Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Jako, nechci vam do toho kecat, ale i peníze jsou jen virtualni, pokud je nemate fyzicky v nejakem baliku pod polštářem, nicmene, vzhledem k rustu inflace za posledních par desetileti, to taky není zadna vyhra... Porad si myslim, ze nemovitosti jsou nejlepší, rekneme i pro obyčejného smrtelníka srozumitelnou investici. Koupis barak/byt/pole a pronajmes, z pronajmu něco mas, a cena ti stoupa, mozna v konecnem dusledku se ta cena zvysi jen o něco vice, nez bude inflace, ale prubezne ti to vynasi...

Jinak, fungovat muze stejne i u akcii, chce to jen investovat a v dlouhem horizontu, 3-4 dlouhodobe prosperujici etablovane firmy standardne vyplacejici dividendy a pokud CP drzis několik let, desetileti, 20 let... postupne ti to vynasi a ackoli za tu bodu cena prekona par vykyvu, porad budes mit spoustu moznosti se jich zbavit v době, kdy jsou vys, nez se kupovaly... 

 

No a když jsme uz u vsemoznych radach, investice do fyzickyho zlata a do vlastni rodiny...  :punk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch už bylo, kteří si mysleli, že zrovna tahle věc je nejlepší jistota a zrovna těhlech pár firem jsou jistota...   I ta investice do rodiny může být zmařena. Tím nechci vypadat jako pesimista, ale jistota neni nikdy v ničem, lze počítat pouze s určitou pravděpodobností, resp, jejím odhadem např. na základě historických skutečností, přičemž výše rizika, kterou si investor může dovolit se předem určí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch už bylo, kteří si mysleli, že zrovna tahle věc je nejlepší jistota a zrovna těhlech pár firem jsou jistota...   I ta investice do rodiny může být zmařena. Tím nechci vypadat jako pesimista, ale jistota neni nikdy v ničem, lze počítat pouze s určitou pravděpodobností, resp, jejím odhadem např. na základě historických skutečností, přičemž výše rizika, kterou si investor může dovolit se předem určí.

... jistota není nikdy v ničem, lze počítat pouze s určitou pravděpodobností.

S tím bych souhlasil :smile_anim: ,jj .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

kdyby někdo chtěl dalekohled tak mám .... stál štyry a půl litru .... momentální cena na trhu tak asi tři kila .... určitě to ale poroste ...... za šestku bych ho střihnul .... ať nežeru pět a půl ..... kdyžtak sz

 

YPO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... jistota není nikdy v ničem, lze počítat pouze s určitou pravděpodobností.

S tím bych souhlasil :smile_anim: ,jj .

 

Jednu jistotu přecejen v životě pořád máš....a rubáš kapsy nemá...

 

Nicméně ať nejsem OT, osobně se spíš taky přikláním k investicím do hodinek, přecejen co je lepší než kombinovat investice a koníčka, kamarád se zajímá o mince a umí na tom vydělat celkem solidně. Ve všech těchto případech je ale potřeba tomu oboru rozumnět, vědět co člověk hledá a mít trpělivost i štěstí. Několik lidí si tím zde imho umí "slušně přivydělat"

 

Druhá věc, která mě láká jsou nemovitosti, ale to už chce větší cash. U hodinek mám prostě strach jaká bude jejich likvidita v případě krize atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tabák imho roste na ceně i díky omezením a daním, takže proč ne...

Přesně, Tabák, který jsem před pár lety kupoval za 125,- je dnes za 275,- myslim ten samý. Je to dost procent, nebo málo?

Archivuje se zcela běžně, rekl bych, že to dělá každý dýmkař. A tyhle tabáky získavají nejenom na ceně, ale i na chuti.

Otázkou zůstává, kdo to dělá pro svou potřebu a potěšení a kdo to dělá pro kšeft/ zisk/ uložení peněz.

Já to mám za A i za B. Jsem toho názoru, že je to lepší, než mít peníze pod polštářem, nebo v bance.

A jak už tady padlo, musí se v tom jeden vyznat, musí vědět jak a jaký tabák. I když jaký tabák je jednoduché,

ten nejoblíbenější. :lol2: Kouřilo se vždycky, za míru, za války, chudí, bohatí. Lepší než do zlata.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...