Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

Osobně mám FIO brokera, pro běžné občasné obchody je to 'good'. Kurzy jsou sice o něco málo zpožděné,  USA kruz dokonce o 15 min. ale pokud člověk neobchoduje na změny v kurzech v řádu několika málo vteřin tak za mě spokojenost s FIO. Ostatně USA online kurzy lze sledovat přes jinou apku a pokyn ve FIO zadat dle zjištěného kurzu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V stručnosti za mňa

Fio

+česká banka, česká regulácia, podpora v prípade problémov

+pomerne slušné portfolio trhov

+výhodné poplatky na ČR burze (min 40 Kč/0,35% z obchodu)

- horší trader

-vyššie poplatky za obchody na iných burzách

 

Degiro

+pokročilejší webtrader

+ešte širší prístup na trhy, deriváty, ETF zdarma 

+ešte nižšie poplatky

-neprehladná štruktúra (z tohoto dovodu im nedám vačší obnos peňazí)

- 35% dividenda na českých tituloch 

- účet jedine v EUR, takže vždy dochádza ku konverzii stredom (pri nákupe ČR akcií to pojde CZK- EUR-CZK...)

 

Prístup k live dátam je vačšinou platený, degiro nemá tiež všetky trhy live.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To FIO vypadá zajímavě, díky za shrnutí. Nemohl byste někdo udělat podobné plus/minus i pro Patria vs FIO? Mám u Patria historicky zřízený účet, který mi tam posledních několik let ležel ladem, tak jestli mám oprášit Patrii nebo raděj založit to FIO. Nebo oboje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Happy88 napsal:

To FIO vypadá zajímavě, díky za shrnutí. Nemohl byste někdo udělat podobné plus/minus i pro Patria vs FIO? Mám u Patria historicky zřízený účet, který mi tam posledních několik let ležel ladem, tak jestli mám oprášit Patrii nebo raděj založit to FIO. Nebo oboje.

Patria má o něco vyšší poplatky, a nevím zda platíš něco za účet, protože ten ti musí vytvořit. Zkušenost s Patria nemám porovnat nemůžu. Já mám účet ve Fio i osobní účet a převody peněz z Fio účtu na fio brokera jsou okamžité. Navíc pokud budeš nakupovat v USA např. tak FIO má dobré kurzy a za převod nepaltíš žáden poplatek. U Fio tedy můžeš mít u brokera penize v CZK, USD, EUR a podle potřeby pak převádět mezi jendotlivými měnami. Napr. je dobrý kurz tak si převedeš peníze dnes  na USD a obchod udeláš zítra.  U ostatních brokerů je časté to, že máš účet v jedné měně v obchody vypořádáváš v měně účtu u brokera v den, kdy bude pokyn uskutečněn. 

A ještě jedna věc, pokud jsem poslal dotaz na servis, vždy během dne mi někdo zavolal, což je taky fajn. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patria má o něco vyšší poplatky, a nevím zda platíš něco za účet, protože ten ti musí vytvořit. Zkušenost s Patria nemám porovnat nemůžu. Já mám účet ve Fio i osobní účet a převody peněz z Fio účtu na fio brokera jsou okamžité. Navíc pokud budeš nakupovat v USA např. tak FIO má dobré kurzy a za převod nepaltíš žáden poplatek. U Fio tedy můžeš mít u brokera penize v CZK, USD, EUR a podle potřeby pak převádět mezi jendotlivými měnami. Napr. je dobrý kurz tak si převedeš peníze dnes  na USD a obchod udeláš zítra.  U ostatních brokerů je časté to, že máš účet v jedné měně v obchody vypořádáváš v měně účtu u brokera v den, kdy bude pokyn uskutečněn. 
A ještě jedna věc, pokud jsem poslal dotaz na servis, vždy během dne mi někdo zavolal, což je taky fajn. 
 
 

A to je presne duvod proc me to tahne k FIU, je to ceska spolecnost s hromadou pobocek a clovek ma moznost resit veci osobne s realnejma lidma a ne jen se stupidnim robotem na lince nebo na chatu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Prochy68 napsal:

U patrie mas burzu online, u fia -15 min
Ceskou burzu myslim, rmsystem je online

Jen upřesním, že jsou zpoždeny jen kurzy, pokud podáš pokyn ten je okamžitý. I co se týče USA trhů je to hned. Osobně  sleduji aktuální kurzy v mobilu v appce :) Pokud neděláš denně několik pokynů ale spíš jen několik pokynů týdně je to vpoho. Pokud chceš nakupovat / prodávat často je Patria s online kurzy výhodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, pokyny jdou hned, to mi nějak nedošlo to napsat. Jinak bezplatná registrace na patrii ukazuje burzu online, teď myslím českou, jiné nevím.

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj,

Na základě výše zmíněných doporučení, jsem se rozhodl založit si u FIO banky obchodní účet. Potvrzuji informace o tom, že e-broker je totalní hell :D, nepřehledné, ošklivé, hrůza... Ale myslím, že je fajn mít poskytovatele a podporu v CZ.

Zatím spíš studuju a seznamuju se s prostředím, tak jsem se chtěl zeptat zkušenějších na nějaké zajímavé zdroje a tipy, kde brát info. Mám v plánu kupovat ETF a držět dlouhodobě. Než poznám prostředí, tak zatím spíš měsíčně po částkách okolo 10k a až mě to přesvědčí, tak bych nakoupil víc za část dosavadních úspor a podle původního schématu dokupoval dál. Asi bych si vybral ETF - SPDR S&P 500, ještě jsem se ale plně nerozhodl. Ocením spíš stabilitu, hledám tedy ETF s nižší volatilitou. Je to dobrá volba ? Dále, doporučili byste diverzifikovat  do dalších ETF ? Jakých bych si měl případně všímat..?

Moc děkuju za odpovědi a omlouvám se, pokud to jsou hloupé otázky :) , jsem začátečník..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... asi ti nikdo své protfolio neodhalí, abys měl pokryté výkyvy chce to mít alespon 10 různých akcií jak z CZ tak USA, obecně ted je docela trh dole, zkus se koukat na CR primární thr pro začátek, nějakou banku z BCPP nebo CEZ, jednu z těchto voleb by asi nebylo od věci mít v protfoliu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zlata doba dividendovych titulu typu O2, CEZ uz asi skoncila a na nasem pisecku v tomhle smeru zustal snad uz jen PM. Mozna do budoucna je nadejna zbrojovka, pilulka.... Obecne dole jsou ted banky, otazkou je jestli nepujdou jeste niz a jaky dopad bude mit korona. U bank bych rekl, ze je mozny velky potencial rustu, tim nemyslim dividendy ale primo cenu akcii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...