roce 48. Zlato jako pojistka má smysl jen jako fyzické zlato, které máš u sebe, osobně vidím problém v tom co píšou kluci, pokud teď koupíš a za tři roky budeš chtít prodat může to být padák, pokud ovšem přijde ten velkej problém tak na tom budeš líp než s bankovkou o hodnotě 50.000.000 DM. No snad se vše brzy uklidní a vrátí zpět k normálu před rokem 2019……

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...