Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

 

Tak je to Karlin, pote co to tam povoden procistila, je to jedna z nejvyhledavanejsich ctvrti za poslednich par let... tam byt v OV nad 70 m2 nenajdes pod 5 mega... Jinak k panelakum, kdyz pominu fakt, ze to je panelak, vetsinou jsou ty byty dost mimo centrum, takze kdyz tam nekdo hodla bydlet do konce zivota, ok, ale jako investice moc smysl nedavaji. A uprimne, ja si to myslim i o novostavbach, jsou to stejne jenom novodobe "panelaky" taky vetsinou na periferii.

Kamarád co investuje do nemovitostí na to má u bytů nějakou svoji mapu. Dost mne překvapilo, že největší rentabilita (poměr ceny bytu a vybraného nájmu) bytů je v Severočeském kraji. Kupuje tam 3+1 v poměrně pěkným stavu a zajímavé lokalitě za ceny kolem 300 tis. Nejhorší rentabilitu má myslím podle něj Praha. Poměr ceny nemovitosti a vybraného nájemného tam vychází nejhůře. Ale zase je tam vyšší likvidita. Upraveno uživatelem VasekN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád co investuje do nemovitostí na to má u bytů nějakou svoji mapu. Dost mne překvapilo, že největší rentabilita (poměr ceny bytu a vybraného nájmu) bytů je v Severočeském kraji. Kupuje tam 3+1 v poměrně pěkným stavu a zajímavé lokalitě za ceny kolem 300 tis. Nejhorší rentabilitu má myslím podle něj Praha. Poměr ceny nemovitosti a vybraného nájemného tam vychází nejhůře. Ale zase je tam vyšší likvidita.

 

Jo, tak to mozna je, ale za kolik se pronajima takovy ten byt 2+1 v Usti? A jak pak ty lidi plati...? Na druhou stranu jsem primarne mluvil o bytech, ktere si lidi kupuji na bydleni, ale treba nemysli na to, ze nekdy v budoucnu ten byt budou chtit prodat, pronajmout, atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V poslednej dobe sledujem ze zla investicia nemusi byt ani zaujimave vintage vyrobky z dielne Louis Vuitton. 

 

Shodou okolností jsem dostal poptávku z Vietnamu, že je po nich velká poptávka mezi lidmi, co si vybavují své skromné příbytky:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tak to mozna je, ale za kolik se pronajima takovy ten byt 2+1 v Usti? A jak pak ty lidi plati...? Na druhou stranu jsem primarne mluvil o bytech, ktere si lidi kupuji na bydleni, ale treba nemysli na to, ze nekdy v budoucnu ten byt budou chtit prodat, pronajmout, atd...

Jeho strategie je kupovat lepší a větší byty a dávat je do pěkného stavu. Má tím pádem bonitni zákazníky. Taky mne napadlo jestli má problémy s placením, když jsem se ho ptal tak za 7 let co to dělá měl jen jednou problémy s placením nájmu. Právě, že cena za kterou ten byt v Ústí nebo Mostě pronajmeš je vzhledem k ceně bytu mnohem zajímavější než v Praze. Samozřejmě, že je v Ústí nájem nižší než v Praze, ale zase ne tak propastný, jako je rozdíl mezi cenou bytu v Praze a v Ústí.

 

Tak pokud to někdo primárně kupuje pro sebe nemůže o tom mluvit jako o čisté investici kde chce zhodnotit peníze. Protože primárně to kupuje aby nebydlel pod mostem a až sekundárně se dá uvažovat o zhodnocení :-) Já třeba když jsem naposledy kupoval byt tak jsem vybíral takovej kde mi bude dobře a na zhodnocení jsem nemyslel vůbec. I si myslím, že bych ho dost blbě prodával :-)

Upraveno uživatelem VasekN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem teď mluvil se známým, co vždy, když našetří 300 tis. Kč, koupí byt v Ústí nad Labem a pronajímá. Do toho má pár vedlejších příjmů a žije bez hlavního příjmu řadu let úplně spokojeně. Píšu to jako poznámku z praxe, bez znalosti cen pronájmu, ale evidentně je to cesta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako fakt lidi jdou do podnájmu za 9.000,- , když byt koupí za cca 500.000? Takovou hypotéku snad dostane skoro každý a je "ve svým". Nebo to je spíš o dojení z "příspěvku na bydlení"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

A kolik to vynáší? Pronájem 2+1 v Ústí muže být za 5-6 tisíc. Když odectes náklady, dan, nutnou údržbu a opravy, kolik čistého mu zbyde? 3-4 tisíce?

Jak píše Kamil a Nino. Je to víc a taky pokud vím za 300 tis. kolikrát koupíš i větší byt, byť je někdy potřeba udělat rekonstrukci. Ale furt je lepší vybírat nájem 10 tis. z bytu který stojí 400 tis. než vybírat nájem 15 tis. Z bytu který stojí 3 mil. :-) Ale já konkrétně se tím nezabejvam, dělá to můj kamarád. Určitě to ale nedělá kvůli tomu aby na tom prodělával :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jako fakt lidi jdou do podnájmu za 9.000,- , když byt koupí za cca 500.000? Takovou hypotéku snad dostane skoro každý a je "ve svým". Nebo to je spíš o dojení z "příspěvku na bydlení"?

Je spoustu lidí, kteří jdou do města jen na nějaký čas. Studenti, doktoři, sportovci, manažeři. To je poměrně bonitní skupina lidí, kteří prostě byt koupit nechtějí, protože se za dva nebo tři roky vidí někde jinde.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vašku, ale za 3 roky při nájmu 10.000 to máš 360.000 - a to už se blížíš k ceně toho bytu, naopak víc chápu, chuť jít do nájmu v Praze - budu na 2-3 roky raději platit 17.000, než brát hypo 3 mega a pak řešit prodej s hypotékou ... P.S. Fakt je  severních čechách tolik VŠ studentů z daleka, že hledají byty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska se už nájmy domů vyšplhaly za Prahou taky pěkně vysoko. V roce 2010 se dal dům s cenou 5 mil. pronajmout za 14-15 tisíc měsíčně, výrazně nižší než měsíční splátka 25 leté hypotéky, dnes už to ale není pravda i proto, že jsou úroky hodně nízko cca 1.7%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pronájmy:

http://www.sreality.cz/hledani/pronajem/byty/usti-nad-labem?razeni=nejdrazsi

 

Prodeje:

http://www.sreality.cz/hledani/prodej/byty/usti-nad-labem?razeni=nejlevnejsi

 

Akorát se tam musí člověk vyznat, rozdíly v cenách jsou opravdu propastné. No a pak je tu ten zákon o příspěvcích na bydlení pro *ikány, ale to je asi jiný příběh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Vašku, ale za 3 roky při nájmu 10.000 to máš 360.000 - a to už se blížíš k ceně toho bytu, naopak víc chápu, chuť jít do nájmu v Praze - budu na 2-3 roky raději platit 17.000, než brát hypo 3 mega a pak řešit prodej s hypotékou ... P.S. Fakt je severních čechách tolik VŠ studentů z daleka, že hledají byty?

Nevím přesně jak je to s cenou vs. nájem. Jen když jsem se o tom bavil s kamarádem tak mne hrozně překvapilo, že největší rentabilitu nájmem vs cena bytu má Ústecký kraj. Jestli chcete podrobnosti zjistím. Faktem je, že většinou má nájem nastavený tak, že je o vyšší než splátka hypotéky. Přesto je dost bonitnich lidi, kteří do toho jdou. Taky při hypotéce na 360 tis. To určitě 10 tis. nebudeš splácet 3 roky. Kamarád má byt i v Praze a o tom jako o jediném ze všech přemýšlí, jestli ho prodat nebo si ho dál nechat pro udržení hodnoty, protože tam má myslím nájem nižší než splátku hypotéky. Upraveno uživatelem VasekN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak já se nechci s nikým hádat. Stejně pokud do něčeho chcete vrazit prachy musíte si to řádně ověřit jinak je to dobrá cesta k tomu jak o ty prachy přijít. Berte to jako tip. Třeba se ukáže, že na to přišlo už dostatečný počet lidí a ceny těch zajímavých nemovitostí šly podstatně nahoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mne napadá co koupě nemovitostí v zahraničí? Srí-Lanka nebo Jižní Amerika? Blízký východ a Turecko budou trpět tím, že se lidé boji tam litatat a začne rozvoj úplně nových destinací. Kdysi se takhle daly koupit nemovitosti za pár babek v destinacích kde teď stojí několik mega.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co píše Vašek funguje ve více lokalitách. Když člověk investuje do nemovitostí třeba na jesenicku s tím, že je schopný z jednoho domku udělat tři apartmány, které na týdenní pobyty protočí od 7K výš, tj. 84K min. měsíc, v sezóně klidně dvojnásob, to není tak špatné. Když dáš na booking tuhle cenu v dovolenkové lokalitě, tak máš prakticky pořád plno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co píše Vašek funguje ve více lokalitách. Když člověk investuje do nemovitostí třeba na jesenicku s tím, že je schopný z jednoho domku udělat tři apartmány, které na týdenní pobyty protočí od 7K výš, tj. 84K min. měsíc, v sezóně klidně dvojnásob, to není tak špatné. Když dáš na booking tuhle cenu v dovolenkové lokalitě, tak máš prakticky pořád plno.

 

"Prakticky pořád plno" máš odkud? Pokud to tak opravdu funguje, tak je to super. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...