Přejít na obsah

Sbíráte někdo hodinky systému Roskopf Patent ???


kutilprim

Doporučené příspěvky

Pripajam par fotiek trojplastovych Roskopfiek v nie prave najlepsom stave, ale maju podla mna zaujimavy cifernik a "logo" okridleneho kona - nevie niekto kto taky znak pouzival?

Napriklad ako okridlene koleso mali zelezniciari, ci nahodou toho kona nepouzivalo nejake ine remeslo ako svoj znak? Alebo je to tam len tak na okrasu? :rolleyes:

 

 

)

Taky pěkný kousek, škoda toho ciferníku. Zatím jsem ještě neviděl tuhle barevnou kombinaci ciferníku s tímto logem. No, ale já toho ještě neviděl. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 72
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

úplně první model kapesních hodinek roskopf z roku 1870 . čas se ještě seřizoval prstem /bylo potřeba odklopit přední rámeček se sklem který byl na pantu a pootočit ručkama/ . jednalo se o první velkosériovou výrobu kapesních hodinek vůbec. cílem bylo vytvořit cenově dostupné a dlouhodobě použitelné hodinky pro střední společenskou vrstvu.

post-748-014837200 1350799057.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

úplně první model kapesních hodinek roskopf z roku 1870 . čas se ještě seřizoval prstem /bylo potřeba odklopit přední rámeček se sklem který byl na pantu a pootočit ručkama/ . jednalo se o první velkosériovou výrobu kapesních hodinek vůbec. cílem bylo vytvořit cenově dostupné a dlouhodobě použitelné hodinky pro střední společenskou vrstvu.

 

Tak už vím proč jsem u jedněch roskopfek nemohl najít čím se štelujou ručičky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

roskopfky s antimagnetickým strojem !!! všechny hřídele uložené v kamenech.

 

Paráda, a pak, že roskopfky nemaj skoro žádný kameny. Já mám někde doma vrak strojku taky s kameny, ale nedal jsem ho dohromady, chybí mi ozubené kolečko. Sehnal jsem ho rozebraný v krabičce ještě s dalším " bordelem ".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chyba,když chybí kolečko nemuže být vzorek ,omluva,ale jistě ho mám doma....pokus,omyl...

 

Momentálně mám strojek někde zašantročenej v krabici s díly. Nějaká kolečka jsem tam už zkoušel, ale neseděly. Strojek má trochu jiný poměr zoubků, než bylo obvyklé. Zkusím ho najít a hodit sem pár fotek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...