Přejít na obsah

Sbíráte někdo hodinky systému Roskopf Patent ???


kutilprim

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 72
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Za měsíc.

 

Teď jsem ve Švédsku, hodinky jsem nechal v Praze. Jsou perfektně funkční, mají rozkrosený ciferník, který se mi podařilo trochu vyčistit, takže tam ty černé čáry od vlasovek nejsou vidět. Jinak slušné pouzdro - prý stříbrné... Hmmm, těžko říct, spíš alpaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Propadnul jsem kouzlu těchto jednoduchých a však docela přesných hodinek. Začal jsem je trochu sbírat. Výrobců je však strašné množství, tak by mě zajímalo v jakém provedení se vyráběly. Pokud by jste si někdo našel čas udělal pár fotek těch svých, by bych moc rád.

 

Děkuji No je to tady už starší ,ale stále akuální jak vidno .Těch provedení byla a variací celá řada at už ptáček v kleci,s kyvadélkem na číseníku,stolní,digitálky ,polodigitálky,normální,...poudra stříbro.alpaka,mosaz,tula. číselníky jen signo nebo vlak,tramvaj atd a tak podobně.Zapoměl jsem s centrálkou,ale bude toho víc. Že se rozkopkám říká značka zahod pravověrný /nebo naozajstný/ zběratel si myslý své.Je to měsíc dělal jsem rozkopky pro člověka ,který mi řekl ,že ty hodinky prodělaly celou cestu sibiřskou magistrálou až domu s jeho pradědou.To pak člověk prostě musí.Kdo opravuje takové hod. ví,že nestačí opravit jen zlomenou kotvu /např/.Co se týče přesnosti hodinek doporučuji digitálky,ale jako milovník starejch kapsáču bych dal přednost kapes. pánským dřevěným hodinkám z býv. SSSR které bohužel nemám.

 

no jasně myslí... Upraveno uživatelem Chosé24
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tuhle sbírku jsem skládal 15 let, ale neni kompletní. hodně jsem jich prodal z fin. důvodů a změny sběratelské strategie.

 

Já si dělám podobnou sbírku, ale roskopfky v tomto provedení jsou docela drahé oproti běžným typům. Proto kupuju jen hodinky v rozsahu mých finančních možností, takže většinou poškozené a nefunkční. Do budoucna plánuju jejich opravu. Nejčastějším problémem je absence skel, rámečků a také poškozené ciferníky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pripajam par fotiek trojplastovych Roskopfiek v nie prave najlepsom stave, ale maju podla mna zaujimavy cifernik a "logo" okridleneho kona - nevie niekto kto taky znak pouzival?

Napriklad ako okridlene koleso mali zelezniciari, ci nahodou toho kona nepouzivalo nejake ine remeslo ako svoj znak? Alebo je to tam len tak na okrasu? :rolleyes:

post-51-066316100 1350539369.jpg

post-51-046469100 1350539397.jpg

post-51-024566500 1350539404.jpg

post-51-031432600 1350539411.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pripajam par fotiek trojplastovych Roskopfiek v nie prave najlepsom stave, ale maju podla mna zaujimavy cifernik a "logo" okridleneho kona - nevie niekto kto taky znak pouzival?

Napriklad ako okridlene koleso mali zelezniciari, ci nahodou toho kona nepouzivalo nejake ine remeslo ako svoj znak? Alebo je to tam len tak na okrasu? :rolleyes:

jeden starej pán hodinář mi kdysi řikal, že okřídlený kolo, mašinka atd. byla jen nevázaná reklama na železnici /značka přesnosti / dneska to zní hloupě, ale před 100 a více lety byl projíždějící vlak někde za barákem vodítko k dost přesnému určení času, většina obyč. lidí totiž nosila v kapse cylindrovky a ty chodí ještě mnohem hůř než roskopf.

 

je to ale nepotvrzená informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeden starej pán hodinář mi kdysi řikal, že okřídlený kolo, mašinka atd. byla jen nevázaná reklama na železnici /značka přesnosti / dneska to zní hloupě, ale před 100 a více lety byl projíždějící vlak někde za barákem vodítko k dost přesnému určení času, většina obyč. lidí totiž nosila v kapse cylindrovky a ty chodí ještě mnohem hůř než roskopf.

 

je to ale nepotvrzená informace.

 

Jj.Pokud ty cylindrovky nemaj "rubin cylinder".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pripajam par fotiek trojplastovych Roskopfiek v nie prave najlepsom stave, ale maju podla mna zaujimavy cifernik a "logo" okridleneho kona - nevie niekto kto taky znak pouzival?

Napriklad ako okridlene koleso mali zelezniciari, ci nahodou toho kona nepouzivalo nejake ine remeslo ako svoj znak? Alebo je to tam len tak na okrasu? :rolleyes:

 

Taky pěkný kousek, škoda toho ciferníku. Zatím jsem ještě neviděl tuhle barevnou kombinaci ciferníku s tímto logem. No, ale já toho ještě neviděl. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...