Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Nechápu... kartou platíš poště, která částku převede ve prospěch uvedeného účtu... proč by se měl dopis ztrácet.

 

EDIT: potažmo, i kdyby se ztratitl, tak Ti to je jedno.

Upraveno uživatelem azeppelin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty karty mi příjdou trošku offtopic, jinak možná je to určitá chytrost/vyčůranost, ale prezentovat s tím tady mi příjde vyloženě hloupost. Tím spíš, že se vsadím, že tady pár lidí může pracovat na pozicích kde se o nastavení karet rozhoduje....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé bude, až se ten dopis ztratí....

Když se ztratí dopis, není problém, však v něm nic není a člověk dostane náhradu 500 Kč. Ale to se mi ještě, bohužel, nestalo.

 

Může se ztratit platba (už se mi dvě ztratily na 24 a na 60 tisíc), tak to se vyreklamuje, připsání po reklamaci trvá asi týden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já třeba pracuju na pozici, kde bych s velkou pravděpodobností dokázal na jedné z těch vyfocených karet změnit podmínky (nebo k tomu dát minimálně výrazný impulz), ale celé tohle karetní schéma je tak složité, že je to z pohledu celé bankovní instituce tak akorát k smíchu. Hodinová schůzka, kde bych to s někým řešil by stála víc než celý Patrik a jemu podobní (takhle důsledných jich bude tak pět a půl). Takže no stress.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravděpodobně nedokážu - fakt nemám pocit, že by to někomu stálo za tu námahu. Můžu přijít s připomínkou, že pár klientů, nám "neoprávněně" vysává bonusy na kartě platbami na ČP a stojí nás tak v součtu pár jednotek tisíc měsíčně. A že řešit se to dá buď stylem "Hunská horda" a vyškrtnout z bonusového plánu platby dobírek nebo vymýšlet nějaký složitý algoritmus cílený jen na ty "podvodníky". Oboje bude stát víc peněz než to ušetří. Sám sobě bych se musel vysmát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se ztratí dopis, není problém, však v něm nic není a člověk dostane náhradu 500 Kč. Ale to se mi ještě, bohužel, nestalo.

 

Může se ztratit platba (už se mi dvě ztratily na 24 a na 60 tisíc), tak to se vyreklamuje, připsání po reklamaci trvá asi týden.

 

Na dopis s hodnotou 250.000,- Kč musí dle podmínek ČP cena vyznačena a dopis je pak pojištěn jako cenná zásilka minimálně na 50-100 tis. Kč. Po ztrátě dopisu, který je bezcenný se vyplacení pojistky rovná pojistnému podvodu. 

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravděpodobně nedokážu - fakt nemám pocit, že by to někomu stálo za tu námahu. Můžu přijít s připomínkou, že pár klientů, nám "neoprávněně" vysává bonusy na kartě platbami na ČP a stojí nás tak v součtu pár jednotek tisíc měsíčně. A že řešit se to dá buď stylem "Hunská horda" a vyškrtnout z bonusového plánu platby dobírek nebo vymýšlet nějaký složitý algoritmus cílený jen na ty "podvodníky". Oboje bude stát víc peněz než to ušetří. Sám sobě bych se musel vysmát.

Takhle nějak funguje většina korporací :D

Upraveno uživatelem Andrew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dopis s hodnou 250.000,- Kč musí dle podmínek ČP cena vyznačena a dopis je pak pojištěn jako cenná zásilka minimálně na 50-100 tis. Kč. Po ztrátě dopisu, který je bezcenný se vyplacení pojistky rovná pojistnému podvodu. 

Ty jo tak proč nabízí to pojištění. Pokud si snad u pošty zaplatím pojištění a pošlu si třebas namalovanou lodičku v obálce za 100 000,- a pošta to ztratí tak mi tu částku snad musí uhradit ne snad? Jaký podvod?

 

To je jako s tím jejích balíkem do ruky, kde garantujou že dodaj na druhý den. Když nedodaj tak ti řeknou sorry a vrátí ti rozdíl ceny mezi balíkem co jde dva dny a mezi balíkem do ruky. Fakt super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dopis s hodnotou 250.000,- Kč musí dle podmínek ČP cena vyznačena a dopis je pak pojištěn jako cenná zásilka minimálně na 50-100 tis. Kč. Po ztrátě dopisu, který je bezcenný se vyplacení pojistky rovná pojistnému podvodu. 

 

Je rozdíl v ceně dobírky a uvedené hodnotě zásilky (tedy výše pojištění)?

Musí mít balík, který má dobírku 250.000,- i pojistku na takovou částku?

Já myslím že ne! 

Podle mě můžeš uvést hodnotu 500 Kč a doběrečné třeba půl mega a poště do toho nic není. Ona to jistí jen do výše 500 Kč a šmytec.

 

...ale třeba se pletu.

Upraveno uživatelem JPS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo tak proč nabízí to pojištění. 

 

No určitě ne proto, aby si někdo spočítal, že je u malých zásilek docela velké procento ztracených zásilek a tak si posílal sám sobě mnoho cenných zásilek s dost slušnou pravděpodobností, že se ztratí a ČP bude muset vyplatit velkou pojistnou částku.

 

Balík s hodnotou 250 tis. musí být řádně zabalen dle dospozic ČP, označen jeho hodnotou a řádně pojištěn (je tam automaticky podstatně vyšší částka než 500,- Kč), bez toho ČP takovou zásilku nepřebere. Rozhodně to nemůže být zalepená poštovní obálka.

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dřevěnou budku u lesa taky nemůžeš pojistit jako "Luxusní rekreační středisko" na 50 mega a pak to chtít po pojišťovně. Existuje něco jako přepojištění a je to podvod.

 

A kdo rozhodne jestli do obálky vložená jediná fotografie dědy (nebo cokoliv, co má hodnotu jen pro tebe) nemá pro tebe cenu půl mega?

 

Když chceš mít jistotu, že se věc neztratí, tak si jí pojistíš, aby tě její případná ztráta bolela méně. Nevím kdo určuje, co je už podvod a co ještě ne...

Docela by mě to zajímalo...

Upraveno uživatelem JPS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně - takhle se na to dívám i já. Ať to ta pošta pak nepojišťuje, ale toto přece není normální že se domluvíte na pojištění a pošta to překvapivě ztratí a pak tě snad budou vyšetřovat jestli ta zásilka měla opravdu takovou hodnotu? To snad ne totok :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Druhý právník mi teď na pivu potvrdil, že jakmile by to náhodou banka chtěla řešit, tak jde o podvod. Nejspíš to nikdo řešit nebude, ale na internetu bych se s tím nechlubil. Prý nedávno proběhla podobná kauza, kdy točili prachy přes bankovní účty a díky posunutí desetinné čárky převody generovaly zisk. Banka vyhrála. Judikát by asi šel dohledat v ASPI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Andrew, ale dyt to dava smysl, proc investovat cas a peníze do zabraneni neceho, co zpusobi mnohem mensi skodu, nez kolik by stalo zabraneni te cinnosti... ?

 

Takhle by mela fungovat i mala firma, jakykoli podnikatel by mel mit selsky rozum a zvážit co bude a co nebude resit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Definice podvodu je ze sebe nebo někoho obohatis tim ze druhého uvedes v omyl nebo vyuzijes jeho nevedomosti. Poslat sám sobe dopis a čerpat z výhod bonusu podvod není. Pokud by byl už dávno by banky vybrali jednoho obetniho beránka a nechali stíhat. Nestalo by je to skoro nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...