Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

investovat do hodinek. Lehce to kazí kurz eura, ale pořád jsou kousky, který rostou rychleji.

Rolex, Heuer... starý chrono Seika za poslední dobu udělaly obrovský cenový skok, totéž teď dělá Tudor...

 

Jinak jistota je vzdělání a vlastní bydlení

 

Nebo např. Universal Geneve, Zodiac ( a vše, co rostlo díky Heueru )...kdo koupil před 4 lety Pogue, Pandy, Kakume apod...do 100 eur, tak je dneska prodává 4-7x dráž. Ideální stav. 

 

Bulova Stars and Stripes šla ještě loni na eBay za 700 USD...minulý týden po velkém boji za 2'500 EUR. :/

Upraveno uživatelem Rodkopf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíš, jestli už jsou nějaké výsledky z půjčování jako je třeba Zonky? Kdysi dávno jsem chtěl něco takového rozjet, ale neměl jsem na to ani kapitál ani zkušenosti. Podle mne by taková platforma mohla existovat i pro malé podnikání. Sice je to asi velké riziko, ale slibovalo by to zajímavé zisky.

Zatím vím pouze to, že mají vysoký převis nabídky peněz (investorů) před poptávkou (dlužníci). Jejich úvodní strategie byla - "vyzobat rozinky z dortu", vybrat si ty nejepší dlužníky a přetáhnout je bankám za lepší nabídku. Jenže se ukazuje, že takových dlužníků je moc málo. Uvidíme, jestli do budoucna svoji strategii nepřehodnotí. Na druhou stranu Benefi nebo Bankerat jdou opačným způsobem a tam bych svoje prachy teda nedal.

 

I když já bych je nedal ani do Zonky - nelíbí se mi, že firma není nijak zainteresována na splácení půjček, jako potenciálnímu investorovi by se mi třeba líbilo, kdyby se v každém případě podíleli třeba z 50 %

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zonky jsou jen platforma sběru dat pro Home Credit, která mimochodem vydělává na poplatích. Během pár let budou přesně vědět, jací dlužníci jsou OK a jací ne - a těm dobrým začnou nabízet vlastní úvěry (poté/předtím, než jim třeba půjčí prachy jiná FO).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zonky jsou jen platforma sběru dat pro Home Credit, která mimochodem vydělává na poplatích. Během pár let budou přesně vědět, jací dlužníci jsou OK a jací ne - a těm dobrým začnou nabízet vlastní úvěry (poté/předtím, než jim třeba půjčí prachy jiná FO).

No, tohle bohužel asi zní docela logicky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koupil sem tu trebas PAM111, za dva mesice prodal zase tady o pet litru draz. nebo MM300 za 30, mesic na to za 35 fuc. chce to jen pockat na dobrou cenu. zadnej stres, zadna veda, zadny registry vozidel, katastry, nic. hodinkam tu rozumime. lakaj me sutry, ale nerozumim tomu, koupim kdejakej strep, kdyz bude schopnej prodavac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Zonky jsou jen platforma sběru dat pro Home Credit, která mimochodem vydělává na poplatích. Během pár let budou přesně vědět, jací dlužníci jsou OK a jací ne - a těm dobrým začnou nabízet vlastní úvěry (poté/předtím, než jim třeba půjčí prachy jiná FO).

Takže taky možný sběr údajů o investorech, kterým se pak nabídne něco super výhodného?? :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je fakt. ostatně, pokud jsi to kupoval před přivedením metra, zhodnotilo se ti to jistě hezky. Stejně jako teď skočily ceny na šestce po prodloužení trasy A. A pak že dopravní podnik nemyslí na lidi:-).

Bylo to přesně tak, ale nemyslím, ze by to DP dělal pro mě.......i když :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bratránek kupuje nemovistosti v nucených dražbách. Byty, chaty i starou vilu (i s bývalou majitelkou :-) ).

Někdy je to docela adrenalin, většinou ho někdo přestřelí, ale co koupil se mu vždy dost rentovalo.

Ale jednak chci mít klidný spaní a přece jen to chce poněkud větší kapitál.

---

Když jsem v jednom bazaru neuspěl co se hodinek týče, radil mi bazarník, abych se naučil vyznat i v ostatním bazaroidním artiklu - porcelán, militárie, mince, známky, odznaky... nevím, moc se mi do toho nechce. A ještě bych to začal sbírat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to mam nasledovne

- vacsina investicii do sportovych rolexov v oceli. Tie aj nosim :)
- lego sety, neotvaram, odkladam
- limitky zippo zapalovacov, neotvaram, odkladam
- vsetky limitovane edicie victorinox nozov, neotvaram, odkladam
- sem tam nejaky custom noz, ale to uz malo, to je extra tazke sa v tom orientovat. Vyzaduje to spustu casu....

 

Upraveno uživatelem huhu4d
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...