Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Švýcarská ekonomika už je dnes dost závislá na té evropské a myslet si, že v hluboké krizi bude existovat přístav kterého se to nedotkne je nesmysl. Obecně je dnes ekonomika globálně propojená, proto když jde do kytek jeden z velkých hráčů zásadně to ovlivní trhy na celém světě. A i švícaři obchodují na všech trzích :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

postnul jsi graf s 6 mesicni historii, to je irelevantni informace. postni 5ti lety graf a srovnej ho s vyvojem CZK k ostatnim dulezitym menam

 

Ale těžko říct, třeba CHF fakt bude dobrá investice :-) V minulosti byl CHF, opravdu jednou z nejstabilnějších měn, ale právě za posledních pár let se to změnilo. Podle mne je to jako si hodit kostkou nebo mincí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moje logika je prilis silena (prestoze myslim racionalni) na to, co ocekava mainstream, takze ji ani nechci rozepisovat. velmi rad bych se mylil..

 

No uvidíme .... hodně nám napoví další vývoj Řecka a ostatních států s velkým zadlužením. Zajímavej bude i vývoj cen energií po tom co Němci odpojí jádro, to bude také zátěž pro už tak zkoušenou ekonomiku ...... uvidíme když budeme mít nakonec velké štěstí vyhneme se válce, ale změna systému je podle mne nevyhnutelná otázka je v jak dlouhém časovém horizontu.

 

Se tady drbete s grafy a Sibirnaya už ví dávno ... :lol2:

 

Tak ať poradí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za vsechno co mas nakup hodinky!!

 

Jo? A co pak namažu na chleba Rolex nebo IWC? :-D Ale v podstatě s ním souhlasím lepší je prostě žít na co šetřit na inflaci ..... takže máte prachy? Kupte si pěkný hodinky, pěkný dům, pěkné auto .......... a pořiďtě si krásnou milenku :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jen doufám že si dobře pamatujete vaše odborné komentáře, když jsem vám asi podesáte během 5 lety tady říkal ať kupujete zlato v jakékoliv formě a diamanty

.

http://www.novinky.cz/finance/241367-cechy-zachvatila-zlata-horecka-kvuli-znehodnoceni-uspor.html

 

 

:-))))))))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen doufám že si dobře pamatujete vaše odborné komentáře, když jsem vám asi podesáte během 5 lety tady říkal ať kupujete zlato v jakékoliv formě a diamanty

.

http://www.novinky.cz/finance/241367-cechy-zachvatila-zlata-horecka-kvuli-znehodnoceni-uspor.html

 

 

:-))))))))))

 

Ocividne te vsichni vzali za slovo ...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen doufám že si dobře pamatujete vaše odborné komentáře, když jsem vám asi podesáte během 5 lety tady říkal ať kupujete zlato v jakékoliv formě a diamanty

.

http://www.novinky.c...ceni-uspor.html

 

 

:-))))))))))

 

Kupovat zlato nyní odporuje staré logice kupovat když cena klesá a prodávat když stoupá.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen doufám že si dobře pamatujete vaše odborné komentáře, když jsem vám asi podesáte během 5 lety tady říkal ať kupujete zlato v jakékoliv formě a diamanty

.

http://www.novinky.cz/finance/241367-cechy-zachvatila-zlata-horecka-kvuli-znehodnoceni-uspor.html

 

Od 2006 mám všechny české zlaté mince a k tomu i něco dalších. A jsem spokojen, takové zhodnocení nedosáhla žádná jiná komodita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupovat zlato nyní odporuje staré logice kupovat když cena klesá a prodávat když stoupá.

 

Pokud chceš kupovat, musíš to dělat pravidelně a dlouhodobě. Každý kvartál 1 unce (cca 330 bochníků chleba - průměrná světová kupní síla zlata). Prodávat, až když je to nutné z důvodu potřeby likvidity nebo by objem zlata přesahoval 1/4 majetku. Platí pro fyzické osoby posledních cca 200 let. Upraveno uživatelem kejklik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš kupovat, musíš to dělat pravidelně a dlouhodobě. Každý kvartál 1 unce (cca 330 bochníků chleba). Prodávat, až když je to nutné z důvodu potřeby likvidity nebo by objem zlata přesahoval 1/4 majetku. Platí pro fyzické osoby posledních cca 200 let.

 

:) tak pokud to zaručí splnění Tvého hesla "sám sobě šéfem", tak jdu do toho :)

 

BTW může mi někdo vysvětlit, proč je zlato tak ceněné?

 

Samozřejmě chápu, že je to dáno historickou oblibou, dále omezeností jeho výskytu, poptávkou pro jeho využití v průmyslu...ale pořád mi neleze do hlavy, proč si udrželo tak vysokou hodnotu i v dobách krizí, válek.

Když se to vezme kolem a kolem, tak je to pořád jen šutr. Pokud by byla opravdová krize, tak je podle mě pořád lepší mít zabezpečený dům v horách, pár set barelů nafty, pár funkčních starších udržovaných Land Cruiserů či Defenderů, AK 47 s náboji a jídlo. :)

 

Samozřejmě mnou zmíněné věci jsou spíše pro případ nějaké apokalypsy, která je ( doufám ) nereálná, ale nevěřím, že by si i potom zlato udrželo takovou hodnotu, popřípadě se používalo jako směnný artikl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BTW může mi někdo vysvětlit, proč je zlato tak ceněné?

Když se to vezme kolem a kolem, tak je to pořád jen šutr. Pokud by byla opravdová krize, tak je podle mě pořád lepší mít zabezpečený dům v horách, pár set barelů nafty, pár funkčních starších udržovaných Land Cruiserů či Defenderů, AK 47 s náboji a jídlo. :)

 

A pak přijdu a za pár kousků toho zlata to od tebe všechno koupím... :sleeping_03anim:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No uvidíme .... hodně nám napoví další vývoj Řecka a ostatních států s velkým zadlužením. Zajímavej bude i vývoj cen energií po tom co Němci odpojí jádro, to bude také zátěž pro už tak zkoušenou ekonomiku ...... uvidíme když budeme mít nakonec velké štěstí vyhneme se válce, ale změna systému je podle mne nevyhnutelná otázka je v jak dlouhém časovém horizontu.

 

 

To mi připomělo, v r. 2010 patřilo Řecko do první desítky nakupovatelů zbraní, aneb jak se oživuje ekonomika:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pak přijdu a za pár kousků toho zlata to od tebe všechno koupím... :sleeping_03anim:

 

:) no právě mi trošku uniká motivace k tomu, proč bych to udělal...to se snažím pochopit

 

K těm pozemkům a změnám územních plánů, to musíš mít buď štěstí, nebo know-how ( rozuměj známosti a inside info ).

Znám spoustu lidí, co tak zbohatli, v drtivé většině měli štěstí, akorát ho v 99% měli nějak podivně mnoho. :)

Navíc dneska není asi úplně nejjednodušší prodat stavební parcely, nebo hotové projekty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...