Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

V e15 tento týden byl zajímavý článek o investici do diamantů. Abych to nemusel skenovat, našel jsem vám ho i na webu. Je to ZDE

Super článek, díky. Ale naběhl sis, budě Tě po SZ určitě zase uhánět místní prodejce diamantů a říkat jak o tom nic nevíš, jako mě kdysi :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná to již bylo, ale mně přijde ideální investovat do nemovitosti (bytu) v oblasti, kterou dobře znám a ne někde v Praze či jiném velkém městě. Prostě znám ceny (jak bytů, tak nájmů) a tak dovedu spočítat, co se mi ještě vyplatí a co už ne. No a byt je pak možné opět prodat/použít pro sebe, děti, rodiče... co já vím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super článek, díky. Ale naběhl sis, budě Tě po SZ určitě zase uhánět místní prodejce diamantů a říkat jak o tom nic nevíš, jako mě kdysi :-D

 

Ano máš pravdu investiční anlytiku. :-))

Jay je Lumen a neplete si investiční diamanty se solo kameny a nebo například s diamantovými šperky. P.Openhaimer Ti ale skoro jistě nepomůže, ten se snaží pomoci jen sám sobě, to si musíš sám něco přečíst i když nejlepší máš křest ohněm, tedy neplkat u klávesnice , ale zkusit prachy protočit ať už s diamanty nebo zlatem a nebo například s cennými papíry a akciemi.

 

 

 

 

Článek má jednoznačně pravdu ( i když 1/2 ct jako investiční je výsměch pravidlům) a já jsem ještě nikdy neprodal investiční diamant z výše uvedených i zástupných důvodů. KAŽDÉMU se mi prozatím povedlo to rozmluvit. Nažerou se všichni a vše zaplatí finální kupec, ale na druhou stranu trh s diamanty kopíruje velice věrně trh a je jedno jestli srovnáš diamanty s automobily kde byla cena například Škoda Octavia před 5 lety o 30% vyšší samozřejmě se zastaralou technologií a nyní ? Zásadní rozdíl je v tom, že automobil si nekupuješ z 99% jako investici, ale jako nezbytnou nebo zbytnou věc.

 

Prostě Diamant nepotřebuješ, navíc se nejen v Čechách investiční blbě a s prodělkem prodává a proto cena letí dolů. Navíc jen BLÁZEN by takovéto zboží ( investiční diamant kupoval v Čechách !!! )

 

 

 

Jinak s investicí do budoucna má deset lidí deset názorů a budeme li se nyní na chvíli bavit solidně a s nadhledem tak Ti povím jediné:

 

Ten kdo podniká v diamantech a zlatě Ti nyní řekne ať od toho dáš ruce pryč

Ten kdo je developer Ti nyní řekne ať od toho dáš ruce pryč

Ten kdo dělá v realitce Ti nyní poví ať od toho dáš ruce pryč

Ten kdo vydělal veliké peníze na prodeji nových aut Ti nyní poví ať od toho dáš ruce pryč

Ten kdo vydělával na Internetu nebo informačích technoĺogiích Ti řekne ať od toho dáš ruce pryč

Ten kdo měl třeba čerpací stanici a vydělával 300 000 až 500 000 kč měsíčně čistého Ti nyní řekne ať od toho dáš ruce pryč

Ten kdo vydělával na kurzu mezi Eurem a zbytkem Ti řekne to samé co slušní frajeři výše.

Ten kdo hrál na burze Ti nyní řekne ať od toho dáš ruce pryč

 

 

 

 

PROSTĚ SI MUSÍŠ NAJÍT NĚCO NOVÉHO A ZAJÍMAVÉHO A NEBO SE ZAČÍT ŽIVIT PRACÍ JAKO OSTATNÍ A DĚLAT JI MOC DOBŘE, ABY JSI MĚL NECHUTNÉ ŠKVARKY ( tedy vystřel hned od toho Chronomagu v pracovní době !!!) :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Istý pán z blízkeho východu raz povedal, že kupuje všetko, čo sa dá lacno kúpiť. Doslova : No nekúpte to, keď je to také lacné. :)

 

 

 

 

Ano a nebo například půjčovat peníze na nízký úrok, ale na se be budeš mít nopsaný majetek toho komu půjčuješ ( byt, chata, pozemky, akcie, diamanty, starožitnosti atd atd)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Určitě máte někdo lepší přehled a zkušenosti, kam půjde dolar? Řekněme horizont 1/2 až rok, půjde nahoru, nebo dolů? Co si myslíte, na co vsadit.

 

Myslím, že kdyby jsme tohle někdo věděli, tak jsme do roka a do dne všichni za vodou :D Mě chodí odhady od Citfinu a to na chvilinku dopředu, a také né vždy se trefí, jak jinak" Tady máš poslední zprávu:

 

USD/CZK - výhled na další období

V případě stále nízké rizikové averze se koruna může opět podívat pod velmi silnou technickou úroveň 19,00 USD/CZK. V případě zvyšující se nervozity trhů, týkající se aktuálně především Španělska a Řecka, je však reálné výrazné oslabení koruny. Technické hranice se pak nacházejí na úrovních 19,70 resp. 19,95 USD/CZK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musí se vycházet z toho, že neví nikdo nic. A pokud vyvolená skupinka něco ví a může s tím dokonce i něco dělat, tak to nikomu neřekne, protože na tom vydělá sama. Nevím čím to je, ale dokonce se mi zdá, že se situace vyvíjí většinou přesně naopak, než se dá logicky předpokládat a hlavne jinak, než finanční experti radí. Konec konců kdyby ti experti opravdu věděli, tak už by to poradenství dělat nemuseli a žili by si někde úplně jinde a koupali se v šampáňu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před časem tu někdo napsal naprosto fantastický příspěvek na téma investice do hodinek Rolex. Doporučuji najít. Ten příspěvek. 100% stojí za přečtení a rozvinula se u něho i zajímavá diskuse.

 

Pokud chce člověk investovat dlouhodobě, tak pořád vidím perspektivně investice do akcií. Ne spekulativně, ale že to bere tak, že si kupuje podíl na firmě (což taky akcie je - podíl na firmě).

 

Na Pražské burze vidím dobrou příležitost k jistému zhodnocení peněz v akciích Phillip Morrisu nebo Pegasu (teď tedy je zrovna Pegas dost drahý, takže je třeba spíše sledovat cenu).

 

Kouřit se totiž bude pořád - navíc český PM vyváží svoje produkty hlavně do zemí, kde regulaci kouření moc neřeší. Cena akcie kolem 11 000 Kč. Poslední dividenda byla tuším 1 200 Kč. Do budoucna počítám s dividendou mezi 800 až 900 Kč/rok.

 

Dámy a děti své hygienické potřeby budou taky pořád potřebovat, což je dobré pro Pegas. Obě firmy dávají pravidelnou dividendu. PM jako klasická cash cow samozřejmě o něco víc.

 

V zahraničí mám oblíbený třeba fondy Black Rock. Třeba takový BQR investující do vodáren, zemědělství, hnojiv apod. Dividenda kvartálně a opět: jídlo a vodu lidi budou kupovat pořád a jelikož je lidí čím dál víc, tak bude čím dál tím dražší.

 

Podle mě jsou akcie lepší, než komodity. Komodity jsou dobré pro spekulanty. Kdo chce investovat, kupuje akcie nebo nemovitosti. Nemovitosti jsou ale oproti akciím méně likvidní, člověk na jeden obchod potřebuje mnohem více peněz než na akcie a dle mého názoru a zkušeností nesou i menší výnos. Krom toho se o tu nemovitost musí investor mnohem více starat, než o akcie (pojištění, riziko že nájemce nezaplatí, střídání nájemců apod.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FraK: Mluvis rozumne kluku. Vidim to stejne, delam to stejne. Nakupuju postupne sveho zamestnavatele. Znam ho zevnitr, znam plany, pohoda. To je mimochodem casta rada odborniku, kdyz se pta laik, do ceho vrazit tech svych par upocenych zlatek. Nakupujte to, co znate, da vam to klid a vyrazne snizi rizikovost investice. To plati samozrejme pouze v pripade, ze clovek nepracuje zrovna ve firme v nucene sprave. I kdyz,.. treba kamarad kupoval akcie Delta Airlines tesne po krachu, kdyz spadly z 86, nebo kolika, na jeden dolar s tim, ze tam jsou velke majetky a na takovych deset, patnact to urcite vyleze, coz by bylo zhodnoceni jako prase. Pak uz jsem to nesledoval, nevim, jak to dopadlo. Investice do nemovitosti byla u me nutnost vyvolana potrebou nekde bydlet a byla to velmi spatna investice. Minusovy vynos, starosti.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že kdyby jsme tohle někdo věděli, tak jsme do roka a do dne všichni za vodou :D Mě chodí odhady od Citfinu a to na chvilinku dopředu, a také né vždy se trefí, jak jinak" Tady máš poslední zprávu:

 

USD/CZK - výhled na další období

V případě stále nízké rizikové averze se koruna může opět podívat pod velmi silnou technickou úroveň 19,00 USD/CZK. V případě zvyšující se nervozity trhů, týkající se aktuálně především Španělska a Řecka, je však reálné výrazné oslabení koruny. Technické hranice se pak nacházejí na úrovních 19,70 resp. 19,95 USD/CZK.

Přeloženió do češtiny, kurs na příští půlrok je očekáván někde mezi 18.70 - 19.95 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. A za takove rady dostava nekdo penize. To je pohoda. :-)

 

Ja jsem, kdyz jsem si chtel zvysit trochu hladinu adrenalinu a zpestrit portfolio, tak jsem nakoupil par papiru pri IPO jedne mistni pojistovny, u ktere jsem byl. V mezidobi jsem ji sice opustil, ale akcie si zatim nechavam. Maji docela velkou volatilitu a jestli tam u nich nekdo dela insider trading, tak je v baliku, ja je jen nudne drzim. :-) Jinak souhlasim s tim co napsal FraK, zradlo, voda, gridy, hygiena, hnojiva,..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. A za takove rady dostava nekdo penize. To je pohoda. :-)

 

No... nejde o rady, ze :) Respektive ma se to jen tvarit, ze jde o rady. Jsou to vsechno PR/Marketing pracovnici, jejichz ukolem c.1 je dostat nazev firmy na obrazovku zadarmo a na co nejdelsi dobu.

Pomoci sofistikovaneho bezobsazneho zvaneni se jim to velmi dobre dari. V materske firme tyhle lidi nikdo k nejakemu rozhodovani nepusti. Jsou to jen talking heads, jeichz ukolem c.2 je donutit

drzitele akcii (nebo idealne portfolio manazery ve fondech) bezet (pokud mozno v panice) ke svemu brokerovi a udelat neco, z ceho muze broker vzit feecko. c'est la vie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No... nejde o rady, ze :) Respektive ma se to jen tvarit, ze jde o rady. Jsou to vsechno PR/Marketing pracovnici, jejichz ukolem c.1 je dostat nazev firmy na obrazovku zadarmo a na co nejdelsi dobu.

Pomoci sofistikovaneho bezobsazneho zvaneni se jim to velmi dobre dari. V materske firme tyhle lidi nikdo k nejakemu rozhodovani nepusti. Jsou to jen talking heads, jeichz ukolem c.2 je donutit

drzitele akcii (nebo idealne portfolio manazery ve fondech) bezet (pokud mozno v panice) ke svemu brokerovi a udelat neco, z ceho muze broker vzit feecko. c'est la vie

True story.

Miluju fíčka a pravidelný platby.

Víc než akcie s růstovým potenciálem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahoj,

 

oživuju s dovolením toto téma.

 

Končí mi výhodné stavebko (úrok 3%), přes veškerou snahu jsem už přes cílovou částku a řeším teď kam s penězma (cca 300kkč).

(výjimečně tedy nezvažuju hodinky :-))

 

Stav. spořka (KB) nabízí možnost stavebko prodloužit, úrok by byl nově 0,5% + 0,5% úrokový bonus, pokud člověk vydrží 6 let (což by se asi dalo).

Je tam jednorázový polatek za navýšení (0,5%) + něco za vedení účtu.

St. příspěvek na tomto stavbku není, mám ho na druhém.

 

Napadá Vás něco lepšího?

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo napada. porid si kreditky co vraci penize a toc penize tam :) pri 2% mesicne to je rocne po zaplaceni poplatku za dobirky cca 22% p.a.

Dá se ta finta nějak líp popsat? A nějak naznačit, proč to vůbec funguje a proč to banky nezatrhnou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...