Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Chronoblázni nějaký tip kam uklidit eura dokud se nám nezlepší kurz vůči czk/usd? začínám uvažovat nad eur bondama s kratší a střední splatností v nějakém etf případně nějakou euro akcii s dobrou divi/ etf. .. čínu vynechávám, tam jsem víc než bych chtěl 😆... za návrhy budu rád, fakt nevím co tady v evropě vybrat..🤦

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 6. 2022 v 15:06, Prochy68 napsal:

No jestli budou vykupovat, tak neco vydelat jo, ale jednorazove a nazdar. A pokud bude pokracovat panika jako dnes, tak jaka asi bude ta vykupni cena?

Tak panika, je to polostatni firma, obchodovana na male burze. Ja mam nejakych blbych 200 akcii. Cekam vyrazny narust do brezna 2023 a tam se na to kouknu a asi prodavam. 

Jinak mit jako neco na duchod jednu akcii a jeste potencionalne takhle problemovou neni rozumny. 

Jinak vsem doporuceni. Alphabet (google) je dlouhodobe za dobrou cenu a ted uplne i nasobkem P/E skvelou vzhledem k rustu. Srovnejete si to treba s Amazonem 20 vs 53. Navic to je v USD a to ted neni spatny napad. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, vojta1 napsal:

Tak panika, je to polostatni firma, obchodovana na male burze. Ja mam nejakych blbych 200 akcii. Cekam vyrazny narust do brezna 2023 a tam se na to kouknu a asi prodavam. 

Jinak mit jako neco na duchod jednu akcii a jeste potencionalne takhle problemovou neni rozumny. 

Jinak vsem doporuceni. Alphabet (google) je dlouhodobe za dobrou cenu a ted uplne i nasobkem P/E skvelou vzhledem k rustu. Srovnejete si to treba s Amazonem 20 vs 53. Navic to je v USD a to ted neni spatny napad. 

Samozrejme nemam jen CEZ, ale u nas uz je problem co vybrat a tohle byla jedna z mala akcii ktere jsem veril v dlouhodobem horizontu. Pomalu zacinam koukat i za kopecky a az to vysypu, tak se uvidi. No, mozna uz driv nez to vysypu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky



...
Jinak vsem doporuceni. Alphabet (google) je dlouhodobe za dobrou cenu a ted uplne i nasobkem P/E skvelou vzhledem k rustu. Srovnejete si to treba s Amazonem 20 vs 53. Navic to je v USD a to ted neni spatny napad. 


Takove tituly se asi nedají běžně nakupovat v českém e-broker prostředí, že? To bude asi složitější cesta, než koupit přes Fio trochu ČEZu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Hasňa napsal:

Takove tituly se asi nedají běžně nakupovat v českém e-broker prostředí, že? To bude asi složitější cesta, než koupit přes Fio trochu ČEZu.

 

Nějaký pátek jsem už Fio nepoužíval, tam mám jen ČEZ, ale kdysi jsem přes to bez problému nakupoval i US akcie, ale vzhledem k poplatkům jsem přešel jinde. Nákup byl stejně složitý jak nákup ČEZu, jen bylo potřeba tam vložit USD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu google jeste. Delaji akciovy split 20 for 1. Technicky to je zitra, prakticky to bude videt 15.7. Takze bych kupoval v prubehu 14 dni. Mimochodem jejich P/E ratio je nejnizsi za 10 let. Za me fakt dobry deal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu google jeste. Delaji akciovy split 20 for 1. Technicky to je zitra, prakticky to bude videt 15.7. Takze bych kupoval v prubehu 14 dni. Mimochodem jejich P/E ratio je nejnizsi za 10 let. Za me fakt dobry deal. 

Myslíš koupit před splitem? Dneska jsem na to koukal tak přemýšlím.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jedno je Googl, druhe goog jedno ma voting rights a druhe ne a rozdil bude par dolaru. Jsou to dve tridy akcii, pisu z hlavy, tak si to overte. 

A klidne pockej po splitu, asi ten efekt nebude okamzity ale nevim jestli nejaky, ze jo. Jen mozna rychle duvod splitu je ten, ze je to zajimavejsi pro drobne investory. Protoze pro ne muze byt pres 2k usd dost penez, ale 100usd je v pohode...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako ja bych spis kupoval pred splitem, ale volne prachy mam plne zainvestovane, tak tam necham to co mam jen. Ale fakt nemam kristalovou kouli. Jen mi prijde valuace x podil na trhu x segment x YtY za Q1 rust i pres horsi nez ocekavani fakt dobra cena....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, rolas napsal:

Nějaký pátek jsem už Fio nepoužíval, tam mám jen ČEZ, ale kdysi jsem přes to bez problému nakupoval i US akcie, ale vzhledem k poplatkům jsem přešel jinde. Nákup byl stejně složitý jak nákup ČEZu, jen bylo potřeba tam vložit USD.

Není potřeba vložit USD, konverzi ti udělají sami z CZK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u CEZu se to dalo ted docela predpokladat - vyprodej fondu pred divi, ex-date, obecne smerovani trhu dolu, nejistota co s firmou bude dal - rodeleni, vytesneni minorit, sektorova dan....a taky je treba pripomenout, ze za posledni 3 mesice CEZ vyrostl a nejakych 50%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do tématu kam investovat jistě patří i to, kam neinvestovat. 

Dnes, při úklidu, jsem našel desky z prezentace zkrachovalé EMTC, kde mi vnucovali jejich kokotiny a já jsem je naštěstí poslal do míst, kam slunce nesvítí. Ty desky mají dnes větší cenu než celá EMTC 😂

Takže, furt ve střehu!

 

00FD2FAD-F298-4C4E-8338-E446DD1B9A1B.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...