Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Vcera mi volal manik z XTB a mimo jine mi sdelil ze u nich je vyhodou, ze jsem ja opravdovy vlastnik akcie. Tak bud se neco zmenilo, nebo kecal. 
 

edit: Degiro vpohode, ale lze tam posilat jen CZK, ma poplatek za nakup a mluvi to takovou dost lamanou cestinou, tipuju ze cesky je tam psana mozna polovina cely platformy (minimalne u me tomu tak je).

Upraveno uživatelem Pepino777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cesky dividendy dostanes rovnou zdaneny, pokud chces trejdovat nebo nekdy budes akcie prodavat, danovemu priznani se nevyhnes.
Linej jsem taky, ale jednou za rok to s excelem dame a to mam rocne nekdy stovky obchodu.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To XTB má teda i akcie, ale zaknihovaný nejsou na tvoje jméno, jsou u depozitáře na společným účtu a jsi "osobou oprávněnou k OMI evidovanému na uvedeném Sběrném účtu". Což teda asi znamená, že vlastník jsi, ale kolik čeho kdo vlastní je interní informace. V případě krachu XTB by to mělo jít převést k jinýmu brokerovi. 

image.thumb.png.9a9674f785d55b3d24b9b13dcc13adb8.png

https://xtb.scdn5.secure.raxcdn.com/file/0102/43/02_obchodni_podminky_20220221_cz_885563a6c1.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvažoval jsem taky o XTB, ale po téhle recenzi už nee:

Finex:

Dobrý den,
já to mám obráceně, odcházím od XTB a přemýšlím o Portu. V Lednu jsem se zaregistroval v XTB a nakoupil ETF, každý měsíc jsem stejné ETF příkoupil. Plán byl dlouhodobá investice na 10 – 15 let. Před měsícem mě někdo vlezl na účet a všechny ETF prodal a nakoupil CFD. Ihned jsem zásah do účtu nahlásil na reklamační oddělení. Výsledek reklamace bylo zamítnutí i když zjistili, že na mém účtu byl někdo s polskou ip adresou.
Všechny akcie jsem prodal se ztrátou a s XTB končím. Pravidelně aktualizuji Windows 11 i antivirový program a nikomu jsem heslo k účtu neřekl. Kdyby byl účet dvoufázově zabezpečen a přišla zpráva o přihlášení k účtu na mobil nic by se nestalo.

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho bych tak uplne zavery nedelal, tohle byva z 90% zpusobeno blbosti uzivatele a to nedostatecnou komplexnosti hesla, pouzivani stejnych prihlasovacich udaju k vice sluzbam atd. I kdyz pravdou je, ze dvoufaktorove prihlasovani by bezpecnosti pomohlo.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, ragu napsal:

To XTB má teda i akcie, ale zaknihovaný nejsou na tvoje jméno, jsou u depozitáře na společným účtu a jsi "osobou oprávněnou k OMI evidovanému na uvedeném Sběrném účtu". Což teda asi znamená, že vlastník jsi, ale kolik čeho kdo vlastní je interní informace. V případě krachu XTB by to mělo jít převést k jinýmu brokerovi. 

image.thumb.png.9a9674f785d55b3d24b9b13dcc13adb8.png

https://xtb.scdn5.secure.raxcdn.com/file/0102/43/02_obchodni_podminky_20220221_cz_885563a6c1.pdf

A je tomu u Degira jinak, nebo je to na stejném principu?

 

Jsem ve fázi, kdy se rozhoduju mezi XTB a Degiro. Čistě akcie, dlouhodobý horizont, dokup každý měsíc... V podstatě asi to samé co Honza, jen jsem zůžil výběr na ty dva zmíněné výše.

Upraveno uživatelem Pepino777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho bych tak uplne zavery nedelal, tohle byva z 90% zpusobeno blbosti uzivatele a to nedostatecnou komplexnosti hesla, pouzivani stejnych prihlasovacich udaju k vice sluzbam atd. I kdyz pravdou je, ze dvoufaktorove prihlasovani by bezpecnosti pomohlo.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk



Já bych je teda dělal. Absence 2FA u služby kde manipuluješ s penězma...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


Já bych je teda dělal. Absence 2FA u služby kde manipuluješ s penězma...
Ja to myslel v tom smyslu, ze nekdo nekomu vyluxoval ucet a zadnej detail k tomu. Tech duvodu proc se to stalo muze byt spoustu.

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Pepino777 napsal:

A je tomu u Degira jinak, nebo je to na stejném principu?

 

Jsem ve fázi, kdy se rozhoduju mezi XTB a Degiro. Čistě akcie, dlouhodobý horizont, dokup každý měsíc... V podstatě asi to samé co Honza, jen jsem zůžil výběr na ty dva zmíněné výše.

Už jsem to tu psal - Degiro je super, ale na eurový tituly + zdarma ty jejich ETF. Jinak zbytečný poplatky za směnu. 

Takže spíš XTB, mám i etoro a nemohu si stěžovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 10. 2022 v 19:08, Dez123 napsal:

Pokud se nebojíš na pohled složitější platformy, tak Interactive Brokers. Pokud bojíš, tak Degiro.

O tech Interactive Brokers uvazuju, ale mel bych takovej zacatecnickej dotaz na zkusenejsi. 

Nedelam si velke iluze, ze vydelam majland, pri sve smule otestovane v kryptu to bude klasickej provar, ale chtel bych se aspon jistit proti extremnimu prusvihu v CR. Je takova investice nezavisla na rozhodnuti CZ autorit? Extremy typu menova reforma, brutalni zmena kurzu, znarodneni atp. nebo to stejne ridi CNB? 

Predem diky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tech Interactive Brokers uvazuju, ale mel bych takovej zacatecnickej dotaz na zkusenejsi. 
Nedelam si velke iluze, ze vydelam majland, pri sve smule otestovane v kryptu to bude klasickej provar, ale chtel bych se aspon jistit proti extremnimu prusvihu v CR. Je takova investice nezavisla na rozhodnuti CZ autorit? Extremy typu menova reforma, brutalni zmena kurzu, znarodneni atp. nebo to stejne ridi CNB? 
Predem diky. 

To asi budeš muset specifikovat co myslíš tím "taková investice". Když koupíš akcie KB a vláda přijde s windfall tax, tak je jasný, že na to akcie zareagují. Na druhou stranu z dlouhodobýho hlediska ti to nejspíš bude jedno. Když si koupíš akcie americkýho zpracovatele odpadu tak ti bude nějaký rozhodnutí vlády ČR u prdele.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, uff napsal:

O tech Interactive Brokers uvazuju, ale mel bych takovej zacatecnickej dotaz na zkusenejsi. 

Nedelam si velke iluze, ze vydelam majland, pri sve smule otestovane v kryptu to bude klasickej provar, ale chtel bych se aspon jistit proti extremnimu prusvihu v CR. Je takova investice nezavisla na rozhodnuti CZ autorit? Extremy typu menova reforma, brutalni zmena kurzu, znarodneni atp. nebo to stejne ridi CNB? 

Predem diky. 

Dnes bych důvěru v investice přirovnal k tomu, jakou máš důvěru k systém nebo daný stát. Jestli nízkou, tak prakticky jediná volba je za vše koupit dolar (i když je dnes "drahý") a zlato. Jestli se přeneseš přes myšlenky o konci Evropy, tak se dostáváš ke klasickému investování, kde třeba ty české akcie možná dno stále hledají, ale jsou zajímavě nízko - hlavně banky. Windfall tax je v jejich cenách zahrnutá už pěknou dobu a teď jsou výkyvy spíše v souladu s celkovým trhem a klesnou s každou ruskou raketou. Třeba mimořádná dividenda u KB v porovnání s aktuální cenou akcie je velmi zajímavá. Když pochopíš, že letošní inflaci na investici (která začne taky letos) nepřepereš bez štěstí, tak i ty dnešní spořáky nejsou vůbec špatnou volbou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, ragu napsal:


To asi budeš muset specifikovat co myslíš tím "taková investice". Když koupíš akcie KB a vláda přijde s windfall tax, tak je jasný, že na to akcie zareagují. Na druhou stranu z dlouhodobýho hlediska ti to nejspíš bude jedno. Když si koupíš akcie americkýho zpracovatele odpadu tak ti bude nějaký rozhodnutí vlády ČR u prdele.

Pardon, specifikuji pojem takova investice: 

Moje predstava byla postupne nakupovat pres I.B. US akciovy fond (klidne SP500 nebo NASDAQ), cekam, ze to pujde dolu jeste dal a investoval bych do nej prubezne. Abych vubec dostal odvahu do investovani, tak si hledam zastupny duvod do toho jit. Tz kdyz budu pravidelne investovat do US, tak budu casem min zavislej na CZK a cele EU... V CSOB je poplatek jako krava a sice nabizi menove zajisteni, ale mozna je lepsi se na nej vyprdnout. Stejne bych neinvestoval zasadni procento z prijmu. Byl by to takovy dalsi pilir do budoucna a je asi jedno, zda budu zasadne v plusu nebo v minusu. Ale mozna si to predstavuju jak Hurvinek valku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, xcmaniax napsal:

Dnes bych důvěru v investice přirovnal k tomu, jakou máš důvěru k systém nebo daný stát. Jestli nízkou, tak prakticky jediná volba je za vše koupit dolar (i když je dnes "drahý") a zlato. Jestli se přeneseš přes myšlenky o konci Evropy, tak se dostáváš ke klasickému investování, kde třeba ty české akcie možná dno stále hledají, ale jsou zajímavě nízko - hlavně banky. Windfall tax je v jejich cenách zahrnutá už pěknou dobu a teď jsou výkyvy spíše v souladu s celkovým trhem a klesnou s každou ruskou raketou. Třeba mimořádná dividenda u KB v porovnání s aktuální cenou akcie je velmi zajímavá. Když pochopíš, že letošní inflaci na investici (která začne taky letos) nepřepereš bez štěstí, tak i ty dnešní spořáky nejsou vůbec špatnou volbou. 

Mas pravdu, sporak je alternativa, ktera je jista. Kor kdyz mam hypo sazbu 2,29%, pak si pravidelnou ulozkou na sporak s vyssim urokem pomaham... 

Moje duvera ja pravda slabsi a rikam si, co z toho prusvihu tady jednou bude a nejvetsi obavu mam, aby nekdo nevymyslel proti inflaci skrtanim nul na bankovkach pri zachovani uveru. Moje babicka mi mnohokrat vypravela o menove reforme, tak to mam porad v hlave. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@uff rozumím, musíš si ujasnit míru rizika jakou jsi ochotnej akceptovat, horizont a kolik tomu chceš věnovat energie.

S&P500 tě možná ochrání od debility Česka ale o to víc bude reagovat na debilitu US (FED) a sentiment (současný padání technologických akcií má často pramálo společného s reálným fundamentem/cebou ale spíš se sentimentem trhu). Takže mít všechno v jednom etf kde jsou jen US firmy, v dolarech a large cap asi není úplně ončo. Chce to aspoň trochu diverzifikovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, xcmaniax napsal:

Dnes bych důvěru v investice přirovnal k tomu, jakou máš důvěru k systém nebo daný stát. Jestli nízkou, tak prakticky jediná volba je za vše koupit dolar (i když je dnes "drahý") a zlato. Jestli se přeneseš přes myšlenky o konci Evropy, tak se dostáváš ke klasickému investování, kde třeba ty české akcie možná dno stále hledají, ale jsou zajímavě nízko - hlavně banky. Windfall tax je v jejich cenách zahrnutá už pěknou dobu a teď jsou výkyvy spíše v souladu s celkovým trhem a klesnou s každou ruskou raketou. Třeba mimořádná dividenda u KB v porovnání s aktuální cenou akcie je velmi zajímavá. Když pochopíš, že letošní inflaci na investici (která začne taky letos) nepřepereš bez štěstí, tak i ty dnešní spořáky nejsou vůbec špatnou volbou. 

jseš si jistej tím zlatem?

Já tomu moc nevěřím, myslím, že všichni co do něho investovali v budoucnu spláčou. 

Pro nás je u nákupu zlata špatné, že se realizuje většinou v dolarech a ten hodně posílil vůči koruně.

S těma bankama souhlasím, to je zajímavé. Vzhledem k současné politické situaci, předpokládám platnost Windfall tax akorát do dalších voleb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...